co lepsze do ps3 PLAZMA czy LCD

IIImiszaIII

New member
Witam.
Tak jak w tytule poszukuje TV głownie do ps3.
Czytałem że plazma lepsze jest do tego typu rzeczy, a LCD mogą być obarczone "input lagiem"
którym to nikt się nie chwali.
No i ogólnie skłaniam się ku plazmie ponieważ aktualnie mam lcd 32" LG który to już zaczyna szwankować i chciałbym po prostu zobaczyć w akcji inną technologię.
Sporo czytałem na forum o Panasonicu i w miarę rozróżniam jego modele wiem które mają filtr lepszy czy gorszy no i seria U niby bez oraz te z 3D. Natomiast inne marki są tańsze od panasa LG, Samsung
ale już w opisach ciężko się doczytać czy jest jakiś filtr, w pokoju nie mam za wiele słońca ale wiadomo jak by się przyszło kiedyś przeprowadzić to mogło by się zmienić.
Interesuje mnie 42" do kwoty wolałbym 2500zł
zastanawiam się nad Panasonic PX-P42S30, P42ST30, P42G30
3D mnie w sumie nie potrzebne nie rajcuje mnie to, ale myślę ze wersji ST będzię bliżej jakością do G niż S.
No i nie pamiętam w którymś modelu widać mrówki z bliska.
Na modelach LG i Samsunga już się nie znam w ogóle proszę doradzić jakieś podobne do ST może być bez 3D.
 

kornknot

New member
Jesli tylko do ps3 to jedyne co Cie powinno interesowac jaki dany telewizor ma input lag, który wystepuje zarowno w plazmach jak i lcd. Reszta w przypadku grania jest drugorzedna, bo tam sa wszystkie ulepszacze wylaczone.
Tylko ze zapewne bedziesz szukał tv tez do filmow blu ray i telewizji a wtedy juz szukaj tv z jak najlepsza jakoscia obrazu i malym input lagiem:)
 

IIImiszaIII

New member
Hmm myślałem że plazmy nie mają "input laga" skoro tak to w sumie wszytko jedno czy plazma czy lcd oby tylko dobre i nie drogie
 

benito82pl

New member
Dobrym tvikiem do ps3 byłby lg 42lw4500. Do konsoli warto brać tv z funkcja 3d. nie bedziesz żałował. Plazma ma lepsza czerń i gorszą biel przez to obraz jest ciemniejszy niż w lcd.
 

maxan

New member
Bez reklam
Jeśli 42" to brałbym lcd/led ... powyżej 50" plazma - gdyż tania(modele z niższej półki) ;D
 

don111

Banned
Hmm myślałem że plazmy nie mają "input laga" skoro tak to w sumie wszytko jedno czy plazma czy lcd oby tylko dobre i nie drogie
jak wszystko jedno, a szybkość matrycy ? grając na LCD nie możesz posiłkować się włączeniem systemów ruchu 100hz+ itd bo input lag uniemożliwi grę, różnica jest duża na korzyść plazmy w płynności i ostrości w ruchu, głównie przy grach typu FPP to widać
 

kamilM11

New member
od siebie polecam plazme mam i użytkuje razem z ps3 (panasonic p42st30e) input lag prawie zerowy, jakość obrazu niesamowita, a o powidoki się bym nie martwił bo trzeba się naprawdę postarać żeby uzyskać, a w razie czego masz pasek do usuwania powidoków.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Witam.
Tak jak w tytule poszukuje TV głownie do ps3.
Czytałem że plazma lepsze jest do tego typu rzeczy, a LCD mogą być obarczone "input lagiem"
którym to nikt się nie chwali.
No i ogólnie skłaniam się ku plazmie ponieważ aktualnie mam lcd 32" LG który to już zaczyna szwankować i chciałbym po prostu zobaczyć w akcji inną technologię.
Sporo czytałem na forum o Panasonicu i w miarę rozróżniam jego modele wiem które mają filtr lepszy czy gorszy no i seria U niby bez oraz te z 3D. Natomiast inne marki są tańsze od panasa LG, Samsung
ale już w opisach ciężko się doczytać czy jest jakiś filtr, w pokoju nie mam za wiele słońca ale wiadomo jak by się przyszło kiedyś przeprowadzić to mogło by się zmienić.
Interesuje mnie 42" do kwoty wolałbym 2500zł
zastanawiam się nad Panasonic PX-P42S30, P42ST30, P42G30
3D mnie w sumie nie potrzebne nie rajcuje mnie to, ale myślę ze wersji ST będzię bliżej jakością do G niż S.
No i nie pamiętam w którymś modelu widać mrówki z bliska.
Na modelach LG i Samsunga już się nie znam w ogóle proszę doradzić jakieś podobne do ST może być bez 3D.

