Powidoki, wypalone loga - po jakim czasie znikają ???

facet

Member
Bez reklam
Kurcze... nie straszcie tymi powidokami:) Byłem wczoraj w Saturnie i zachwycałem się obrazem na 42g30:)
A przyznam że i u mnie tv działa dośc długo:) Żona ogląda po południu, synek wieczorem, a ja po pracy, tak od 22giej do 2giej:)

JackS. - a miałes włączony ten Pixel Orbiter ???
I co? To też nie zapobiegło tym powidokom ???

Bo prawde mówiąc cos mi tu nie pasuje:) Albo trafiłeś na jakis model powystawowy, albo katowałeś tv godzinami na jakichś extremalnych ustawieniach:)
Gdyby tak łatwo powidoki powstawały jak piszesz to więcej bym w necie znalazł, no i kto by wtedy plazmy kupował:)
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
w G20 nie ma piksel orbitera
ja podejrzewam że telewizor u JackS nie ma wypalonego powidoku tylko został nierówno dotarty (dopalony) panel w początkowej fazie użytkowania, bo to logo było czarne, więc tam luminofor nie świecił
stąd zwraca się uwagę aby np filmów z pasami nie oglądać na początku, co prawda nie jest to oficjalne stanowisko żadnego producenta plazm i nikt takich zaleceń nawet w instrukcjach nie umieszcza (być może w starych modelach coś wspominali), ale lepiej dmuchać na zimne wg mnie i przez np pierwszy miesiąc nie katować telewizora w ten sposób
 

facet

Member
Bez reklam
No ja chce model 50g30.
Najlepiej z kalibracją:)
Może u Kikiego uda sie kupić:) Liczę na świateczne promocje:) hehehe:)

Ogladanie przez miesiąc bez pasków da się zrobić:)
Jesli tylko zapewniasz że po tym czasie ekran tv bedzie ok to ja nadal sie piszę na w/w model:)
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Kurcze... nie straszcie tymi powidokami:) Byłem wczoraj w Saturnie i zachwycałem się obrazem na 42g30:)
A przyznam że i u mnie tv działa dośc długo:) Żona ogląda po południu, synek wieczorem, a ja po pracy, tak od 22giej do 2giej:)

JackS. - a miałes włączony ten Pixel Orbiter ???
Załączyłem go z maksymalnymi parametrami (4 piksele co 1 min) w dniu, w którym kupiłem ten telewizor, i nigdy jeszcze nie wyłączyłem.

I co? To też nie zapobiegło tym powidokom ???
To co widać na zdjęciu to nie powidoki, tylko trwałe wypalenia. I żaden orbiter tego nie eliminuje. To co on robi, to rozmycie o +/-4 piksele konturów tych wypaleń.

Bo prawde mówiąc cos mi tu nie pasuje:) Albo trafiłeś na jakis model powystawowy,
Kupiłem dziewiczy egzemplarz zarówno tego 51D550 jak i poprzedniej plazmy 42G20E. Telewizory kupuje tylko w sklepach internetowych, które wysyłają egzemplarze nie dotykane przez jakikolwiek personel sklepu.
albo katowałeś tv godzinami
Od wielu lat oglądam telewizję w podobnych dawkach. W którymś z poprzednich postów w tym wątku opisałem je.

na jakichś extremalnych ustawieniach:)
Ani raz nie zdarzyło mi się w żadnej z tych plazm używać trybu dynamicznego. 42G20E używałem w trybie THX, a 51D550 używam w trybie filmowym.

Gdyby tak łatwo powidoki powstawały jak piszesz to więcej bym w necie znalazł, no i kto by wtedy plazmy kupował:)
Raczej sądzę, że albo większość posiadaczy plazm nie ogląda programów informacyjnych, albo już troszkę niedowidzą.
 
Ostatnia edycja:

facet

Member
Bez reklam
A ja chyba nie potrafię z googli korzystać:)
No ni jak nie moge znaleźć podobnych opinii na forach i w opiniach:)
Same pozytywy mi wyskakują:) hehehe:)
Może na zagranicznych forach coś znajdę?
Pewnie szukałeś lekarstwa na dolegliwości swojego tv więc może mi pomożesz:)
Daj jakieś linki do wad w postaci powidoków i wypaleń w tym tv:)
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Pewnie szukałeś lekarstwa na dolegliwości swojego tv więc może mi pomożesz:)
Daj jakieś linki do wad w postaci powidoków i wypaleń w tym tv:)
Jak mi się krzyż na Panasonicu wypalił, to walczyłem z nim przez jakiś czas, ale dałem za wygraną i pozbyłem się telewizora.

