Jaki TV kupić?

bl4dy

New member
Witam,

z racji, że jestem laikiem w temacie telewizorów, chciałbym zwrócić się do Was z prośbą o pomoc w wyborze nowego bądź też używanego TV. Przeznaczenie to granie na konsoli xbox + zwykłe użytkowanie - oglądanie filmów i innych programów. Wypełniłem znalezioną w podobnym temacie ankietę:

odległość od ekranu? ok 3.5m
jak słońce świeci w pokoju? dosyć słabo bo okno jest na ścianie północnej a na sam telewizor prawie w ogóle
Jak duży jest pokój? 20m^2
jaki masz obecnie telewizor? brak
jakie programy najczęściej oglądasz? - filmy, popularnonaukowe, przyrodnicze
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem? głównie popołudnia / wieczory
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? filmy przy lekkim świetle / konsola, programy raczej przy normalnym świetle
wolisz obraz ostry czy łagodny? nie mam zdania
matryca błyszcząca czy matowa? nie mam zdania
preferowana wielkość telewizora? 44"-50"
preferowana marka? nie mam zdania
czego nie lubisz w telewizorach? trudno powiedzieć
jakie urządzenia będą podłączone? konsola Xbox360, opcjonalnie internet podłączony przez kabel
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? TV 80% / konsola 20%
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? głównie na wprost
czy ważne jest wifi? nie - internet będzie podłączony przez kabel
czy będziesz korzystać z widgetów? niekoniecznie
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? tak
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? najlepiej tak
ma mieć 3D? niekoniecznie
ma mieć slot na karty SD? niekoniecznie
ma mieć tuner DVB-S? niekoniecznie
jakimi złączami? będę chciał podłączyć xboxa i telewizję internetową
jaki masz sygnał? cyfrowy (DVB-T)
ile programów HD? z tego co pmiętam to ok 3
ma stać czy wisieć? stać
jaka klasa cenowa ? +- 2000zł

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam ;)
 

bl4dy

New member
Dzięki za odpowiedź.

jeśli chodzi o jakość to TX-P50X60 powinien mi w zupełności wystarczyć z tego co o nim czytałem ale zastanawiam się jeszcze nad jakąś inną opcją z internetem. Macie jakiś pomysł? Cena oczywiście automatycznie wzrośnie ale chętnie przejrzę Wasze propozycje :)
 

bl4dy

New member
Nie do końca dobrze sprecyzowałem ostatnie pytanie... :) Nie chcę przeglądarki internetowej w TV. Bardziej chodzi mi o samo wejście LAN do podłączenia internetu + aplikacje typu TVN Player, ipla, iplex, youtube, vimeo, euro sport etc.
Sorry za zamieszanie :)
 

bl4dy

New member
Boje się trochę braku 720p... w tym 50x60. Jak to wygląda w rzeczywistości? Może lepiej dorzucić parę stówek i kupić coś lepszego już z FullHD albo chociaż HDReady?
 

kamko

New member
Wcale nie trzeba dorzucac paru stowek. Obecnie można dostać plazme Lg 50pn6500 w cenie 1999,- nad która tez mocno się zastanawiam
 

radko777

New member
50pn6500 dostaniesz w Auchn za 1992 :) sam go tam nabyłem i jestem zadowolony za tą cenę mogę spokojnie go polecić
 

bl4dy

New member
Ostatecznie też poszedłem w stronę LG i zakupiłem wczoraj 50PN6500 :)
Minus to brak wyjścia na słuchawki ale poza tym jestem zadowolony z jakości obrazu.
 
Do góry