Docieranie nowej plazmy

malin00

New member
To jak to jest z tym docieraniem w końcu? Właśnie nabyłem nowe telepudło i sam już nie wiem bo u mnie tv jest włączany raczej tylko do oglądania tego co zaplanuję tzn konkretnego filmu, programu czy koncertu. Nie ma tak, że leci 3-5h sobie jakiś tvn z paskiem czy viva z logiem. W takiej częstotliwości to te 300h docierania to mi zajmie 150 filmów, a jasność ustawiona na 50% z tego co widzę to jest trochę...no ciemnawo. Mógłby ktoś wypowiedzieć jak szybko mogą pojawiać się wypalenia o ile mogą się takie pojawić? Tzn czy oglądając na nowej plazimie jakiś film dwu-trzy godzinny y z logiem kanału na podkręconych ustawieniach może coś się wypalić na stałe? Samych powidoków, które po jakimś czasie znikną bardzo się nie boję, chodzi mi o stałe wypalenia. Byłbym wdzięczny za radę bo to moja pierwsza plazma więc nie mam doświadczenia ni porównania.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Nie ma takiego czegoś jak docieranie plazmy:

Oficjalna odpowiedź od Panasonic Polska w/s potrzeby "docierania" plazm
Witamy!
Uprzejmie informujemy, że termin \"docierania plazmy\" jest mitem.
Jednocześnie informujemy, że przy długotrwałym wyświetlaniu obrazu statycznego (np. wielogodzinne wyświetlanie zdjęcia - funkcja pause) może spowodować tzw. efekt wypalenia się obrazu na panelu plazmowym. Podobnie wielogodzinne wyświetlanie obrazów w formatach gdzie na ekranie jest wyświetlana czarna ramka może spowodować mniejsze zużycie się panelu w miejscach wyświetlania tych że czarnych ramek.
Informujemy także, że przy standardowym używaniu telewizora (zgodnie z zaleceniami producenta wymienionymi w instrukcji obsługi) praktycznie nie zachodzi niebezpieczeństwo wystąpienia w/w zjawisk.
Pozdrawiam,
S........... ............ - wykropkowałem imie i nazwisko
Info / Panasonic

wiadomość
Marcin2000
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Zrób jak uważasz,bo i tak każdy ma swoje zdanie na ten temat.....ja docieram każdą kolejną i następną też będę ''docierał''......
 

Maciej_27

Klub HDTV.com.pl
VIP
malun00 przeczytaj sobie całą instrukcję i zobacz czy jest w niej jakąś adnotacja jeśli chodzi o docieranie. Pozatym gdyby w/w docieranie bylo konieczne telewizor sam powinien użytkownika poinformować tym samym zaproponować stosowne ustawienie ekranu.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

malin00

New member
Niby tak, ale skądś to się wzięło tak? Może keidyś było inaczej, ale czy w takim razie kiedyś w instrukcjach była informacja o docieraniu? Z tego co widzę niektórzy piszą, że wypaliły im się logotypy czy paski, także co? Tak sobie kłamią po prostu? ;)

Jako świeży użytkownik plazmy mam jeszcze jedno pytanie: zauważyłem, że jak się zbliży głowę do telewizora to na czarny obrazie widać "biegające" ciupeńkie kropeczki. Na moje oko - zielone i czerwone. To normalne? Tak działają panele plazmowe?
 
Ostatnia edycja:

bielikk

New member
Bez reklam
Niby tak, ale skądś to się wzięło tak? Może keidyś było inaczej, ale czy w takim razie kiedyś w instrukcjach była informacja o docieraniu? Z tego co widzę niektórzy piszą, że wypaliły im się logotypy czy paski, także co? Tak sobie kłamią po prostu? ;)


Przecież zamieściłem odpowiedź Panasonica, w której "czarno na białym" , że docieranie plazm to mit i nie stosuje się "takiej procedury" , A TO ŻE WYPALAJĄ SIĘ POWIDOKI TO WADA KAŻDEJ PLAZMY - jedni tego nie widzą, inni nie chcą tego widzieć, a niektórym powidoki się nie pojawiają bo używają plazmę zgodnie z instrukcją tzn. unikają wyświetlania statycznego obrazu przez dłuższy okres czasu.
 

kuba78

New member
Wypalanie plazm występuje nadal i jak na razie nic nie zapowiada aby to uległo zmianie.
Problem polega na tym aby to wypalenie nastąpiło równomiernie na całej powierzchni panelu.
Szybsze proces wypalania następuje w nowych plazmach w procesach fizyczno-chemicznych (utwardzenie luminoforu), później proces ten też zachodzi lecz znacznie wolniej.

