Jak transportować TV, jak rozpakować TV - dyskusja.

pejotpe

New member
Bez reklam
Co do postępowania kurierów - to zależy od firmy kurierskiej. W niektórych można zgłaszać wady z powodu przewozu nawet po odjeździe kuriera (przyjeżdża gość i sprawdza, czy wada mogła powstać w czasie transportu i wtedy odwozi towar). Ja wolę kupować za pobraniem (wtedy na pewno kurier nie zostawi paczki u sąsiada, co kilka razy zdarzyło się mojej żonie) i lepiej, by kurier poczekał, aż rozpakuję paczkę i sprawdzę, czy nie ma widocznych uszkodzeń (zwykle nie powinno być z tym problemu - w końcu nie powinno to zająć więcej niż 5 minut)...
 

adam001

New member
ja panasa VP80 kupiłem w sklepie stacjonarnym nie internet
gość ze sklepu przywozi TV, sam rozpakował, zamocował podstawe, pomogłem tylko ustawić na stoliku ( poinstruował mnie gdzie mam złapać go do podniesienia )
podłączył wszystkie kabelki, odpalił TV zrobił wszystkie ustawienia wstępne , zeskanował kablówke, zobaczył jak idą kanały
i dopiero poprośił o podpis i kase
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dziurawe drogi są najgroźniejsze dla leżącego telewizora. W Twoim przypadku musisz uważać na ostre hamowania i (odpukać) kolizje. Dziury będą mu niestraszne. :)

ArtS :)
 

Anija

Member
Witam.
A jak wygląda sprawa ewentualnej reklamacji gdy kupuje się na raty?

(co mnie czeka).

Gdy telewizor już u mnie będzie (być może uszkodzony). W momencie wysyłki kasa już będzie zapłacona.
 

surk

New member
Czyszczenie matrycy

Skoro matryca jest tak bardzo wrażliwa na naciski to jak ją czyścić np z kurzu? Przyzwyczajenia żony do czyszczenia ekranu zwykłego tv są trudne do wyplenienia. Psik, psik płynem i szmatka do wycierania ekranu w ruch.
 

zett

New member
a) normalna procedura rękojmi lub reklamacji fabrycznej
B) dla żony "foam" do ekranó LCD, delikatna szmatka tylko do tych celów i... trochę delikatności trzeba jej wpoić, niezłe będą zdjęcia z tego wątku jako materiał do przemysleń+paragon z ceną za TV ;)
 

m_o_b_y

New member
Help !!!

Nabyłem nowego Samsunga 40A856 i radość moja trwała do momentu, gdy patrząc pod kątem zauważyłem, że na ramce wokół ekranu są zarysowania, jak by po czyszczeniu jakimś szorstkim ręcznikiem , czy materiałem ściernym, nieregularne, w różnych kierunkach.
Od frontu tego nie widać, chyba że się podświetli latarką.
Po odpakowaniu, ramka wokół ekranu była oklejona folią, a sam ekran nie.
Podstawa była założona do matrycy w normalnym położeniu pracy.
Dowożący z magazynu EURO mówił, że zależnie od partii, czasem podstawa jest już założona do matrycy przez producenta, a czasem nie.
Odbiornik jest wyprodukowany na Słowacji.
Nie wiem, czy reklamować odbiornik, jako używany, czy takie ślady na ramce - to normalka ???
POMÓŻCIE I DORADŹCIE !!!
Z góry dzięki. :)
PILNE !!!
 

