Nagrywanie Blu-ray

boriab

New member
Witam,
mam pytanie odnośnie nagrywania płyt blu-ray np. w nero,
jestem raczkujący w tej dziedzinie więc proszę o wyrozumiałość.
Konkretnie chodzi mi o to jakie pliki trzeba przenieść do nagrania (np. w DVD wystarczy przenieść katalo VIDEO_TS i po sprawie),w BD natomiast tych plików jest więcej niektóre mają : BDMV, CERTIFICATEi SLY!, a niektóre jakiś zpakowany pliz "zip" i filmindex z rozszerzeniem "xml".
Nie wiem które pliki są ważne a które mniej ważne. dla przykładu w nagrywaniu DVD wystarczy przenieść jak nie tylko katalog VIDEO_TS to można przenieść same pliki do tego katalogu który już jest automatycznie ptrzygotowany przez nero (chodzi tu o VIDEO_TS i AUDIO_TS). jak chce nagrać blu -ray to do wyboru mam albo kopia lub dysk Blu-ray (UDF), i nie mam pojęcia jak to i z czym to. Aszkoda mi testować na płytkach bo filmy mam same w DL i płytki nie są tanie (50 GB). Za jakąkolwiek pomoc dziękuję.
Pozdrawiam
 

BARABARA

Banned
BDMV, CERTIFICATE , te dwa są ważne - reszta to pozostałość po "łamaczu" .

Ściągnij ImgBurn , wypala w UDF 2.5 i jest darmowy.

Szkoda kasy na BD-50 , może warto ogolić materiał do BD-25 ?
 

boriab

New member
dzięki,
Wiem że szkoda pieniędzy na 50, sęk w tym że przy zakupie nagrywarki zamówiłem również płytki, sugerowałem się tym że filmy które mam mają przeszło 40Gb.
 

jakub mizera

New member
wypalanie blu ray

BARABARA napisał:
BDMV, CERTIFICATE , te dwa są ważne - reszta to pozostałość po "łamaczu" .

Ściągnij ImgBurn , wypala w UDF 2.5 i jest darmowy.

Szkoda kasy na BD-50 , może warto ogolić materiał do BD-25 ?
Serwus mam pytanie kolejne do tego wątku. Czyli wypalenie tych dwóch plików na płycie blu ray (BDMV oraz CERTIFICATE) wystarczy do odtwarzania płyt w stacjonarnym odtwarzaczu sony bdp-s360. Dzięki za odpowiedź
 

jakub mizera

New member
No tak masz rację to są katalogi ale ta informacja dalej nie daje mi wiedzy, który katalog skopiować i co ustawić w programie aby prawidłowo nagrać płytę, którą odtworzy stacjonarny blu ray. Jeśli potrafisz mi to opisać to bardzo dziękuję. Sądząc po ilości odwiedzin w ciągu 24h wątku wypalanie płyt blu ray ten temat wywołuje większe zainteresowanie.
 

borejek3

New member
Dreamerek napisał:
Wystarczy ze te dwa foldery zostaną zapisane jako dane i będzie ok.
Niestety u mnie nie wystarczy. Dokładnie nagrałem te dwa katalogi i mój SONY BDP-S360 nie chce czytać płyt. Co jest nie tak? Nagrywałem w NERO 8 w trybie "zapis danych".
 

borejek3

New member
Zgadza się Nero do nagrywania Blu-Ray to pomyłka. Nagrywam płytki ImgBurn i wszystko hula bez problemu. Jedyny problem mam z odtworzeniem filmów z dźwiękiem DTS. Mój stacjonarny Sony 350 odtwarza tylko sam obraz, dodam dla ciekawości, że jak wrzucę oryginał to dźwięk jest, więc nie wiem w czym jest problem. Robię authoring w DVDFab 6 wywalam wszystkie inne ścieżki dźwiękowe po za polską, robię to aby film zmieścił się na płytkę 25GB. Proszę nie pisać, że stacjonarny odtwarzacz nie posiada dekodera DTS bo go ma ponadto jak pisałem wyżej z oryginalnej płyty z filmem dźwięk jest. W czym jest problem?
 

