Brak dżwięku przez kabel HDMI

skyrom

New member
Witam, jako że posiadam podobny problem z dzwiękiem to podepnę się pod temat:)

posiadam lcd samsung b650 + kino domowe denon (dvd 1744. ampli AVR1305)

jakich przewodów ( i ile ) muszę użyć aby mieć dzwięk w dts z dvd



dvd mam podłączone z tv przez kabel hdtv obraz jest głosu nie ma ! :/



i jeszcze jedno - skoro moje dvd odtwarza hdtv to odczyta film blue ray ?

dzięki laik :)
 

bubu54142

New member
skyrom napisał:
Witam, jako że posiadam podobny problem z dzwiękiem to podepnę się pod temat:)
posiadam lcd samsung b650 + kino domowe denon (dvd 1744. ampli AVR1305)
jakich przewodów ( i ile ) muszę użyć aby mieć dzwięk w dts z dvd
dvd mam podłączone z tv przez kabel hdtv obraz jest głosu nie ma ! :/
i jeszcze jedno - skoro moje dvd odtwarza hdtv to odczyta film blue ray ?
dzięki laik :)
Podłącz dvd kablem coax lub optycznym z amplitunerem.Będzie dźwięk DTS,DolbyDigital itp.Przy połączeniu tylko z tv kablem hdtv sprawdź menu dvd ustawiena dotyczące rodzaju dźwieku na wyjściu.Ale będzie tylko stereo.Twoje dvd nie czyta hdmi tylko ma takie połączenie i nie odtworzy żadnych plików hdmi ani bluray.
 

skyrom

New member
bubu54142 napisał:
Podłącz dvd kablem coax lub optycznym z amplitunerem.Będzie dźwięk DTS,DolbyDigital itp.Przy połączeniu tylko z tv kablem hdtv sprawdź menu dvd ustawiena dotyczące rodzaju dźwieku na wyjściu.Ale będzie tylko stereo.Twoje dvd nie czyta hdmi tylko ma takie połączenie i nie odtworzy żadnych plików hdmi ani bluray.


a potrzebne są 2 przewody optyczne czy 1! :)
 

dzioban

New member
Brak Dźwięku

mam trochę podobny problem Posiadam dekoder Vectry przy ustawieniu w dekoderze domyślnego dźwięku na DD5.1 ( AC3) występuje brak dźwięku na telewizorze Panasonic TX-P37X10Y - połączenie kablem HDMI , dotyczy to tylko wszystkich kanałów które nadają w dolby digital .Na pozostałych kanałach jest normalnie dźwięk. Natomiast gdy dekoder podłącze do kina domowego za pomocą przewodu optycznego to ten problem nie występuje. Może ktoś mi podpowie dlaczego tak się dziej z góry dziękuję
 

pejotpe

New member
Bez reklam
dzioban napisał:
Może ktoś mi podpowie dlaczego tak się dziej z góry dziękuję
Podpowie: TV nie przetwarza formatu DD5.1. Zapewne przyjmuje tylko PCM stereo (jak większość TV), za to tuner też nie robi miksowania do dwóch kanałów (albo nie ma takiej możliwości, albo ta opcja nie jest wybrana).
Wystarczy w prosty sposób to sobie wyobrazić:
- źródło (w tym przypadku dekoder/tuner tv) odbiera dane dźwiękowe (cyfrowe) w określonym formacie, ale go nie przetwarza (działa jak transport) - wysyła te dane dalej - jeśli trafi do odbiornika, który ignoruje te dane (tak pewnie dzieje się w Twoim przypadku), to dźwięku nie będzie, dlatego zwykle po drodze jest taki odbiornik: amplituner (najlepiej taki, który przyjmuje dźwięk po HDMI i go przetwarza). Dlatego zwykle najlepiej połączyć jest DVD czy tuner z ampli przez HDMI, a potem ampli z TV (zakładam, że wszystkie urządzenia współpracują w pełni poprzez HDMI). Jeśli ampli jest nieco "ułomny", to można obraz posłać bezpośrednio do TV, a dźwięk wysłać do ampli za pomocą optyka, lub przewodu współosiowego, aby chociaż cieszyć się z dźwięku DD5.1 czy DTS.
 