lukas_86

New member
Witam wszystkich.
Powoli przymierzam się do jakiegoś LCD albo PDP i właśnie od początku nurtuje mnie wytrzymałość panelu LCD.
Ja rozumiem, że trzeba czytać instrukcje, ja rozumiem, że Amerykanie są głupsi od Was, ale czy to nie kpina z klienta aby ekrany miały wytrzymałość plasteliny?
Technika jest już na tyle rozwinięta, że spokojnie mogliby wymyślić jakąś powłokę ochronną, ale dziwnym trafem nikt się do tego nie pali...
Dodają miliony kontrstu, miliony herzów, ale jakoś osłony na Lcd nie raczą zrobić.
Chciałbym tylko wiedzieć jaki % telewizórw LCD zostało zepsutych poprzez mechaniczne uszkodzenie matrycy.
Chciałbym również wiedzieć ile rocznie zarabiają na niefrasobliwych klientach producenci:confused:
 
Ostatnia edycja:

lukas_86

New member
bogdan_bronowice napisał:
Czytając ostatnie zdanie rozumiem, że Twoje pytania są raczej retoryczne ;)

Pozdrowienia!
Oczywiście, że retoryczne.
Nie chce żebyście mnie tutaj odebrali jako zwolennika teorii spiskowych, ale kurcze coś by się chyba dało z tymi LCD-kami zrobić??
LED'y są już na prawdę bardzo fajne, gdyby nie ta wytrzymałość...
Co do USA to chyba lepiej żyć w kraju, w którym można wygrać proces o "nie było napisane w instrukcji, że prowadząc samochód trzeba trzymać ręce na kierownicy:lol:" niż w kraju gdzie ciężko jest dostać odszkodowanie za złamaną rękę??

Czy takie powłoki mogłyby powodować np. utratę jakości obrazu??
Mając na uwadze dzisiejszą technologię??
 
Ostatnia edycja:

neo2neo3

New member
O cholercia jak przeczytałem ten wątek to mi sie włos zjezył na głowie co ja wyprawiałem ze swoją 46 x20e , większosc klasycznych błedów tu opisanych razem z połozeniem jego na kołderce celem przykrecenia podstawki.Mozna sie niezle zdziwic.
 

Axl2000

New member
W swoim życiu miałem 5 telewizorów. 2 CRTki, LCD 26", LCD 32" i teraz Plazma 42"...

co do wnoszenia/stawiania/czyszczenia LCD to łapałem zawsze za górne krawędzie LCD po bokach, że tak to ujmę otwartą dłonią z zagiętymi palcami. Człowiekiem silnym raczej jestem więc to nie problem przespacerować się z takim TV 26-32" przez pół mieszkania z pokoju gdzie TV został wyjęty z pudła, do miejsca docelowego. Postawić, podłączyć i sprawdzić. Dla mnie najlepsza metoda.

Gorzej było z plazmą, nie dość, że nie miałem transportu z MM do domu (jakiś kilometr) to musiałem zaciągać do noszenia pudła kolege, razem przeniesliśmy całe pudło prosto z MM przez środek Warszawy aż do mieszkania :)

W mieszkaniu sru na podłoge (w pozycji pionowej) i otworzyć zobaczyć co w środku. Po zlokalizowaniu gdzie znajduje się przód zacząłem wyjmować co się dało z pudła, górne styropiany, instrukcje, gwarancje, pilota itd. I stwierdziałem, że TV zbyt się kiwa by zdejmować pudło odczepiając te 4 zaczepy na dole i podnosic pudlo do góry. Zastosowałem "stary trik" z podnoszeniem TV robiąc mu kleszcze dłońmi u góry po bokach, przyznam iż ryzykowna to zabawa ale i pary trzeba mieć troche, ale dało się spokojnie zrobić. Podstawka poskładana polozona na podłodze, TV w rekach i powolne opuszczenie i "nadzianie" na podstawkę. Skręcenie wszystkiego i we 2 (ja i ojciec) zanieśliśmy Plazmę do mnie do pokoju przez kręte korytarzyki mieszkania trzymając jedna reka za spód, druga za górną część obudowy.

Co do czyszczenia LCD i Plazmy...

LCD - tylko i wyłącznie szmatka z mikrofibry namoczona imocno wyżmięta ;) Idealnie czyści i nie zostawia absolutnie żadnych smug.