Polecam plazmę, używam 42" hd ready, przez co obraz jest bardzo ostry w grach 720p (większość na obecnych konsolach). Na lcd full hd obraz niestety nie grzeszy ostrością.
 

IIImiszaIII

New member
jak wszystko jedno, a szybkość matrycy ? grając na LCD nie możesz posiłkować się włączeniem systemów ruchu 100hz+ itd bo input lag uniemożliwi grę, różnica jest duża na korzyść plazmy w płynności i ostrości w ruchu, głównie przy grach typu FPP to widać
No właśnie sporo opinij czytałem że do grania plazma lepsza, aczkolwiek gram na lcd obecnie LG 32" ma jakieś 4 lata HD Ready no i w sumie nie mogę się do niczego przyczepić jedynie że 32" siedzę bardzo blisko a i tak chcę więcej cali
 

IIImiszaIII

New member
Polecam plazmę, używam 42" hd ready, przez co obraz jest bardzo ostry w grach 720p (większość na obecnych konsolach). Na lcd full hd obraz niestety nie grzeszy ostrością.
Domyślam się że Full HD na nic się nie zda do grania gdyż prawie nie ma gier na tą rozdzielczość, ale po pierwsze jakiś film by się chciało czasem też puścić i po drugie czy telewizor Full HD wyświetli obraz 720p gorzej od TVika HD Ready?
 

IIImiszaIII

New member
Dobrym tvikiem do ps3 byłby lg 42lw4500. Do konsoli warto brać tv z funkcja 3d. nie bedziesz żałował. Plazma ma lepsza czerń i gorszą biel przez to obraz jest ciemniejszy niż w lcd.
A co o tym lg 42lw4500 możecie powiedzieć z opisu całkiem fajnie to wygląda i w cenie około 2500zł ale + 7 par okularów jakoś trochę dziwnie co to za okulary jakaś lipa że je tak chętnie rozdają
 

maxan

New member
Bez reklam
A co o tym lg 42lw4500 możecie powiedzieć z opisu całkiem fajnie to wygląda i w cenie około 2500zł ale + 7 par okularów jakoś trochę dziwnie co to za okulary jakaś lipa że je tak chętnie rozdają

W tv od LG stosowana jest technologia 3D pasywna - okulary są tanie (nawet bardzo). Ogólnie tv bardzo fajny sam chciałem kupić ale zdecydowałem się na coś większego, ponadto odstraszyły mnie opinie innych użytkowników/graczy - podobno input lag wysoki (podają różne wartości od 60 do 140ms xd)

Wiem masz racje ale plazma z niższej półki to HD Ready i brak filtrów trochę wiecęj słońca i lipa ale cena tak zgadzam się jak na 50" rewelka

Niekoniecznie hd ready..patrz LG 50pv350, samsung 51D530/550 ...co do filtrów tak jak piszesz....w słoneczny dzień (za oknem śnieg) jest kaszana ( rolety ratują sytuację)... + jak to plasma trzeba uważać na powidoki/wypalenia oraz w mojej opinii bardziej męczy wzrok przy długim użytkowaniu/graniu (migotanie plasmy - w końcu lcd/led to nowsza technologia).

Dodam jeszcze iż wcześniej użytkowałem LG 37LH3000 i byłem bardzo zadowolony (bardzo niski input lag 0-10ms w trybie gry, brak odbić -matowa matryca i takie tam) Grając na PS51D550 na standardowych ustawieniach hdmi (input lag 31ms ) grało się niezbyt komfortowo...na szczęście jest tryb PC na hdmi 1 który zmniejsza inputlag do 16ms i teraz gra się świetnie.