dusi

New member
podłączam się pod pytanie. Ogólnie rzecz biorąc dobrze by było gdyby ktos znajacy temat w krótkiej pigółce wyjasnił jakie programy sa najlepsze i jak nimi szybko i sprawnie przegrać film blu ray, tak by stacjonarny odtwarzacz go przeczytał. Posiadam windows 7, najnowszą wersje dvd fab i działający w tle anydvd. Problemy sa różnorodne. Jeśli chodzi o wypalanie materiału sciągniętego z netu, to mamy najcześciej materiał ponad 25gb. W związku z tym materiał ten trzeba w FABie obciąć ze zbędnych napisów, dzwieku itp. To jednak nie wystarcza bo rozmiar filmu i tak częśto przekracza 25gb. FAB potrafi konwetować jednak do 25gb płyty, lecz robi to z błędami. U mnie albo nie potrafi zakończyć procesu iofrmując o jakim błędzie, albo nie mam dzwieku, albo mam przesunięty. Przy wypalaniu tego na płytę stacjonarny odtwarzacz nie chce czytać nmateriału w ogóle lub pojawia się problem z przewijaniem itp. Jaką prekością wypalać w IMG Burn płytę blu ray? czy w ustawieniach DVD FAB należy coś zmienić by proces zmiany objętości fimu do 25 gb wyszedł pomyślnie? Czy to normalen że DVD FAB prosi o wyłączenie ANY DVD w przypadku korzystania z FABA???
Jak skutecznie przegrać na płytę 25gb materiał znajdujący się na dysku lub na innej płycie bd o pojemności powyżej 25gb, który posiada zabezpieczenia? Czy DVD FAB faktycznie usuwa wszystkie zabezpieczenia? Czy moze nie radzi sobie z niektórymi i daltego pojawiają sie np. przesunięcia dzwieku względem obrazu? O co tu chodzi, jakich programów używać, jak to skutecznie zrobić?
Próbowałem już różnych filmów:
- transformers 2 - sciągnięty bd z netu, ma 22gb, nagrany został w DVDFAB z predkością 4x, na kompie ok, na stacjonarnym nie moge przewijać,
- gran torino - próbowałem dokonać kopi fimu z płyty BD o pojemności 50gb na płyte 25gb, dvd fab nie ukończył w ogóle procesu kompresji do 25gb informując o jakims błędzie, a za drugim razem po kompresji brak dzwieku - nie przegrywałem wuięc w ogóle (podobnie wyszło z dark knight)
- blade runer - sciągnięty z netu bd o pojemności powyżej 25gb, dokonałem kompresji do 25gb, dvd fab zakończył z powodzeniem, wypaliłem więc w następnym procesie w tym samym programie DVD FAB z predkością 4x, efekt taki ze czyta na kompie ale nie ma naewt DTS, na stacjonarnym odtwarzaczu nie działa w ogóle!!!

Stacjonarny odtwarzacz to panasonic bd80.

Prosze was pomóżcie, bo siedzimy z kumplem juz od tygodnia i nic 100% nie wychodzi. Daliśmy plame bo kupujac nagrywarkę bd kupiliśmy troche płyt 25gb, a żadnej wielokrotnego zapisu:(. Co zrobić
 

