LG 42PJ350, Panasonic TX-P42X20E czy LG42PJ550

Xisiek

New member
kolory "soczyste", a czerń jest taka jaką sobie ustawisz, może być smolista jak obudowa LG, lub z odcieniami szarości dla lepszej tonacji obrazu.

Zrozumiec mozna, ze LG sie podoba bo za 1650 pln nic lepszego sie nie kupi, no ale nie przesadzajmy - smolista czern na LG nie jest mozliwa do osiagniecia - LG nie jest pozbawione zylki biznesowej i nikt Kuro ze znaczkiem LG nie odda w cenie less 2000pln.
Czarny jest naprawde ok i owszem ale tylko w jasnym pomieszczeniu, w ciemny jest to niestety ciemna szarosc - w PJ350 siedza bebechy z PQ1000/2000/3000 w innej obudowie i nie ma zadnych extra filtrow na panelu. Cudow nie ma kolego, wiec troszke wiecej obiektywizmu.


A co do zdjecia to jezeli podoba Ci sie koloryt twarzy posla Nitrasa to rzeczywiscie niedziwota, ze wg Ciebie PJ350 ma smolista czern. :D
 

newcomer

New member
Kolego Xisiek nie konfabuluj - to po pierwsze.
Po drugie Przypominasz mi jednego z moich znajomych,który zawsze preferował sprzęt Sony i żadne metoryczne czy też inne próby podważenia że Sony to znowu nie jest taki cud spełzały na marne.Jeszcze jak wahałem się przed wyborem czy to plazma czy LCD i szukałem odpowiedzi u znajomych, on to właśnie próbował mnie przekonać do LCD sony Bravia i ostrzegał przed LG ,a tym bardziej przed Samsungiem, który jego zdaniem ma najgorsze matryce.Nawet jak go poinformowałem że Sony i Samsung produkują wspólnie matryce i używają tych samych matryc do swoich wyrobów nie zrobiło to na nim najmniejszego wrażenia i nadal trwał z uporem przy swoim że Sony to nr. 1 Strcił wiele w moich oczach bo to jawna hipokryzja.
Po trzecie kolego Xisiek .Miałem wiele TV(oraz innego sprzętu)różnych marek, poczynając od Sonego,LG,Panasonika i tak bardzo wychwalanego Philipsa Pixel Plus, który na tabenę okazał się najgorszy, zaraz za nim uplasował się panasonik, i Sony do każdego z nich miałem jakieś zarzuty, jedynie LG wypad pozytywnie i do tego był najtańszy.Jak bym nie był obiektywny , a do tego snobem do powinienem wychwalać te marki TV które uznawane są przez większą część społeczeństwa za najlepsze, a do LG w ogóle się nie przyznawać.Ja natomiast chwalę to co dobre ,bo miałem możliwość ich porównania.Jak zmieniałem LG (29")na Panasonika(32") to również wymieniłem kino LG na kino Panasonika (do tej pory je mam)I co ? TV jak i kino okazały się nieporównywalnie gorsze od LG chociaż były z wyższej półki nie tylko cenowej
Po czwarte w tym wątku http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/51195-lg-42-pj-550-a.html dajesz mi radę bym uważnie czytał posty forumowiczów.Myślę że robię to uważnie i nie mówię userom by kierowali się cena nie wiedząc nic o produkcje tu pozwolę sobie przytoczyć Twój post
Napisał Xisiek Ciezko orzec jak wypada, bo testow poki co brak, niemniej z tego co widac po specyfikacji jest to niemal to samo co LG PJ350 a ten w 42 calach w EURO kosztuje 1650!! Tak wiec sadzac po cenie jest to model odstajacy od Panasonica i byc moze od Samsunga, pytanie jest tylko jak dalece odstajacy.
Po piąte to skąd te rewelacje że
w PJ350 siedza bebechy z PQ1000/2000/3000 w innej obudowie i nie ma zadnych extra filtrow na panelu
W takim razie odpowiedz jak im się udało upchnąć te bebechy z TV o grubości 9 cm do TV o grubości 5,5 cm ? Pewnie coś wymyślisz
Po szóste nie wiem po co pisałeś w jednym i drugim wątku o PJ350 jak tu i tam jest mowa o PJ550.
Vortexx wszystko śmiga bez najmniejszego problemu porobiłem kilka zdjęć ,ale jutro je wrzucę
Przepraszam już poprawiłem link
 
Ostatnia edycja:

krzysiek_kluczn

New member
a może lepiej pj350

a może lepiej było by kupić pj350 a za pozostałą kasę dokupić odtwarzacz Bluray. Ja tak właśnie zrobiłem, wczoraj kupiłem pj350, różnica w cenie między pj350 a pj550 300zł.
 