///Co mnie wkurzyło w 51D550(zresztą cała seria D tak ma plasmy i lcd/led) to to iż puszczając dzwięk 5.1 z hdmi przez wyjście optyczne tv-podłączone kino5.1 mamy tylko 2.1 - głupie licencje/ciekawe czy idzie jakoś soft scrackować ? ;) z LH3000 nie miałem problemu przesyłał dzwięk 5.1 z hdmi.
 
Ostatnia edycja:

IIImiszaIII

New member
Tak sobie jeszcze myślę czy aby na pewno FullHD jest mi takie nie zbędne no bo większość gier na ps3 to rozdziałka HD Ready, jeżeli chodzi o telewizję HD to zdaje mi się że też to leci w HD Ready ale tu nie jestem pewien, czyli FullHD sobie pooglądam jak zapodam film z blu ray, co w sumie będę robił bardzo rzadko. Dlatego zastanawiam się w tej chwili czy plazma HD Ready była by nie lepsza, SD wyświetla lepiej no i grając na ps3 nie stracę, jedynie mnie zastanawia różnica rozdziałki HD Ready plazma/lcd czy aby na 1024 (plazma) nie jest drastyczna różnica jak na 1366 (lcd) no i rozdzielczość 1024 nie pasuje za bardzo do formatu 16:9.
Reasumując zastanawiam się nad modelami: LG 42PT353, LG 42PW450 (3D) czy może jednak Panasonic TX-P42S30 ceny są podobne tyko panas Full HD jak on sobie radzi z SD.?
No i jak by ktoś wiedział jakieś dostępne modeli plazm z rozdziałką 1366 bym też poprosił bo nie mogę takowych znaleść.
Czekam na wasze refleksję i podpowiedzi z góry dziękuję.
 

don111

Banned
S30 jest lepszym telewizorem ogólnie od wszystkich plazm hd ready, jak chcesz 42' to S30, hd ready tylko w przypadku jeśli masz bardzo ograniczony budżet albo chcesz 50', wtedy to ma sens
 

IIImiszaIII

New member
S30 jest lepszym telewizorem ogólnie od wszystkich plazm hd ready, jak chcesz 42' to S30, hd ready tylko w przypadku jeśli masz bardzo ograniczony budżet albo chcesz 50', wtedy to ma sens
Rozumiem a jak S30 wyświetla SD bo jest to plazma FullHD no i cenowo nie jest najgorzej. A czy ma Panasonic plazmy hd ready obecnie w sprzedaży?
 

don111

Banned
Panasonic ma model C3 hd ready, może odrobinę lepiej sobie poradzić z SD w sensie ostrości i szumów, ale poza tym ma gorszy panel, czerń, ruch itd, więc to się wyrówna
 

maxan

New member
Bez reklam
@IIImiszaIII
Ja bym brał tv full hd jest bardziej przyszłościowy... jak wiadomo obecna generacja konsol powoli się kończy a następna powinna mieć już gry w Fullhd (1080p) ...no chyba że za jakieś 2 lata(może nawet rok-wcześniej pewnie nie bedzie warto kupować nowych konsol) masz zamiar zmienić wtedy wszystko jedno.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz obecnie lcd i to starej generacji, nie nasz żadnych zarzutów do niego.To powiem Ci że w plazmach zabraknie Ci ostrości obrazu. I będziesz zniesmaczony. Nowe LCD zrobiły ogromny postęp zarówno w zmniejszeniu Input Lag, zwiększeniu płynności i skalowania.
Więc dobrze przemyśl sprawę , idź do sklepu podłącz grę i sprawdź .
Przyzwyczajenia do jakości to druga natura człowieka.
 

marecki6

New member
Bez reklam
dokładnie, idź i sprawdź bo ja po ostatniej zmianie lcd na plazmę zastanawiam się jak to się stało, że wytrzymałem tak długo z lcd w domu :popcorn:
 
Do góry