Co to może być?

fireman82

New member
Od tygodnia posiadam plazmę Panasonic 42'' i przy oglądaniu filmów DVD w trybie 16:9 przy górnej krawędzi panelu mam takie przerywane białe paski, do połowy panelu. Jak przełączę w tryb 4:3 lub zoom to ich nie ma... Co to może być? Czy wzywać serwis? Da rady to jakoś bezinwazyjnie zlikwidować? Do postu podłączam zdjęcie "problemu".
 

Attachments

  • P1060241.JPG
    P1060241.JPG
    23,3 KB · Wyś: 140

fireman82

New member
Zjawisko to występuje tylko na DVD, podłączone kablem euro przy skalowaniu obrazu 16:9, jak włączę funkcję "overscan16:9" to obcina te kreski, jednak obraz jest trochę gorszej jakości. Na telewizorze( też kabel euro) nie ma tego defektu...
 

LUPO78

Banned
sprawdzałeś dvd na jakimś innym tv? i spróbuj połączyć innym kablem euro i cinch też wypróbuj,napisz jaki efekt -- a tak apropo to te dvd nie ma wyjścia HDMI?
 

fireman82

New member
przez czincz, przez component też występuje ale podłączyłem inne DVD i znikło nie ma tych kresek. Czy DVD może być tego przyczyną???
 
Ostatnia edycja:

cezaryece

Member
To na bank sygnał z DVD. Miałem cos podobnego kiedys, ale na telewizorze CRT rozciągnąłem sobie delikatnie obraz. Przy płaszczaku już taki numer nie przejdzie niestety.
 
Do góry