Ostatnia edycja:

kupis99

New member
Ja troszke z innej beczki, podłączyłem swojego laptopa HP Pavilion dv6000 z Tv (Panasonic G10) za pomocą kabla HDMI-HDMI, na początku też miałem tylko obraz ale nie mialem dźwięku, przestudiowałem wątek, i teraz mam już jedno i drugie. Następnie podłączyłem Tv do amplitunera za pomocą kabla optycznego i tu zaczyna się mały problem, do amplitubera wysyłany jest tylko dżwięk w postaci stereo, nie mogę uzyskać DD 5.1 a tym bardziej DTS ??
Jeśli włączam na laptopie film, który jest w DD lub DTS puszczam dźwięk do Tv kablem HDMI a z Tv do amplitunera kablem optycznym to wydawało mi sięże powinien iśćdźwięk wielokanałowy, proszę poprawić jeśli się mylę i ewentualnie podpowiedziećco należy zrobić żeby dźwięk był wielokanałowy.
 

Goalkeper

New member
Witam, również podepnę się do tematu. Posiadam TV Samsung LE32A430T1 podłączałem go cały czas do laka Samsung SA11 przez HDMI w celu oglądania filmów. Ostatnio chciałem obejrzeć film i wyciągając wolną wtyczkę spod pufy zauważyłem, że leżała w wodzie nie mam pojęcia skąd ta woda się znalazła pod pufa ale mniejsza o to, drugi koniec przewodu podłączony był to TV. Okazało się także, że w przewodzie brakuje jednego pinu i nie wyświetlał się obraz. Następnego dnia pojechałem po nowy kabel i kupiłem 3 metrowego belkina za 40zł w media, w dniu zakupu było wszystko ok z odtwarzaniem filmów natomiast od dwóch dni mam problem z dźwiękiem. Obraz jest gites ale dźwięk co jakiś czas na ułąmek sekundy się załamuje. Dodam, że podłączam według instrukcji od TV gdzie napisane jest, że komputery podłączać pod HDMI2 i też tak było cały czas, teraz są problemy. Wczoraj podłączyłem z ciekawości pod HDMI1 i tego problemu z dźwiękiem nie ma. Czy macie pojęcie co może być tego przyczyną :?: Czy to lipny kabel czy może gniazdo HDMI2 w TV będzie musiało być reklamowane :?:
 

nuq

New member
Witam, postaram sie opisac wyczerpująco mój problem. Posiadam komputer z płytą głowną GIGABYTE GA-EP43C-DS3 (Rev. 1.0) i grafika PALIT GEFORCE 9800GT 1GB DDR3 i TV SONY 32V5500. Na początku połączyłem sprzęt i okazało się że jest obraz ale nie przekazuje dzwięku. Wyczytałem że płyta głowna musi być połączona z grafiką specjanlnym kabelkiem sprawdziłem i jest. System XP. Czy ktoś miał taki problem. Bardzo prosze o pomoc i z góry dziękuje. Kiedy obraz jest na TV i próbuje dać głośniej na tv wyskakuje komunikat:"Nieobslugiwany sygnał audio, sprawdz sygnał wyjścia z podłaczonego urządzenia".
 

kartek2

New member
BRAK dźwięku - 9600gt + Samsung Ue40b7000

pomóżcie rozwiązać mi problem z dźwiękiem!

Po podłączeniu komputera z telewizorem jest obraz ale brak dźwieku
Podłączenie jest przez kabel HDMI-HDMI
Karta graficzna Geforce 9600GT posiada wyjście HDMI telewizor również
Kabel w wersji HDMI v1.3b
To raczej nie wina telewizora, to samo jest na drugim TV LG 32 cale
wyczytałem że należy zainstalować - Realtek HD Audio Driver R2.39 dla Windows Vista & 7
niestety nadal nie ma dźwięku
Moj system to windows 7 ale na XP też nie było :(
karta dźwiękowa zintegrowana
Próbowałem zmieniać ustawienia w Realtek HD audio ale nic to nie dało
Pomóżcie
Pewnie w kompie coś muszę ustawić
 