Plazma - tu nie jest już tak pieknie, widać moją plazmę ktoś juz kiedyś odpakowywał (pewnie w MM, choc sprawdziłem, że miała 0h działania) bo miala pare odcisków paluchów w miejscach gdzie ja jej nie dotykałem. Do czyszczenia zastosowałem mocno wytrzepaną bawelnianą podkoszulkę :) Pieknie wszystko wyczyściła nie zostawiając plam, smug itp. Bardzo podobnie działa szmatka do okularów.

Moją rodzinkę nauczyłem już iż sprzętu RTV nie myje się detergentami, płynami do szyb itd. kiedys przyłapałem matkę na próbie mycia LCD płynem do mycia szyb, skończyło się na wielkim krzyku ale nauczyła się, że to nie CRT :)
 

PanMik

New member
Przewożenie plazmy w poziomie

Witam !

Jaki może być skutek przewiezienia plazmy w poziomie? Czy jeśli nie nastąpiło widoczne uszkodzenie mechaniczne możliwe są jakieś niewidoczne na początku usterki czy też wpływ na żywotność TV?
Mój znajomy coś takiego zrobił i zastanawia się jak bardzo sobie nagrzebał :) Nie widać żadnych mechanicznych uszkodzeń ani wad na panelu.
Dzięki i pozdrawiam
 

PanMik

New member
No to fajnie - dzięki.
To pionowe przewożenie plazm to pewnie tak na duży zapas producenci zalecają? Coś w stylu "zabawka nieodpowiednia dla dzieci poniżej 3 lat" na zabawkach dla takich właśnie maluchów - na wszelki wypadek gdyby coś...?

Pozdrawian
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Axl2000 napisał:
...Moją rodzinkę nauczyłem już iż sprzętu RTV nie myje się detergentami, płynami do szyb itd. kiedys przyłapałem matkę na próbie mycia LCD płynem do mycia szyb, skończyło się na wielkim krzyku ale nauczyła się, że to nie CRT :)
.... juz prawie od 10ciu nowoczesne CRT (wybrane modele, płaskie kineskopy...) miały napyloną warstwę "antyodblaskową" (tworzy się taka folia, łatwa także na uszkodzenia mechaniczne) i często spotykałem się z takimi "umytymi chemicznie" TV, czy porysowanym ekranem.

Tak że to nic nowego (tylko technologia sie zmienia). ;)
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
PanMik napisał:
[...] To pionowe przewożenie plazm to pewnie tak na duży zapas producenci zalecają? [...]
Po części tak. Ale, gdy w czasie transportu wpadniesz w jakąś dużą wyrwę w drodze, to szansa uszkodzenia panelu ustawionego w pionie jest o wiele mniejsza. Proste prawa fizyki.

Ale, jeśli nie widać uszkodzeń mechanicznych, wszystko będzie OK. W końcu, to nie jest nitrogliceryna. :)

ArtS :)
 

pawel110

New member
W MediaMarkt zalecają w przypadku transportu w poziomie plazmy - obowiązkowe 5 do 8 godzinny okres odczekania do pierwszego uruchomienia. Natomiast przy transporcie w pionie - co najmniej 2 godziny. Powyższe zalecenia nie dotyczą LCD.
 

z3

New member
Bez reklam
:hihi:Ze śmiechu się przewrócę i będę tarzał, coś jeszcze ciekawego sugerują? :D

Może w przypadku LCD trzeba iść do jubilera i siedzieć tam 10 godzin zanim się go odpali...
 

franeek

New member
Mam takie pytanko - postawiłem w kartonie LCD na boku ( tym krótszym )by zajmował mniej miejsca w kącie do czasu remontu - 1 miesiąc ;)
Może to banał , odpowiedź oczywista i komuś poprawię humor ale czy może tak stać? :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

sam czasami smieje się ze swoich pytań ale cóż ........ tak już mam ;)
 
Do góry