Tutaj, są linki do moich postów na ten temat:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...x-p50g20-test-y-opinie-etc-31.html#post529217
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...x-p50g20-test-y-opinie-etc-23.html#post505920
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...x-p50g20-test-y-opinie-etc-31.html#post529028
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...x-p50g20-test-y-opinie-etc-32.html#post529533
 
Ostatnia edycja:

facet

Member
Bez reklam
Tak, tylko rzecz w tym że Tobie się poutrwalało a innym nie.
Więc wina jest po stronie użytkownika/użytkowania lub pecha na sprzęt:)
I caly czas mam na uwadze że piszesz o g20 a ja o g30.
Ale czy matryce są tam te same tego nie wiem:)
 

JackS.

New member
Bez reklam
Tak, tylko rzecz w tym że Tobie się poutrwalało a innym nie.
Albo tylko tego nie widzą, albo nie chcą widzieć, albo nie chcą się przyznać... Nie wiem.

Ale wiem, że ile razy proszę osoby, które twierdzą, że na ich matrycy nie ma żadnych wypaleń, by zrobiły zdjęcie ekranu z tą planszą ze spodkami z TV6, to prośba ta pozostaje bez odpowiedzi.
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja mogę napisać tak na sklepie miałem 50C6900 i podczas gry wystarczyło naprawdę kilka minut by na białym tle było widać "powidoki"
Później ten TV chodził na prezentacji 3D z logiem 3D samurai TV - nigdy na dynamicznym - po kilku dniach logo utrwaliło się i żadne "czyszczenie" nie pomogło. Największe oczy zrobił przedstawiciel samsunga....
TV w końcu się sprzedał do knajpy :) klient dostał rabat....
Od tamtej pory bardzo uważnie dobieram to co leci na plazmach...
 

digitalus

Banned
Witam
Jak bumerang powrocil temat powidokow. Statyczne obrazy to nie tylko zagrozenie dla telewizorow plazmowych ale tez lcd
Znane przyklady
LCD
cytat

Przekartkowałem instrukcje i znalazłem informacje (wydrukowaną bardzo małym druczkiem) o tych pasach. A co do metod bogdan_bronowice żadna nie pomogła, po prostu pasy utrwaliły się na dobre. I tu przestroga dla innych - nie oglądajcie w 4:3!
NIZEJ ZDJECIE LCD TOSHIBA
83_1228747918.jpg

44_1228748131.jpg

lcd powidok po logo axn
5141d1284222685-powidoki-w-plazmach-axn.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/36672-le32r32b-wypalone-pasy.html
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Emerson-McDonalds_CNN_Burn-In.jpg
http://obrazki.elektroda.net/44_1228748131.jpg
http://obrazki.elektroda.net/83_1228747918.jpg
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/28334-tragikomedia-szajsung.html
Jesli ktos jest fanem tylko jednego kanalu z jaskrawym logo np tvn 24 to lepiej kupic lcd albo nie ogladac kanalu godzinami i sprawa rozwiazana
n telewizja nowej generacji - Zobacz pojedynczy Post - TVN 24 - 16:9 Już nie długo?
http://www.hdtv.com.pl/forum/pioneer/58070-a-jednak-kazdego-moze-to-spotkac.html
cytat
No i po kłopocie . Powidok był pewnie już długo , tylko nie zauważyłem go wcześniej .
Śnieg i inne metody nie dały rady całkowicie usunąć logo TVN .
Po długiej przerwie z tym kanałem ( i zapomnieniu o problemie ) stwierdzam , że nic
już nie mam wypalonego :smile:
Oglądanie TVN 24 po 8 godzin dziennie nie jest wskazane nawet dla KURO .
Pozdrawiam

Nawet tvp poprawilo swoje logo i ograniczenia wiekowe na kanalach tvp1 i tvp2 .Logo nie " swieci" tak mocno jak dawniej . Stalo sie tak pod wplywem wielu listow od telewidzow i telefonow do tej stacji. Niestety trwalo to bardzo dlugo
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Ograniczenia wiekowe sa to fakt ale mniej lub bardziej dopracowane czyli np mniejsze i bardziej polprzezroczyste .Przeciez to widac ze jest roznica np ograniczenia wiekowe na kanalach tvp i polsatu.
Zdjecie jak wygladaly ograniczenia wiekowe na kanalach tvp.
vp_hahhhnx.JPG
 
