Tania plazma 46-50cali?

mak777

New member
Witam.

Kończę remontować mieszkanie i czas wymienić 32calowego LCD FUNAI na coś innego i większego ;)

Odległość oglądania 3-3.3metra (pokój 4x3m). Okno na wprost TV, ale od strony wschodu, po godzinie 12stej już słońce z drugiej strony jest, poza tym, gumowa roleta na oknie będzie - także będzie odpowiednie zaciemnienie.

Sam nie wiem co szukać, 2000, max 2500zł, aczkolwiek nie chcę majątku wydawać. Coś w ogóle w tych rozmiarach sensownego się znajdzie? Wydaję mi się, że 50cali byłoby najlepszą opcją.

Generalnie początkowo myślałem o 3000zł i full hd, ale chyba styknie mi hd ready.

Sygnał to n-ka i filmy po hdmi z laptopa - no i Polsat z SD. Ale najwięcej będzie filmów z lapka.

Doradzicie coś? Bo powiem szczerze, że ja totalnie nie mam pojęcia, a im więcej czytam, tym mniej wiem ;)
 

manius55555

New member
Jestem z takim samym problemie co ty. Czyli tez koniec remontu i szybko cos kupic bo kobieta naciska. Ja zdecydowalem sie na plazme. Rozmiar sam jeszcze nie wiem odleglosc podobna mam do ogladanie. Zaluje tylko jednego ze 46 cli ma Panasonic i do tego wyzsze modele. Boje sie ze 50 bedzie za duzy a 42 za maly. Polecam zastanowic sie nad LG seri PJ Obraz nie jest zly cena przystepna tylko nie wiem jak z usterkowoscia, lub Panasonic seri X20 podobna cena. Jesli chodzi o LCD to nir mam pojecia bo ceny za jakis porzadny sa dosyc wysokie
 

mak777

New member
Hmmm, a np. Samsung PS50C450? Cena 2500-2600zł i wydaje się być całkiem rozsądny po specyfikacji patrząc ;)

P.S.
Czym oprócz liczby HDMI i 600hz różni się 430 od 450? :p I w ogóle czy warte uwagi?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Odległość spokojnie upoważnia Cię do wielkości 50".
Ja bym właśnie tak wybrał i będziesz miał najwyższy poziom satysfakcji.
W Twoim przypadku 50C2 będzie extra rozwiązaniem.
Z daleka większy komfort to wielkość ekranu dominująca nad rozdzielczością.
 

mak777

New member
Kupiłem w końcu SAMSUNGA PS-50C450 :) Wstępnie jestem zadowolony ;)

Tyle, że jak sklepowemu podałem materiał hd w mp4 to go łyknął, a u mnie wyskakuje, że brak kodekda :/ A mam najnowszy firmware...
 
Do góry