Najlepiej wypalać na "szumie" (analog bez anteny), przez około trzy dni, ustawienia fabryczne(dynamiczne).
Jest to radykalny sposób, ale sprawdzony, wypalenie jest trwałe i równomierne.
Nie polecam wypalać na programach, przy mniejszych ustawieniach, bo to jest zabawa, a wypalenie nie jest całkowite, istnieje ryzyko utrwalenia stałych loginów.

Ciekawostka
Producenci telewizorów plazmowych, cześć produkcji docierają u siebie w fabryce.
 
Ostatnia edycja:

bielikk

New member
Bez reklam
Zrób jak uważasz,bo i tak każdy ma swoje zdanie na ten temat.....ja docieram każdą kolejną i następną też będę ''docierał''......


To ile tych PLAZM już miałeś - czy mam rozumieć, że ten typ wytrzymuje 6 miesięcy i na szrot?

Przecież jak czytam wypowiedzi MANIAKÓW PLAZM jakie to super TV, a każdy LCD to "badziew" to sądziłem, że super TV używa się przez 100 000 godzin (34 lata 8h/dzień), bo podobno plazma tyle wytrzymuje.
 

Gucci

New member
Wypalanie plazm występuje nadal i jak na razie nic nie zapowiada aby to uległo zmianie.
Problem polega na tym aby to wypalenie nastąpiło równomiernie na całej powierzchni panelu.
Szybsze proces wypalania następuje w nowych plazmach w procesach fizyczno-chemicznych (utwardzenie luminoforu), później proces ten też zachodzi lecz znacznie wolniej.

Najlepiej wypalać na "szumie" (analog bez anteny), przez około trzy dni, ustawienia fabryczne(dynamiczne).
Jest to radykalny sposób, ale sprawdzony, wypalenie jest trwałe i równomierne.
Nie polecam wypalać na programach, przy mniejszych ustawieniach, bo to jest zabawa, a wypalenie nie jest całkowite, istnieje ryzyko utrwalenia stałych loginów.

Ciekawostka
Producenci telewizorów plazmowych, cześć produkcji docierają u siebie w fabryce.

zastosujue te wypalanie w zamowionej ST50 :) wole dmuchac na zimno :) niz pozniej płakać :)
 

motorolaz3

New member
zastosujue te wypalanie w zamowionej ST50 :) wole dmuchac na zimno :) niz pozniej płakać :)[/QUOT
Mam nadzieję,że tylko żartem odpowiadasz na żart.Plazmę Panasonica chcesz dopalać?!Fajnie - dla hecy-ktoś wczesniej napisał,że on swoja każdą nową plazmę dopala dodatkowo umieszczając telewizor w szczelnym worze-dobry żart...gorzej jak ktoś uwierzył.
 

Darecki20005

New member
Tak czytam temat i czytam i oczom nie wierze, hmm docieranie. Panowie a może to jest jak z samochodami, kupijesz 2 identyczne i oba mają się zapsuć razem?? Może te wypalenia to kwestia marki, modelu, wady fabrycznej,blędzie matrycy,błedzie maszyny przy jej produkcji czy jeszcze jakiejś przypadłości losowej a nie złego dotarcia hehe. Od 6 lat posiadam plazmę Lg i ostatnie 3 lata jest katowana przez dziecko po 12 godz dziennie w 95% na jednym kanale bajkowym i w 5% na drugim kanale bajkowym(z żoną musielsmy kupić do sypialni 32 cale aby móc jakieś wiadomości chociaż obejżec) I niech mnie ktoś zapyta o powidoki czy wypalania to mu odpowiem ''a co to jest" Po przeczytaniu tematu aż poszłem i wnikliwie obejżałem ekran, fakt po tylu godz pracy siada w nim zasilacz bo mi się nagminnie wyłącza i jutro jadę po nową plazmę, ale w starej obraz żyleta i o żadnym docieraniu od nowego nie wybło mowy.
 

