Na jakiej wysokosci macie TV

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
A wiec ciekawi mnie na jakiej wysokosci macie TV.
Obecnie mam CRT 21 cali ,stoi na stoliku RTV.
Niestety przy zmianie na TV 46-51 cali stolik bedzie za maly bo ma tylko 80cm szerokosci a nowy TV bedzie mial okolo 120cm .
Planuje dodatkowo zakupic komode ,niestety te ktore pasuja do mebli ktore juz mam maja wysokosc 85 cm i sie zastanawiam czy to nie bedzie za wysoko.
Doliczajac wysokosc stopki 7cm + wysokosc TV ( 70cm) to TV bedzie siegal do wysokosci okolo 165cm a srodek ekranu okolo 130cm ,tak mysle czy to nie za wysoko,ogladac bede z odleglosci 2,5m.
Ktos z was ma na takiej wysokosci TV.
Z drugiej strony TV bedzie bezpieczniejszy bo mam male dziecko (3 lata ) a wiadomo jak to z dziecmi.
Wieszak do TV raczej odpada bo nie bede mial miejsca raczej zeby go nizej powiesic no i sciany u mnie w bloku sa tak slabe ze wiercac nawet otwor wiertlem 6 wychodza lochy (sam piasek,budowane w latach 70 i chyba ktos za duzo ukradl materialow budowlanych :D Strach cos ciezszego niz obraz powiesic)

Dajcie znac na jakiej wysokosci macie podstawe TV :D
 

Madas

New member
Bez reklam
ja środek ekranu mam na około 85-90 cm i jak się rozłożę na fotelu 2.5 m do TV to jest idealnie
 

Adrian85

New member
Bez reklam
W zasadzie bliżej 85cm i ta wysokość to chyba raczej standard.Siedząc w fotelu powinno się mieć środek tv na wprost oczu.
 

lm648

Banned
A jak ktoś siedzi na drabinie :) to jaka wysokość?
TV powinien być umieszczony środkiem centralnie na wysokości oczu oglądającego (patrzącego na wprost), wówczas jest optymalnie. W żadnym wypadku za wysoko (tj. tak jak obraz) lub za nisko (tj. jak kominek).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wytnij sobie z kartonu przekatna swojego tv lub zalatw plakat do takich testow, Sony np. mialo takie plakaty w roznych przekatnych.
Nie ma zadnej zlotej rady, podobnie jak z odleglosciami, kazdy uzytkuje indywidualnie.
Wszystko zalezy od siedziska i tego w jakiej pozycji masz glowe, wzrok z natury opada w dol, a nie wedruje do gory. Usiadz wygodnie i zobacz gdzie nie napinajcac zadnych miesni samoczynnie kieruja sie galki oczne, tam wlasnie ustaw srodek +/-
Jak powiesimy tv wysoko, to jedynym plusem (dla niektorych waznym) jest wrazenie wiekszej przekatnej, ale kosztem zmeczenia wzroku.
 
Ostatnia edycja:

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przy plazmach wysokość na jakiej stoi czy wisi telewizor nie ma w sumie wielkiego znaczenia. Inaczej jest z LCD/LED. Tutaj ma to znaczenie ze względu na kąty. U mnie TV stoi na 120cm szafce i przy 50" plazmie było wszystko super, natomiast po zmianie na 60" LED'a była masakra. TV dało się normalnie oglądać tylko na stojąco.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
A fotel w samochodzie 😄 jak macie ustawiony? , wieszamy jak nam pasuje. U mnie dół tv 95cm przy 40calach nigdy nie miałem niżej. Pzdr
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dużo zależy od przekątnej, wysokości siedziska i oczywiście upodobań.
U mnie obecnie dół tv przy 82" to 65cm od podłogi.
 
Do góry