maliniaq

New member
podłączam się pod pytanie. Ogólnie rzecz biorąc dobrze by było gdyby ktos znajacy temat w krótkiej pigółce wyjasnił jakie programy sa najlepsze i jak nimi szybko i sprawnie przegrać film blu ray, tak by stacjonarny odtwarzacz go przeczytał. Posiadam windows 7, najnowszą wersje dvd fab i działający w tle anydvd. Problemy sa różnorodne. Jeśli chodzi o wypalanie materiału sciągniętego z netu, to mamy najcześciej materiał ponad 25gb. W związku z tym materiał ten trzeba w FABie obciąć ze zbędnych napisów, dzwieku itp. To jednak nie wystarcza bo rozmiar filmu i tak częśto przekracza 25gb. FAB potrafi konwetować jednak do 25gb płyty, lecz robi to z błędami. U mnie albo nie potrafi zakończyć procesu iofrmując o jakim błędzie, albo nie mam dzwieku, albo mam przesunięty. Przy wypalaniu tego na płytę stacjonarny odtwarzacz nie chce czytać nmateriału w ogóle lub pojawia się problem z przewijaniem itp. Jaką prekością wypalać w IMG Burn płytę blu ray? czy w ustawieniach DVD FAB należy coś zmienić by proces zmiany objętości fimu do 25 gb wyszedł pomyślnie? Czy to normalen że DVD FAB prosi o wyłączenie ANY DVD w przypadku korzystania z FABA???
Jak skutecznie przegrać na płytę 25gb materiał znajdujący się na dysku lub na innej płycie bd o pojemności powyżej 25gb, który posiada zabezpieczenia? Czy DVD FAB faktycznie usuwa wszystkie zabezpieczenia? Czy moze nie radzi sobie z niektórymi i daltego pojawiają sie np. przesunięcia dzwieku względem obrazu? O co tu chodzi, jakich programów używać, jak to skutecznie zrobić?
Próbowałem już różnych filmów:
- transformers 2 - sciągnięty bd z netu, ma 22gb, nagrany został w DVDFAB z predkością 4x, na kompie ok, na stacjonarnym nie moge przewijać,
- gran torino - próbowałem dokonać kopi fimu z płyty BD o pojemności 50gb na płyte 25gb, dvd fab nie ukończył w ogóle procesu kompresji do 25gb informując o jakims błędzie, a za drugim razem po kompresji brak dzwieku - nie przegrywałem wuięc w ogóle (podobnie wyszło z dark knight)
- blade runer - sciągnięty z netu bd o pojemności powyżej 25gb, dokonałem kompresji do 25gb, dvd fab zakończył z powodzeniem, wypaliłem więc w następnym procesie w tym samym programie DVD FAB z predkością 4x, efekt taki ze czyta na kompie ale nie ma naewt DTS, na stacjonarnym odtwarzaczu nie działa w ogóle!!!

Stacjonarny odtwarzacz to panasonic bd80.

Proszę Was pomóżcie, bo siedzimy z kumplem juz od tygodnia i nic 100% nie wychodzi. Daliśmy plame bo kupujac nagrywarkę bd kupiliśmy troche płyt 25gb, a żadnej wielokrotnego zapisu:(. Co zrobić
Witam, mój problem jest z przesuniętym dzwiękiem , wizja rozjeżdża się z fonią o ok.1-1,5 sekundy. Do kopiowania płyt użyłem DVDFAB. Proszę o pomoc , a może są lepsze programy do twożenia kopi zapasowych płyt BD?
 

BoDeX

New member
- blade runer - sciągnięty z netu bd o pojemności powyżej 25gb, dokonałem kompresji do 25gb, dvd fab zakończył z powodzeniem, wypaliłem więc w następnym procesie w tym samym programie DVD FAB z predkością 4x, efekt taki ze czyta na kompie ale nie ma naewt DTS, na stacjonarnym odtwarzaczu nie działa w ogóle!!!


A co to za bzdury ?
Blade Runner oryginalnie jest wydany na BD-25 i bez żadnego DTS !!! Jest Dolby ...

Skończ więc to piratowanie - daj zarobić dystrybutorom :)
 

maliniaq

New member
Płyty bezpieczeństwa

Proszę o info jakimi programami najlepiej kopiować płyty BD z 50 giga do 25 giga. Używam DVD Fab ale często występują błędy (migające ciemne tło, przesunięty dzwięk).
 

mazubaal

New member
WITAM

Mam problem z odtwarzaniem płyt w moim odtwarzaczu SONY BDP-S560


Po włożeniu większości płyt wyświetla mi na odtwarzaczu :"INVALID"

na ekranie "BRAK AKTA." lub "NIE MOŻNA ODTWORZYĆ TEJ PŁYTY"

Właściwie to odtwarza tylko oryginały

Póbowałem tez nagrać filmy które mam w kompie na płyty BD-RE (25) lub DVD (nagrywarka Bluray LG GGW-H20L )

PROSZĘ O POMOC JAK I W CZYM NAGRAĆ FILMY,MUZE ZDJĘCIA ITP,tak bym mógł je odtworzyć na stacjonarnym odtwarzaczu :blagam:
z góry dzięki za pomoc
 

demografik

New member
To jak to jest z tym nagrywaniem BR?
Mam film 18GB i katalog BDMV a w nim BACKUP, CLIPINF itd.
Nero po wybraniu kompilacji BDMV-video ma już z góry ustalone swoje katalogi i zablokowane więc nie przeciągnę do struktury swojego katalogu.
Musiałbym wyłuskiwać z niego pliki a tego nie chcę.

Jaką więc kompilację wybrać? Może zwykły Blu-ray UDF i po prostu przenieść katalog BDMV?
Nie ma katalogu CERTIFICATE - czy jest on niezbędny?
 
Do góry