60 cali i max 2,90 od tv

qwert

New member
Jak w tytule, czy to nie przesada jeśli chodzi o wielkość ekranu przy tej odległości . Obecnie mam tv 50' i oglądam z 2,90m. Posiadacze 60' co o tym myślicie i czy 2,90 to nie za mała odległośc ???

Może lepiej jest kupić większy tv , bo z czasem i tak będzie się wydawał mniejszy ?

Teraz przy 50' i obrazie HD ekran jest dla mnie, po prostu mały.

Planuję za jakiś miesiąc lub dwa, zakupić prawdopodobnie samsunga 60'
PS60e6500e lub może coś z plazm panasonica.

Z góry dziękuję za podpowiedzi i sugestie
Pozdrawiam.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Ja powiem tak, oglądam 50" z 1,8M i do HD ten ekran jest zdecydowanie za mały.
Jedna z zasad mówi ze wielkość obrazu do odległości będzie dobra dopóki będziesz mógł go obejmować wzrokiem ale nie będzie to wymagało ruchu głowy.

Optymalna odległość oglądania, optymalna odległość widza od ekranu

wygląda to mniej więcej tak:

cale/min/max

26 / 1,01 / 1,98
30 / 1,16 / 2,32
34 / 1,31 / 2,59
42 / 1,62 / 3,20
47 / 1,80 / 3,60
50 / 1,92 / 3,81
60 / 2,29 / 4,57
65 / 2,47 / 4,94

Gdzie min. podałbym jako max dla sygnału HD a max to max. dla SD
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
attachment.php

Możesz śmiało kupować.
Na targach w Berlinie oglądaliśmy 90" z odległości 3,5 metra i nik nie mówił że jest za duży.
http://www.hdtv.com.pl/forum/ifa-20...ecia-nowosci-informacje-sharp-innovation.html
Tu masz film i zdjęcia.
 

qwert

New member
Dzięki za szybki odzew zdjęcia i pomocne wykresy odległości

60-tka powinna wielkościowo starczyć na kilka następnych lat i nie "skurczy się"
może tak szybko jak mój obecny tv.

Z tych tabel wynika dla 60' - min. 2,29 przy obrazie full hd i ja mam podobne odczucia względem obrazu.

U mnie 2 ,90m i 60' powinno się sprawdzić przy dobrej jakości obrazu.
Oprócz paru kanałów hd, będę oglądał filmy z kamery panasa hc v-700, czyli też jakościowo raczej dobry materiał.
Przy 50' odczuwam niedosyt co do wielkości ekranu, przy sd wiadomo, różnie to bywa :neutral:

Wiedziałem że na pewno chcę wiekszy tv, ale bałem się 60' teraz jestem bardziej pewny wyboru, dzięki !

Póżniej przyjdzie mi rozmyślać nad wyborem: (jak wielu) samsung 60e6500 czy panas st50, albo jeszcze inny, ale to już następny dylemat.

Jeśli ktoś ma jakieś sugestie co do wielkości lub modelu, to proszę o wpisy, DZIĘKI !
 
Ostatnia edycja:
Do góry