Powidoki, wypalone loga - po jakim czasie znikają ???

facet

Member
Bez reklam
A pojechałem sobie dziś na 3 Stawy w Katowicach:)
Bo tam Media Markt i Euro Rtv AGD do kupy mam:)
G30 i GT30 staly obok siebie:) Przyglądałem się dłuższą chwile obrazowi:) Jako że te tv są non stop włączone to chciałem wypatrzeć czy są jakieś wypalenia:) No i nie dopatrzyłem się:)
Czasami można było zauważyć powidok po logo 3D, ale znikał natychmiast:)
Dalej stała plazma samsunga (chyba coś z 550 na końcu), porównywałem obrazy SD:) Na samsungu porażka:)
Ogólnie zadowolony jestem:) Nadal jestem napalony na 50G30:) Chyba że jakimś cudem wpadnie 1000 złociszy to wtedy GT30:)
 

facet

Member
Bez reklam
A może jeszcze tak bym zapytał:
Czy 2 lub 3 godzinne oglądanie filmu z pasami może utrwalić te pasy na ekranie ???
Nie piszę że cały czas ma coś lecieć, ale żona z synkiem i tak nie bedzie przestrzegać moich zaleceń co do oglądania jak bedę w pracy:) Dlatego boje się o te wypalenia:)
 

000HQ150

Banned
A może jeszcze tak bym zapytał:
Czy 2 lub 3 godzinne oglądanie filmu z pasami może utrwalić te pasy na ekranie ???
Nie piszę że cały czas ma coś lecieć, ale żona z synkiem i tak nie bedzie przestrzegać moich zaleceń co do oglądania jak bedę w pracy:) Dlatego boje się o te wypalenia:)
Na Panasie VT30 u mnie nawet dłuższe ogladania filmów z pasami na pewno nie powoduje powidoków.
 

yorik

New member
Czytam sobie co piszecie tutaj na temat powidoków i śmiać mi się chce, bo rok temu miałem podobne dylematy - teraz żałuje tylko straconego czasu na wertowanie na ten temat netu w wersji polsko i anglojęzycznej nie mówiąc już o tym forum. A ponieważ od grudnia 2010 użytkuje jedną z najsłabszych plazm (panasonic 37x20), wydaje mi się że mogę się wypowiedzieć.

Od razu napiszę na wstępie - nie ma tematu powidoków występujących na normalnie oglądanym obrazie. Szczerze mówiąc naprawdę nie wiem ile trzeba by oglądać jeden kanał, żeby coś takiego się pojawiło. Jeśli chodzi o powidoki - owszem występują takowe, przy czym praktycznie nigdy nie są widoczne w trakcie normalnego oglądania - jedynie na czarnej planszy przy zgaszonym świetle w pokoju widać zarysy "czegoś tam". Tak czy siak znika to "coś" po kilku minutach oglądania czegokolwiek innego.

Poważniejsze przygody w tym temacie miałem dwie: Raz stwierdziłem, że "raz kozie śmierć" i oglądnąłem program ze znaczkiem "czerwonego kółeczka" jakim kiedyś oznaczano program dla dorosłych (ok. 2,5 h oglądania). Owszem powidok był widoczny, ale wyłącznie na zupełnie białej planszy z odległości ok. 0,5 m i pod warunkiem, że centralnie się gapiłem w to miejsce. Przypuszczam, że osoba nie wiedząca, że ma tego szukać nic by nie zauważyła. Sam powidok znikł nie wiem nawet kiedy, obecnie nawet na białej planszy żadnych śladów nie ma.

Drugą przygodę miałem jak zasnąłem w trakcie oglądania dvd. Po zakończeniu odcinka serialu wyświetliło się menu z oczojebn... obrazkiem (serial "Zmiennicy") i wyświetlał się dość długo, przynajmniej kilka godzin (nie miałem jeszcze wtedy ustawionego wyłącznika czasowego). No i powidoki się pojawiły ale też widoczne wyłącznie na czarnym obrazie przy wyłączonym świetle w pokoju. W normalnym oglądaniu tv nic nie było widoczne. Postanowiłem przez tydzień się tym nie przejmować. Po tygodniu nie było śladów powidoków.

Dodam, że i owszem, bawiłem się w tzw. docieranie telewizora, tj.: przez 500 h jechałem na mniejszym kontraście (ok. 27-30) i pełnym obrazie unikając logo stacji.

Teraz się tym zupełnie nie stresuję. Oglądam normalnie i filmy z marginesami i mecze z nazwami i wynikami. Może i jakieś powidoki są - ja ich nie zauważam. Podkreślam jednak jedno - nie katuję telewizora wyłącznie na jednym kanale (no, może za wyjątkiem mini mini ;). Jeśli chodzi o ustawienia to mam włączony profil standartowy na tv i "prawdziwe kino" na dvd. Ponadto mam również włączoną funkcję "eco" która dostosowuje jasność obrazu do jasności pokoju (a pokój mam mocno nasłoneczniony - okno balkonowe południowe).

Tak więc podsumowując - jak masz ochotę kupić g30 (faktycznie jest świetny) to go kupuj i nie trać czasu na net. Z pewnością będziesz zadowolony. A jak tak bardzo się boisz powidoków to kup LCD lub LED - wbrew temu co tutaj piszą nie odbiegają one aż tak bardzo od plazm - po prostu to inna technologia mając inne zalety ale też inne wady.

Telewizor kupuję się po to aby oglądać na nim telewizję, filmy, grać itp. ale nie na pewno po to aby oglądać....sam telewizor.
Pozdrawiam.
 

fireman82

New member
"Raz stwierdziłem, że "raz kozie śmierć" i oglądnąłem program ze znaczkiem "czerwonego kółeczka" jakim kiedyś oznaczano program dla dorosłych (ok. 2,5 h oglądania)"

He he he....:lol: już dawno nic mnie tak nie rozbawiło, hehehehehehehehehhe.............. Ten gość to twardziel hehehehehehhehehe.............:lol:
 

pro_fill

New member
Bez reklam
A może jeszcze tak bym zapytał:
Czy 2 lub 3 godzinne oglądanie filmu z pasami może utrwalić te pasy na ekranie ???
Nie piszę że cały czas ma coś lecieć, ale żona z synkiem i tak nie bedzie przestrzegać moich zaleceń co do oglądania jak bedę w pracy:) Dlatego boje się o te wypalenia:)
jak może być utrwalone coś na ekranie plazmy, skoro te czarne pasy "nie świecą" a tym samym nie pobierają prądu?
równie dobrze mógłbyś się bać, że jak masz wyłączony TV to cały ekran ci się w tym czasie wypala :D
 

matifcb

Member
witam jakie sa sposoby na utrwalone podwidoki logo mi nie znika czy ten pasek puszcza sie na 1 czy na 3 godziny ? czy ustawic cos do tego puszczania w tv ? snieznego ekranu chyba nie mam w opcjach mojego panasa vt50
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Pasy puszczaj jak najdłużej aż do skutku. Wideo z szumem znajdziesz na YT.
Proces usuwania powidoków może trwać dość długo nawet kilka dni.
Jak ci to nie przeszkadza to oglądaj programy z agresywnym logo czy paskami info w trybie zoom.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Śnieżenie nie z YT ale po wyłącznie anteny.
A filmy pełno ekranowe oglądane w dużej ilości też niosą podobny skutek.
 
Do góry