Brak dżwięku przez kabel HDMI

I

irek6311

Guest
ozim miałem podobny problem z wejściowych 4 HDMI bez dżwięku był obraz ...
sam nie wiem jak to zrobiłem ... magiczny pilot chyba ,
poczytałem instrukcję i znowu zagrało a już myślałem że amplituner padł ,
ale to było zaraz po zakupie i dopiero poznawałem sprzęt > teraz to intuicyjnie obsługuję .
 
Ostatnia edycja:

ptysiu44

New member
Mam też ten problem. Podłączenie z ampli. takie samo, tv samsung LE40C650. Komp wykrywa tv jako 2kanałowy odbiornik. Podłączona N-ka i dvd przez Hdmi z tv też dźwięk PCM 2 kanały. Natomiast jesli podłącze z pena lub HDD, przez usb to inna sprawa. film blue ray, czy inny format, wykrywa dźwięki DD, DTS- na ampli też widzi i odtwarza. Krótko po Hdmi nie przepuści przez tv po optyku na amplituner. Trzeba odtwarzać przez usb.
 

Frog_PL

New member
Panowie podlaczylem Laptopa Dell XPS 702 do Ampli Onkyo 609 kablem HDMI. Gdy puszczam film na wyswietlaczu ampli wyswietla Multich i po nacisnieciu DISPLAY wyswietla
INPUT : Multich PCM 5.1ch 192kHz
OUTPUT : Multichannel 5.1ch

Czy tak ma byc ? Myslalem ze pojawi sie Dolby Digital jak puszczam mkv z ac3 lub DTS jak z DTSem. Czy cos mam zle ustawione czy tak ma byc ?
W sumie doczytalem na googlach ze PCM to juz rozkompresowany dzwiek wielokanalowy. Wiec czy dobrze rozumiem ze Laptop rozkodowuje dzwiek DD lub DTS i posyla przez HDMI do ampli w postaci rozkompresowanej i dlatego tak jest i tak ma byc ?
Dodam ze jak puszcze winampa i jakas mp3 to wtedy nie na wszystkich glosnikach leci muzyka, musze zmieniac na all channels stereo np.
Czy wszystko jest ok mimo ze nie widze na ampli znaczkow DD ani DTS ?
 
Ostatnia edycja:

jocerr

New member
Witam serdecznie.

Wielu już tu pytało o ten problem jednak analizując temat nie znalazłem rozwiązania dla siebie, zresztą większość odpowiedzi nie jest zbyt konkretna.

Otóż ja mam podobny problem, po podłączeniu lapa kablem HDMI do TV nie mam dźwięku na TV (obraz jest, dźwięk tylko w laptopie). Dodam, że przez miniony rok było wszystko OK, teraz nie działa i sprawdziłem to na dwóch różnych TV oraz przewodach HDMI więc problem jest w lapie.

Kto jest w stanie coś poradzić? Z góry dziękuję za konkretne porady.
 

mumas

New member
Witam wszystkich
Odgrzebuje ten temat ponieważ jest podobny do mojego problemu jednak nie znalazłem rozwiązania.
Zakupiłem Tuner kablowy DVBC HDTV Philips DCS9001/22 ponieważ chciałem podłączyć sobie w kuchni mały telewizor ( LENCO TFT-1026 ) do kablówki która nadaje mi tylko 24 kanały w standardzie DVB-T. Aby ułatwić sobie wyszukanie i zaprogramowanie podłączyłem tuner do TV PHILIPS 32PFL5604H/12 kablem HDMI. Tuner posiada niestety wersję językową niemiecka i angielską jednak poradziłem sobie bez problemu.
Kanały zainstalowały się bez problemu i był dźwięk.
Po przeniesieniu i podłączeniu tunera do małego tv zaczęły się schody :
brak dźwięku.
Czynności kontrolne :
kabel HDMI sprawny ,
gniazdo w LENCO sprawne - podłączałem inne źródło sygnału
ustawienia Dolby i inne od dźwięku również sprawdzałem i jest oki
reset ustawień i tv i dekodera nie pomógł
jak pisałem wcześniej dzwięk jest normalnie na tv Philipsa
Dodatkowo problem mam z pilotem. Jest to model : RC4338/01-R steruje kilkoma urzadzeniami PHILIPSa ( STB, TV, VCR, DVD, AMP) , kiedy próbuje używać klawisza VOL + - pomimo ustawienia na STB podświetla się TV i dekoder sie nie podkręca....
W internecie nie znalazłem rozwiązania chociaż szukam już któryś dzień z kolei a wszelkie fora odnośnie tego dekodera są po niemiecku
Proszę o pomoc ...

Pozdrawiam
 
Do góry