Podłączenie Plazmy, wieży i cyfry+

Enemy

New member
Witam,
Mam nastepujacy probelm, ktory stanowi dla mnie nie lada wyzwania. Mam trzy sprzety, ktore chcialbym podlaczyc:
1. Plazma bez glosnikow
2. wieza hifi
3. Cyfra

Jakto wszystko podlaczyc zeby cala konfiguracja spelniala nastepujace warunki:
1. Obsluga calosci jednym pilotem od plazmy (przelaczanie programow, regulacja glosnosci - aktualnie musze uzywac 3 pilotow
2. mozliwosc uzywania wiezy (tych samych glosnikow) kiedy plazma jest wylaczona

Czy ktos ma jakis pomysl jak sobie z tym poradzic?

Dziekuje i pozdrawiam,

Marcin
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Hmmm a jaki sygnał idzie do plazmy?? tylko z tunera cyfry ? czy dodatkowo z anteny też? ile wejść i czy w ogóle są jakieś w tej wieży?

Pozdrawiam
 

Enemy

New member
Sygnal idzie na razie tylko z tunera cyfry+. Wieza ma wejscia czinczowe i mozna ja podlaczyc przez AUX - to jedyna opcja. Szczerze mowiac myslalem o jakichs rozgaleziaczach na kable, ale nie wiem czy takie rozwiazania sa w ogole praktywkowane.

Pozdrawiam,

Marcin
 

pepino

New member
Cześć,
Zakładając, że masz standardowy tuner cyfry, podłączasz go przez scart-a do plazmy oraz kablem audio (chinch) do wzmacniacza czy amplitunera (np. przez aux, jak piszesz). Jeśli masz dość wolnych wejść (tzn. jedno możesz przeznaczyć wyłącznie dla cyfry), to nie zawracaj sobie głowy rozgałęźnikami.
Kwestia sterowania wszystkiego jednym pilotem jest bardziej skomplikowana, bo nie wiadomo, czy ten wybrany udźwignie wszystkie funkcje, których chcesz używać (jeżeli można nim sterować w ogóle inne sprzęty).
Może lepszym rozwiązaniem byłby pilot uniwersalny, ale z trochę wyższej półki. Słyszałem, że niektóre modele Logitech-a mają możliwość zaprogramowania całej sekwencji komend (np. wciskasz guzik tv i włącza Ci się plazma, tuner cyfry oraz wzmacniacz na wejściu aux.). Piloty te można programować przez komputer (usb) ściągając odpowiednie ustawienia z bazy danych Logitech-a.
Niestety jeszcze go nie mam, więc nie wiem jak to działa w praktyce.
Pozdrawiam,
pepino
 

Enemy

New member
z tymi rozgaleziaczami chodzilo mi o cos innego. Myslalem zeby wyeliminowac wieze z obiegu tzn. wieza moze byc wylaczona a plazma moze korzystac z glosnikow i glosnosc steruje sie z pilota plazmy. W ten sposob wyeliminowalbym przynajmniej jednego pilota:)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Dość pokrętny pomysł, uniwersalny pilot też wyłączy z obiegu resztę :) a ile masz tych wejść w wieży? i czy tv ma wyjście audio.
 

maszek

New member
Bez reklam
Jeśli odbierasz telewizję tylko z tunera C+ to podłącz z tego tunera sygnał video do plazmy a sygnał audio stereo do wieży - po włączeniu TV, C+ i wieży, będziesz mógł sterować kanałami i dźwiękiem jednym pilotem od C+.
 

xroma

New member
Taka mała uwaga co do pilotow uniwerslalnych. Kupiłem sobie na próbe takiez to cudo na allegro za 9,90 i ......... Obsługuje mi wszystko co tylko do tej pory "namierzałem" Wręcz zaczełem go testowac nawet na "wyjazdach" i jak do tej pory jeszcze sie nie trafilo użadzenie którego nie mogę "trafić" :) A cena zabawki obłędna 9.90 !!! Polecam jego nazwa tez jest zabójcza MAXY 1708 :)
 
Do góry