Jak transportować TV, jak rozpakować TV - dyskusja.

Herman2

New member
Na kartonach wszędzie są informacje o transporcie pionowym. Chociaż już przy montażu postawy firma instruuje o położeniu poziomo na kocyku, matrycą na dół.
Czyli obchodzić się jak z szybą.
 

jackuc

New member
A jakie doświadczenia macie z zakupami w euro ?
Sprzęt chcę zamówić online , na raty itp więc juz na początku niejako go opłacam a nie po dostawie i sprawdzeniu.
W takiej sytuacji chyba lepiej zamówić z dostawą i uruchomieniem podstawowym w domu (za chyba 29zł) ?
Doradzicie ?
 

Yan00sh

New member
Ja kupowałem w Euro Sony'ego na raty. Otworzyliśmy "komisyjnie" karton sprawdziliśmy czy jest komplet. Sprzedawca włączył do gniazdka żeby sprawdzić czy "świeci" (nawet bez anteny). Spakowalismy i do domu. Okazało się, że jest w pełni sprawny i działa po dziś dzień...

Wytalkowane z GT-I9100
 

jackuc

New member
No tak tylko jak pisałem ja nie chcę osobiście go kupować w sklepie właśnie po to aby uniknąć własnego transport (samochód sedan) tylko zamówić w necie z dostawą do domu ....
 

m@rcin

Member
A jakie doświadczenia macie z zakupami w euro ?
Sprzęt chcę zamówić online , na raty itp więc juz na początku niejako go opłacam a nie po dostawie i sprawdzeniu.
W takiej sytuacji chyba lepiej zamówić z dostawą i uruchomieniem podstawowym w domu (za chyba 29zł) ?
Doradzicie ?
Ja kupowałem w Euro przez neta i żadnych problemów nie było.
Oględziny przy kurierze czy nie ma mechanicznych uszkodzeń - bezapelacyjnie.
Zawsze masz prawo zwrócić.
 

m@rcin

Member
Tylko sprawdziłem czy matryca cała, czy wszystkie akcesoria są, czy nie ma śladów paluchów, zarysowań itp.
Zastrzegłem, że chce nówkę sztukę nie z ekspozycji. Plazma przyjechała prosto z magazynu centralnego do sklepu stacjonarnego który mi ją dostarczył. Byłem przy rozładunku i widziałem jak była zabezpieczona w transporcie. Także polecam.:D
 

jackuc

New member
A ok, czyli musiałeś go wyjąć przy kurierze...
Ktoś tam pisał, że się czasem nie zgadzają itp
No nic jakbym zamawiał to zamówię z podstawowym montażem. Tylko wiesz obawiam się, że biorąc na raty niejako wiążę się "z gory" coś jak płatność przelewem, no ale mam nadzieję, że takie Euro to zbyt duż sklep , żeby robić jakieś klocki i jakby co to wymieni tv jeśli przy montażu przez pracownika okaże się, że jest uszkodzony


Pozdrawiam
 

m@rcin

Member
Zdjęliśmy tylko górną obudowę kartonu. Plazma była ustawiona na dolnej podstawie kartonu zabezpieczona styropianem, ekran owinięty specjalną matą (z pianki chyba?). Z uwagi na różnicę temperatur (kupowałem w grudniu) nie można było od razu podłączyć do prądu a dostawca nie mógł czekać bo miał jeszcze kilka rzeczy do dostarczenia. Nie protestowałem bo nie miałem powodów.
50" to nie kolos ale 2 osoby do ustawienia są niezbędne.
Jeśli w twoim przypadku kurier może poczekać to go zatrzymaj. Jak za to zapłacisz to lepiej.
Ja wolałem że tak powiem rozpakować własnoręcznie bez świadków bo nie lubię jak ktoś mi patrzy na ręce :grin:
Co się przy tym napociłem! Z emocji, żeby czegoś nie uszkodzić. W końcu trochę kosztowała.
Miałem satysfakcje że nówka była. Bo jak czytam że trafiały się rozpakowane lub ze zwrotów lub co gorsza z ekspozycji to mnie krew zalewa.
Tak jak pisałem, masz jeszcze prawo zwrotu.
 

jackuc

New member


A bo to zakupy"na odległość" to można zwrócić, no ale wiesz jakby się okazało , żedostałeś uszkodzony i chcesz zwrócić, to sklep może powiedzieć, że uszkodzonegonie przyjmą jako zwrot...


delikatna sprawa


Ale kurczewczoraj myślałem o UE48H6700 a dzisiaj mą głowę zaprząta Samsung UE55H6700 tylkonaprawdę nie wiem czy mi wejdzie... no i 1k PLN droższy...


Jest jeszczeopcja ciut większy ekran i ciut niższy model UE50H6400 ale ponoć one nie mająmatrycy Samsunga nic muszę pomyśleć i pomierzyć.





M@arcin akupowałeś na raty czy płatne całość przelewem / przy odbiorze ?


Ciekawie wyglądaopcja rat przez internet:


RatyprzezInternet


Wypełnijwniosek,potwierdź tożsamość przelewem 1 zł i podpisz Umowę - wszystko przezInternet


Minimumformalnościbez wychodzenia z domu


Szybkadecyzja,nawet w 15 minut od złożenia wniosku


Nie dlaKlientówosiągających dochód z działalności gospodarczej, gospodarstwa rolnego inajmulokalu





Co ciekawewczoraj na 48" 6700 widziałem jeszcze opcję 50 rat dzsisiaj cena tv spadłao stówę, ale i zmieniły się raty na max chyba 40. Na 55" jest chyba tylkomax 36 rat.

 

m@rcin

Member
A bo to zakupy"na odległość" to można zwrócić, no ale wiesz jakby się okazało , żedostałeś uszkodzony i chcesz zwrócić, to sklep może powiedzieć, że uszkodzonegonie przyjmą jako zwrot...
Dlatego należy sprawdzić czy nie ma uszkodzeń mechanicznych - jak pisałem wcześniej.
Jeśli jest uszkodzony to nie przyjmujesz i po sprawie.
 

jackuc

New member
Jeśli Tobie jest tak wygodnie to dobra opcja.
Ja mam 40x113zl (0%), ale z gwarancją na 5 lat..

Tak właśnie doczytałem na stronce Euro:


WARUNKI UBEZPIECZENIA SPRZĘTU ZAKUPIONEGO W EURO-NET SP. Z O.O.


3. Zakres ochrony ubezpieczeniowej we wszystkich wariantach nie obejmuje również:


11) kosztów uszkodzeń sprzętu powstałych podczas transportu sprzętu z Euro-net Sp. z o.o. do miejsca zamieszkania lub siedziby Ubezpieczonego (nie dotyczy sprzętu przenośnego),




Może czegoś jeszcze nie doczytałem, ale jak widać własny przewóz jest obarczony dużym ryzykiem ...
 

Kris0725PL

New member
Po przeczytaniu artykułu aż ciarki mi przeszły po plecach. Powiem wam,ze wyciagalem z pudła sam 55" LG bo nie miałem nikogo do pomocy ale nie dałem ciała bo wiedziałem żeby nie dotykać matrycy. Lapalem po bokach za ramę. Łapy mam silne więc dałem go bez problemu wyjąć. Oczywiście tv nic się nie stało. Matryca w 100% sprawna i tv gra zajefajnie. Ale teraz chyba już będę robił inaczej. Albo karton inaczej rozpakuje i dopiero wyciagne tv lub we dwie osoby. Dobry artykuł przestrzegajacy o uszkodzeniu matrycy.
 
Do góry