maxan

New member
Bez reklam
Tak czytam temat i czytam i oczom nie wierze, hmm docieranie. Panowie a może to jest jak z samochodami, kupijesz 2 identyczne i oba mają się zapsuć razem?? Może te wypalenia to kwestia marki, modelu, wady fabrycznej,blędzie matrycy,błedzie maszyny przy jej produkcji czy jeszcze jakiejś przypadłości losowej a nie złego dotarcia hehe. Od 6 lat posiadam plazmę Lg i ostatnie 3 lata jest katowana przez dziecko po 12 godz dziennie w 95% na jednym kanale bajkowym i w 5% na drugim kanale bajkowym(z żoną musielsmy kupić do sypialni 32 cale aby móc jakieś wiadomości chociaż obejżec) I niech mnie ktoś zapyta o powidoki czy wypalania to mu odpowiem ''a co to jest" Po przeczytaniu tematu aż poszłem i wnikliwie obejżałem ekran, fakt po tylu godz pracy siada w nim zasilacz bo mi się nagminnie wyłącza i jutro jadę po nową plazmę, ale w starej obraz żyleta i o żadnym docieraniu od nowego nie wybło mowy.

odpal białe tło po oglądaniu chociaż godzinnym axn a powidok na bank się pojawi ...zostaw na 12 i masz wypalenie...nie wieżę w takie teorie plazma ma swoje wady i wlasnie główną jej wadą sa powidoki i wypalenia...potem szkło -odbicia
 

Dżyngis-chan

New member
Tak czytam temat i czytam i oczom nie wierze, hmm docieranie. Panowie a może to jest jak z samochodami, kupijesz 2 identyczne i oba mają się zapsuć razem?? Może te wypalenia to kwestia marki, modelu, wady fabrycznej,blędzie matrycy,błedzie maszyny przy jej produkcji czy jeszcze jakiejś przypadłości losowej a nie złego dotarcia hehe. Od 6 lat posiadam plazmę Lg i ostatnie 3 lata jest katowana przez dziecko po 12 godz dziennie w 95% na jednym kanale bajkowym i w 5% na drugim kanale bajkowym(z żoną musielsmy kupić do sypialni 32 cale aby móc jakieś wiadomości chociaż obejżec) I niech mnie ktoś zapyta o powidoki czy wypalania to mu odpowiem ''a co to jest" Po przeczytaniu tematu aż poszłem i wnikliwie obejżałem ekran, fakt po tylu godz pracy siada w nim zasilacz bo mi się nagminnie wyłącza i jutro jadę po nową plazmę, ale w starej obraz żyleta i o żadnym docieraniu od nowego nie wybło mowy.

Nie rozumiesz problemu.
W początkowej fasie użytkowania panelu plazmowego, następują procesy fizyko-chemiczne zwane potocznie wypaleniem.
Jeśli posiadasz plazmę LG zajrzyj na nr seryjny, czy nie zaczyna się od liter ML..........
Zakłady LG Electronics w Mławie, tam 1/3 produkcji plazm jest wypalana na miejscu u producenta.
Wypalanie jest w pomieszczeniu gdzie kontroluje się temperaturę 55'C, z braku miejsca UWAGA TO NIE ŻART, telewizory umieszcza się w magazynie gdzie jest znacznie niższa temperatura i nakrywa sięTORBĄ :) , tak się prażą około trzech dni na szumie.
Jeśli ktoś pracuje w/w zakładzie to potwierdzi.
 

Darecki20005

New member
Mój nr zaczyna się od 703MABT.... czyli była wypalaca w fabryce? Dlaczego tylko 1/3 produkcji skoro to jest tak potrzebny proces technologiczny? Być może i masz rację nie neguje tego tyle że z praktyki nie doświadczyłem powidoków po logo programu stąd moje domysły. To teraz jak kupię następną to jest jakiś sposób żeby się tego dowiedzieć?
 

dream4you

New member
Ja ma od 5 lat plazmę 42py85 panel G11 i nigdy się z nią nie cackałem, gra dziennie 6-8 godzin i zero problemów, nic się nie wypaliło itp. Teraz zastanawiam się nad zakupem 55vt50 i tak czytam i czytam i się zastanawiam czy technika się cofnęła ?
Przez chwile myślałem o Led Sony 850 ale boje się padających pixli.
 

Gucci

New member
Czy w VT50 wystarczy tylko jasnosc i kontrast ustawic na max 30% + wylaczony tryb ECO i na normalnym trybie około 300 godzin ? To wystarczy mam rozumiec ?
 
Do góry