Blondynka nie wie jaki rozmiar!

kasiabielsko

New member
Witam, chciałabym kupić telewiozr Panasonic TX-P50ST60E jednak zastanawiam się czy nie wybrac mneijszego modelu - 42 cale. Czy może mi ktoś doradzić? Telewizor bede oglądać z odległosći 2- 2,5 metra. Głównie będe oglądać kanały z dekodera Cyfrowego Polsatu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że 50ST60.
Możesz kupić 42ST60 i przez kilka tygodni będziesz zadowolona.
Ale po miesiącu dojdziesz do wniosku że przydałby się większy telewizor.
Tak ma 95% użytkowników.
Jeśli masz dobry bitrate - to tym bardziej.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Podziwiam ludzi, którym przyjemność sprawia oglądanie 55' z odległości 2m. Dla mnie to przesada- tego nawet nie obejmuje się wzrokiem... Te "normy" podawane przez niektórych to jednak moim zdaniem przegięcie.
Przy 2m ekran 50' to już naprawdę duży obraz- ale to tylko moje skromne zdanie.

Ale ile ludzi tyle preferencji- w kinie też wolę jednak rzędy bliżej końca, niż bliżej początku sali :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W kinie masz obraz łagodny.
W telewizorze szczegółowy- dlatego odległość jest bardzo ważna.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja powiem tak, oglądam TV z dokładnie 2,5m . TV to plazma 42". Mam pokoik 15 mkw. Możliwe że jak bysmy oglądali programy tylko w jakości Blu-Ray to można by się pokusić o większy TV, ale wszyscy wiemy jaka jest jakość większości kanałów na platformach cyfrowych? U mnie kobieta mówi że już ten jest jak dla niej za duży i po pewnym czasie męczą się jej oczy. Wiadomo, jak każdy miłośnik kina człowiek chciałby coś większego, ale uważam że u mnie to max 46". Gdybym wstawił taki 55" czy 60" to już bym biegał oczami chyba po całym ekranie. TV posiadam w tym mieszkaniu 3 lata, i jakoś specjalnie nie brakuje mi wiekszego ekranu. No może jak wspomniałem, max. 46". Może to tez kwestia przyzwyczajenia czy wielkości pomieszczenia?, bo inaczej wygląda TV 46" w 15mkw a inaczej w 25mkw, niezaleznie od odległości z której oglądamy.
 
A bieganie oczami po ekranie w kinie nie meczy Ciebie?
Dla mnie najprostszym testem jest podpiecie kompa i jak wszystko widac bez powiekszania czcionek to wielkosc ekranu jest ok.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A bieganie oczami po ekranie w kinie nie meczy Ciebie?
Dla mnie najprostszym testem jest podpiecie kompa i jak wszystko widac bez powiekszania czcionek to wielkosc ekranu jest ok.

Nie, bo nie siedzę w pierwszym rzedzie:) Stary nie jestem ekspertem, ale co ma wielość czcionek po podpięciu kompa do wielkości ekranu TV?
 
Jak to co - zlewają Ci się napisy - to ekran za daleko lub za mały żeby cieszyć się full HD i tyle.
Jak widzisz w czcionkach pikselozę - to ekran za duży/za blisko.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja powiem tak. Mam 2,5 metra od 55" i będę zamieniał na większy.
Mam 60" z odległości 3-3,5 metra i też będę wymieniał na większy.
I wcale nie mam uczucia że biegam po ekranie oczami.
Dla mnie ważniejszy zdecydowanie jest bitrate sygnału.
Nie ma za dużych telewizorów, może być tylko za słaby sygnał !
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
to jest tak jak z przyrodzeniem im wiekszy tym lepszy no ale sprawnosc tez wazna ;)

No w tym aspekcie nie do końca się zgodzę:) Poczytaj sobie Największy penis na świecie - Powiększanie członka.

KIKI, Ty wiesz że może i masz rację. Nigdy tak nie mierzyłem TV, ale teraz widzę że ja w swoim TV 42" mam przekątną ekranu ok 107cm, a taki 60" ma ok. 153cm, więc to jest "raptem" 46 cm więcej. Niby się wydaje że róznica jest sporo większa:) Ale jakoś nie potrafię sobie wyobrazić takiego 60" w moim salonie. Pomysleć że kiedyś się oglądało na 21" i był ok., a teraz to monitory do komputera mają wieksze ekrany.
 
Do góry