rafal11998

New member
Witam
Mam problem z dźwiękiem. Sprawa wygląda następująco. Otóż mam podłączonego laptopa Asus N50vn z kartą GeForce 9650m GT kablem HDMI do amplitunera Onkyo 674 co prawda nie jest to nowość ale na razie działa. Ampli z kolei też kablem HDMI do Tv. Problem polega ma tym że gdy puszczam czy to zwykłą mp3 czy film w divix czy dvd czy coś w matrosce to jest jedna taka sama masakra dźwięk jest taki sam ze wszystkich źródeł. W konfiguracji dźwięku jak ustawiam na czy to 7.1 czy 5.1 to ampli widzi to jako MULTICH i dźwięk jest raczej marny nawet ne pokazuje ile kanałowy dźwięk wtedy idzie tylko MCH 96k. i nic więcej nie da się zrobić. Gdy dźwięk w laptopie zmieniam na z 5.1 na STEREO to wtedy sprawdzając ilość kanałów jest PCM fs: 96khz ale jest o tyle lepiej ze mogę już zmienia dekodery dźwięku czy to na Stereo czy na Neo6. Z obrazem natomiast nie ma żadnych problemów tym tymi samymi kablami idzie przecież i wszystko gra. I tu pytanie jak uzyskać dźwięk 5.1 z laptopa bo posiadam jakąś tam kolekcje filmów w MKV ale nie mogę dobrze wykorzystać z tych filmów tego dźwięku. Dodam ze ampli na pewno jest sprawny bo podłączony mam do niego rekorder n-ki jak tez i dvd i z nich da się uzyskać DD 5.1 bez problemu więc diabeł siedzi w ustawieniach laptopa. Bardzo proszę o pomoc bo męczę się z tym już bardzo długo bo zabieram się do tego od czasu do czasu ale nerwowo nie wytrzymuje i daję spokój a następnym razem jest to samo że nic nie mogę wymyśleć jak temu zaradzić. Proszę o pomoc.
 

matriks777

New member
jest 1 problem podłączyłem KABLEM hdmi kino domowe z tv i kiedy w kinie domowym leci dźwięk a ja włanczam TV aby zobaczyć co jest na płycie następuje króciutka przerwa w sygnale na czas włączenia TV czy to normalne czy wada kabla? tak samo jest gdy tv jest podłączony do laptopa przy włanczaniu lub wyłanczaniu TV następuje krótki brak sygnału który wraca po 2 sekundach
 

siwyluk

New member
Mam również problem z dźwiękiem po HDMI. Otóż posiadam laptopa samsung R510, amplituner TX-SR605, oraz TV Samsung plazma PS-42Q91H. Przy połączeniu HDMI -> HDMI między TV a laptopem dźwięk i obraz działa bez problemu, zarówno na systemie Win XP jak i Win Vista Home Premium. Natomiast przy połączeniu laptop -> amplituner -> TV, jest tylko obraz a dźwięku brak. Testowałem to na systemie WN XP i VISTA, przy różnych ustawieniach, na różnych wejściach HDMI, ustawieniach amplitunera, kodekach. Zaznaczę, że przy podłączniu dekodera Cyfry 7201, czy odtwarzacza DVD po Hdmi dźwięk działą bez problemu.
Proszę o poradę, co zrobić i co jest przyczyną. Pozdrawiam.
 

bezpiek83

New member
witam!!! mam samsunga 55cali i po podłączeniu działał normalnie
ale po czterech dniach dźwięk z HDMI zdechł jak wiecie o co kaman to bardzo proszę o podpowiedź.
 

deiner79

New member
Złacze HDMI w dekoderze n-ki mozna przelaczyc w tryb DVI (bez dzwieku do monitorow komputerowych) i wtedy nie bedzie dzwieku. Zmiany rodzaju pracy dokonuje sie poprzez nacisniecie i przytrzymanie przycisku RES na dekoderze az pojawi sie napis HDMI lub DVI na wyswietlaczu. Wiec w razie braku dzwieku przez HDMI Radze sprawdzic w pirwszej kolejnosci te ustawienie.
w nowych dekoderach n'ki (wersja bez nagrywarki z 2011 r) nie ma zadnych przyciskow na panelu. Aby przelaczyc funkcje DVI (bez dzwieku) do trybu HDMI(z dzwiekiem) nalezy na pilocie jednoczesnie przycisnac przycisk gwiazdki i numer 7.
 

