Pionner Plasma Panel Repair

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
W tej chwili moja plazma jest "na dotarciu" więc ustawienia przedstawiają się tak:

Tryb: Standardowy
Podświetlanie: 7
Kontrast: 55-60
Jasność: 50
Ostrość: 20-30
Kolor: 50

Czy mam zmienić te ustawienia na czas usuwania powidoku?

PS.
Mam jeszcze takie pytanie. Włączylem na chwile w menu wypalanie "biały" i zauważyłem, że jeden pixel swieci cały czas na czerwono. Czy jest jakaś "domowa metoda" na uzdrowienie martwego punktu w TV ???

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie informacje :)
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Na logikę rzecz biorąc działanie białej planszy będzie bardziej intensywne przy intensywniejszych ustawieniach.

ArtS :)
 

XoR

New member
Obejrzałem te filmiki i tak się zastanawiam czy one są lepsze od zwykłego szumu takiego z anteny? :hmm:

Szum usuwa powidoki doskonale i dość szybko :eek:k: a do tego jest zbudowany w każdy TV i można go łatwo i szybko włączyć :-D
 

szachu_pl

New member
XoR, zadam więc głupie pytanie. Jak to zrobić (tzn. załączyć śnieg) w plazmie Panasionica TH-37PV80PA? (masz taki sam TV to pewnie wiesz :D) Jest opcja w Menu, czy po prostu ręcznie stroić kanały?
 

pinki15

New member
A ja dalej się zastanawiam skąd wiecie ile Plazma świeciła. Ja mam zamiar kupić PS50A551 z sklepu wysyłkowego i chciałbym wiedzieć czy już świeciła.I ile takie docieranie trwa aby plazma świeciła jak przystało?
 

grzesik1

New member
Ja też szukam odpowiedzi na to pytanie (ile świeci matryca czasu) póki co nie znalazłem nic. Troszkę trudno jest znaleźć coś na tym forum nowemu uzytkownikowi.
Ale jeszcze poszukam
 

digitalus

Banned
witam
napisz jaki to model plazmy. poszukamy:) .jesli bedzie opis to musialbys wejsc do menu serwisowego telewizora(kombinacja nacisniec przyciskow na pilocie) i sprawdzic ile godzin dzialala juz plazma. docieranie 200-300 godzinnie przekraczac polowy ustawien kontrastu ,jasnosci, ostrosci. najlepiej gdyby obraz wypelnial caly ekran, starac sie unikac intensywnego logo. np axn
 
Ostatnia edycja:

Hubertus2

New member
Witam
Krótkie pytanie, jak to jest z tym docieraniem przy nowych plazmach, osobiście czekam na samsunka c450, czy w przypadku nowych peodukcji trzeba tv docierać?
 

neutron1

New member
Moim zdaniem nie trzeba docierać, powidoki i tak będą powstawać czy się docierało czy też nie, warto natomiast przez pierwsze 300 godzin a może i 1000 unikać czarnych pasów i bijących po oczach logo stacji aby się nic na stałe nie wypaliło
 

maxoff

New member
Nie wiem może jestem głupi.... ale jak chcecie docierać gaz który jest w plazmach ?!?!?
Nie wiem czyli co jak TV pochodzi dłużej na pełnym ekranie bez pasów, bez dużego kontrastu i bez nie wiadomo czego jeszcze to niby co ten gaz który jest w matrycy ułoży się lepiej :)
Piszecie bzdury totalne o tym docieraniu i ludzie później głupieją docierajać swoje telewizory....
Zawsze myślałem że docierać to można silnik w samochodzi lub jakieś ruchome rzeczy które wytwarzają tarcie itp.... no ale jak to mówią człowiek uczy się całe życie. Pozdrawiam wszystkich "docieraczy plazm" i proponuję oprócz docierania gazu w panelu docierać jeszcze z zewnątrz ekran ! Ekran najlepiej docierać jakąś sciereczka z dodatkiem sztucznych włókien - wtedy cały panel naelektryzuje się i będą lepsze wyładowania elektrostatyczne pozwalające waszym TV uzyskać efekt SUPER PLAZMY ;-)
 

Antałek

New member
W 100% zgadzam się z tobą. Od kiedy farba stanie się bardziej kolorowa, jak poleży, czyli po dotarciu. Luminofor i LCD do kolor nic więcej. Nie stanie się bardziej kolorowy. Czyli jak w filmie, będzie więcej cukru w cukrze.
 