Ostatnia edycja:

facet

Member
Bez reklam
O kurna... aż zaczołem sprawdzać swoją Toshibę 37R3500PG:)
Zresztą też kupioną dzięki temu forum:)
TV od 3 czy 4 lat katowany przynajmniej 8 godzin dziennie na różnych kanałach:)
I z pasami i bez:)
Ale ekran na szczęście szyściutki:) Żadnych widocznych pasków na niebieskim tle:)

A tak na marginesie to ta Toshiba po dziś dzien dziala bez zająkniecia:)
Niedługo powędruje do kuchni:) A zastapi ją Panas 50g30:) hehehe:)
A pytanko mam:) Ta wyżej pokazana Toshiba to LCD czy LED jest ???
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Ale sie uparles .Ograniczenia wiekowe nie sa standaryzowane. Na niektorych kanalach ograniczenia wiekowe sa bardzo duze np ITV, PULS na innych kanalach mniejsze np tvp hd , sa mniej lub bardziej widoczne w czasie nadawania bo polprzezroczyste. Tego nie mozna zaprzeczyac Wystarczy spojrzec na zdjecie lub porownac ograniczenia wiekowe na kanalach polsatu i tvp . Jesli to zbyt malo to list od KRRiT

W odpowiedzi na Pańskie kolejne wystąpienia, dotyczące sposobu oznaczania audycji symbolem graficznym w programach telewizyjnych uprzejmie wyjaśniam, że obowiązek oznaczania audycji z uwzględnieniem grup wiekowych wprowadził Sejm RP a nie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyjmując 2 kwietnia 2004 roku nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji (tzw. nowelizacja europejska). KRRiT zrealizowała tę delegację ustawową 23 czerwca 2005 r. wydając szczegółowe rozporządzenie w tej kwestii. Rozporządzenie to wraz z załącznikami stanowi do dziś obowiązującą podstawę dokonywania przez nadawców szczegółowej kwalifikacji audycji lub innych przekazów do poszczególnych kategorii wiekowych oraz ich oznaczania widocznymi na ekranie symbolami. Jednocześnie pragnę poinformować, że KRRiT 12 lipca 2011 roku dokonała nowelizacji ww. rozporządzenia w sprawie kwalifikowania audycji mogących mieć wpływ na negatywny rozwój małoletnich. Modyfikacja aktualnie stosowanych oznaczeń wiekowych polegała na zmianie ich czytelności oraz widoczności. Odnośnie poruszonej przez Pana kwestii dotyczącej zarówno logo jak i oznakowań wiekowych np. natężenia koloru czy wielkości uprzejmie informuję, że KRRiT nie posiada kompetencji w zakresie ingerowania w działalność programową samodzielnych nadawców.
Przepisy nie określają ani intensywności ich świecenia, ani dokładnego położenia. Uwagi oraz propozycje należy kierować bezpośrednio do biura programowego konkretnego nadawcy wpisując się w dyskusję nad kształtem programu telewizyjnego.
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
może i się uparłem - przed chwilą sprawdziłem i te same loga używa TVP, TVN i POLSAT (czyli są na wszystkich ich stacjach). Ktoś jeszcze jest w Polsce zobowiązany do używania tych znaczków?

Symbole są widoczne cały czas podczas filmów i programów telewizyjnych. Programy informacyjne, sportowe, pogoda oraz reklamy są wyłączone z klasyfikacji. Obowiązek kwalifikacji programów do określonej kategorii wiekowej należy bezpośrednio do nadawcy. Nie obejmuje on nadawców nieustanowionych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, także tych emitujących program w polskiej wersji językowe.

PS zauważyłem też że znaczki mają stałe wymiary w pixelach - czyli na programach HD będą mniejsze - zaś na SD większe
 

JackS.

New member
Bez reklam
może i się uparłem - przed chwilą sprawdziłem i te same loga używa TVP, TVN i POLSAT (czyli są na wszystkich ich stacjach). Ktoś jeszcze jest w Polsce zobowiązany do używania tych znaczków?



PS zauważyłem też że znaczki mają stałe wymiary w pixelach - czyli na programach HD będą mniejsze - zaś na SD większe

Obowiązujące przepisy jasno określają minimalną wielkość znaczka. Na szczęście nadawcy je nagminnie łamią.

"§ 6. Symbole graficzne zamieszczane są w czasie trwania całej emisji telewizyjnej, a ich wysokość i długość nie może być mniejsza niż 2 cm umieszczonego w górnym lewym rogu ekranu o przekątnej 21 cali."
 
Do góry