JackS.

New member
Bez reklam
w nowych dekoderach n'ki (wersja bez nagrywarki z 2011 r) nie ma zadnych przyciskow na panelu. Aby przelaczyc funkcje DVI (bez dzwieku) do trybu HDMI(z dzwiekiem) nalezy na pilocie jednoczesnie przycisnac przycisk gwiazdki i numer 7.

Gdy na pilocie n-ki naciśniesz 2 klawisze jednocześnie, to do dekodera nie zostanie wysłany żaden sygnał, albo zostanie wysłany kod tego klawisza, który został wciśnięty ułamek sekundy wcześniej.

Aby przełączyć tryby HDMI/DVI musisz nacisnąć klawisz *, puścić go i nacisnąć klawisz 7.
 

ozim

New member
Witam,
Podepnę się pod temat. Mam również problem z dźwiękiem przez HDMI, z ta różnicą, że przez kilka miesięcy ten dźwięk był...
Czy ktoś się orientuje, czy można coś skopać w ustawieniach ampli ? Mowa o PIONEER VSX 820.
Aby było śmieszniej dźwięku nie ma tylko na jednym wejściu: BD - gdy podepnę ten sam kabel pod wyjście np. DVD - wszystko hula... Podłączałem też DVD pod wejście BD - oczywiście brak dźwięku. Prócz tego, że nie ma dźwięku - nie pojawia się również na wyświetlaczu ampli: "HDMI".
Czy to jakieś uszkodzenie wejścia? Czy może ktoś coś poprzestawiał w ampli (czyt. żona, dzieci)?

Z góry dzięki za odp.
 

mietka

New member
Witam,
Podepnę się pod temat. Mam również problem z dźwiękiem przez HDMI, z ta różnicą, że przez kilka miesięcy ten dźwięk był...
Czy ktoś się orientuje, czy można coś skopać w ustawieniach ampli ? Mowa o PIONEER VSX 820.
Aby było śmieszniej dźwięku nie ma tylko na jednym wejściu: BD - gdy podepnę ten sam kabel pod wyjście np. DVD - wszystko hula... Podłączałem też DVD pod wejście BD - oczywiście brak dźwięku. Prócz tego, że nie ma dźwięku - nie pojawia się również na wyświetlaczu ampli: "HDMI".
Czy to jakieś uszkodzenie wejścia? Czy może ktoś coś poprzestawiał w ampli (czyt. żona, dzieci)?

Z góry dzięki za odp.
Możliwe ,że ktoś coś przestawił
Spróbuj wyłączyć z prądu amplę i sprawdź skąd idzie dźwięk na to wejście tzn.jak jest zaznaczony czy hdmi czy coaxial czy optyk jeżeli to nie pomoże to uwalone jest wejście
ps nie mam tej ampli ale myśle ,że u Ciebie też są takie możliwości
 
I

irek6311

Guest
ozim najprościej reset zrobić do fabrycznych na panelu przednim amplitunera ,
na pilocie w ustawieniach audio też HDMI jest i tam jak zmienisz to dżwięk na amplitunerze zniknie ,
jak masz instrukcje obsługi pl to poczytaj bo jest tam opisane jak na danym wejściu dżwięk idzie HDMI czy inne złącze (wszystko na pilocie idzie zmienić więc łatwo namieszać) .
 

ozim

New member
irek6311 - dzieki zbawco. Faktycznie znalazłem w instrukcji jak przywrócić ustawienia fabryczne, ale znalazłem też ustawianie poszczególnych wejść - okazało się iż to jedno było przestawione na digital, miast HDMI. Wszystko hula, że aż... jeszcze raz dzieki i pozdr,
 
Do góry