manius55555

New member
Jestem w tekcie kupowania TV i prosze o pomoc. Na placu boju Sa 2 TV jeden to Panasonic X20 a drugi LG PJ350. Wiem ze mowa o 550 ale to sa podobne modele tylko 350 nie czyta dvix-ow (poprawcie mnie jezeli sie myle). Czy naprawde LG jest naprawde tak dobry pod wzgledem obrazu, porownywalem oba te modele ale nie mialem je obok siebie moze maly plus dla LG. Tylko martwi mnie czy LG nie bedzie bardziej usterkowy niz Panasonic, bo ma byc to zakup na lata. Druga sprawa 42 czy 50 do pokoju 4x4. Jak jest ze zuzyciem pradu, wedlug danych Panasonic mniej bierze. Ale za to LG jest duzo cienszy;-)
 

kelo1

New member
Ja właśnie też jestem przed dzień wyboru między modelami X20E; pj530; pj550.
Narazie jestem nastawiony na model LG pj550.
Mam jeszcze pytanie do posiadaczy tego modelu:
Jak to naprawdę jest z plikami .mkv czy z dysku lub pendrive podłączonego do USB nie ma stresu??
Chodzą filmiki ??

czy darowac sobie ten model i faktycznie kupić tańszy pj350 + BlueRay z odczytem plików .mkv.

Bo innych róźnic to podobno nie ma między tymi modelami.
 

sobczax

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy fachowiec z forum mógłby w jednym poście ostatecznie porównać model Panasonica 42x20 z modelem LG 42pj550 (ew. 350) zachowując obiektywizm? Nam klientom znacznie by to ułatwiło wybór
 

oscar83

New member
Witam!
Mam pytanie do newcomer`a!
Czy po podpięciu do lg 42pj550 komputera przez kabel d-sub lub dvi-hdmi wszystko jest w porządku? obraz się dostosowuje czy trzeba pobawić się z rozdzielczością? i jak jest z filmami oglądanymi z kompa (nie z USB)? jakość dobra? a co z synchronizacją?
A co z dźwiękiem z kompa? odtwarza dźwięk z komputera? jakimi kablami najlepiej to wszystko podpiąć?

Pozdrawiam!
 

vortexx

Member
Witam.Mam pytanie jak chodzą filmy wszelkiego formatu po Usb z pena jak i z dysku.
Czy będzie to miało wpływ na odtwarzanie jeżeli kupię dysk 3,5cala czy musi być 2,5.Mam okazję kupić tanio dysk 1 tb Seagate expansion czy taki się nada.

Pozdrawiam vortexx
 

pierwszy

Banned
bezpieczniej wziąć dysk zewnętrzny 3,5" (np. seagate expansion) ponieważ posiada własne zasilanie->zasilacz. Dyski 2,5" korzystają z prądu z usb podłączanego sprzętu, który często jest za mały by go uruchomić.

Poza tym i wymiarami nie ma znaczenia czy dysk będzie 2,5 czy 3,5 cala.
 

marecki6

New member
Bez reklam
A co do zdjecia to jezeli podoba Ci sie koloryt twarzy posla Nitrasa to rzeczywiscie niedziwota, ze wg Ciebie PJ350 ma smolista czern. :D


tu niestety musze sie zgodzic-oczywiscie kwestia upodoban ale jak dla mnie kolory na tych fotkach sa nie do przyjecia-Nitras jest różowo/pomaranczowy a piłkarzyna ma z lekka zielonkawa twarz ... nie pisze tego w odniesieniu do panasa ale wydaje mi sie ze chyba za wczesniej na opinie bo jednak zachwyt nowym zakupem przewyzsza obiektywizm
 
Ostatnia edycja:

vortexx

Member
Dzisiaj sprawdzałem w sklepie 45 pj 550 i wszystko śmigało bardzo sprawnie po USB.
Filmy AVI z pena naprawdę dobrze wyglądają muza śmiga,że aż chuczy nie stety nie czyta RMVB ale mkv są rewelacyjnie odtwarzane.Martwi mnie tylko to,że odtwarzając pliki filmowe musiałem dać głośność na full bo nic nie było słychać,odtwarzając muzę musiałem mocno zciszyć bo tu już było ok.Na kompie oraz przez stacjonarną nagrywarkę dzwięk jest ok i nie trzeba dawać na maxa.Czy ktoś ma jakiś pomysł dla czego tak słabo słychać przez usb.
Jakim programem przerobić pliki RMVB na AVI?
Jężeli da się jakoś ustawić głośność plików filmowych przez usb to chyba kupię ten TV.
Jężeli ktoś wie jak to zrobić to proszę o radę.
 

Artiks

New member
Jak ta plazma radzi sobie z obsługą JPEGów ?? Ponoć rewelacyjnie dostosowuje formaty w przeciwieństwie do Samsunga PS-42C450 , gdzie wszystko strasznie się rozjeżdża.
 

dejave

New member
Miałem do wydania ok. 3tys na TV i zastanawiałem się nad 42G20.
Mając na uwadze to, że mam póki co sygnał tv kablowej (i szybko się to nie zmieni) oraz to że odwiedzając liczne sklepy nie bardzo widziałem różnicę między full HD a HD ready postawiłem na wybór tańszego TV (HD ready) oraz wzbogacenie go o jakiś player oraz może kino domowe.

Na placu boju pozostały 42x20 oraz 42pj550.
Przyglądając się dziś obu w sklepie, nie po raz pierwszy, mimo wszystko w mojej opinii zwycięża x20. Ma chyba nieco lepsze kolory i kontrasty.
Pod koniec tygodnia ostateczny wybór i zakup.
 
Do góry