Ostatnia edycja:

Marcin2000

New member
Bez reklam
Nie wiem może jestem głupi.... ale jak chcecie docierać gaz który jest w plazmach ?!?!?
Nie wiem czyli co jak TV pochodzi dłużej na pełnym ekranie bez pasów, bez dużego kontrastu i bez nie wiadomo czego jeszcze to niby co ten gaz który jest w matrycy ułoży się lepiej :)
Piszecie bzdury totalne o tym docieraniu i ludzie później głupieją docierajać swoje telewizory....
Zawsze myślałem że docierać to można silnik w samochodzi lub jakieś ruchome rzeczy które wytwarzają tarcie itp.... no ale jak to mówią człowiek uczy się całe życie. Pozdrawiam wszystkich "docieraczy plazm" i proponuję oprócz docierania gazu w panelu docierać jeszcze z zewnątrz ekran ! Ekran najlepiej docierać jakąś sciereczka z dodatkiem sztucznych włókien - wtedy cały panel naelektryzuje się i będą lepsze wyładowania elektrostatyczne pozwalające waszym TV uzyskać efekt SUPER PLAZMY ;-)

nikt cie przecież nie zmusza... nie wiem dlaczego ale widzę na swojej kupionej w listopadzie G30 że po dogrzaniu panela czerń się poprawiła, zero powidoków, kolory jakieś takie bardzie soczyste... wiele osób w tym np. KIKI który nie jeden TV sprzedał i ustawił uważają, że dogrzanie nowej plazmy czy jak kto woli sformowanie nowego ekranu plazmy nie zaszkodzi a w przyszłości zaaowocuje... a rób jak chcesz może być od nowa tryb dynamik i chajda... :popcorn:
 

racuh

Banned
Trochę odświeżę temat, a mianowicie, nabyłem za "grosze" Panasonica ST50 i po dniu używania dopatrzyłem się "odbitego" menu od dekodera UPC, próbowałem to wyczyścić, przesuwem pasa oraz szumem z linku, przesuw za zmianę z szumem Plasma TV Logo Removing chodził przez cały tydzień, noc w noc i jakoś nie widzę efektu, jedynie co to mi się w oczach pląta bo raz wydaję mi się że to bladnie a raz że się nasila, czyli wnioskuję że nic się nie zmieniło. Skontaktowałem się z osobom co mi sprzedała TV i doradził aby ten prezesów puścić jeszcze do niedzieli bo wtedy zniknie a jeśli nie to przyjedzie po niego i bez problemu odda mi kasę.

Widoczne jest to jedynie na stałym tle białym i żółtym, na innych kolorach mniej, na skali szarości w ogóle tego nie widać.

Jaka jest szansa że to faktycznie zniknie? Proponujecie oddać go czy mieć złudną nadzieję że tego nie będzie.
 

digitalus

Banned
Nie trzeba panikowac.Zalezy jak dlugo byl wyswietlany element statyczny.Naprawa musi potrwac dluzej niz jeden dzien.
Przyklad , cytat

No i po kłopocie . Powidok był pewnie już długo , tylko nie zauważyłem go wcześniej .
Śnieg i inne metody nie dały rady całkowicie usunąć logo TVN .
Po długiej przerwie z tym kanałem ( i zapomnieniu o problemie ) stwierdzam , że nic
już nie mam wypalonego :smile:
Oglądanie TVN 24 po 8 godzin dziennie nie jest wskazane nawet dla KURO .
Pozdrawiam
 
Do góry