Plazma vs LCD - pomoc w wyborze

darkovy

New member
witam,
przymierzam sie do zakupu telewizora - chodze, ogladam i nie bardzo moge sie zdecydowac. Moze ktos z praktykow/testujacych moglby mi pomoc i cos doradzic...
Czym kieruję sie przy wyborze:
1. Przeznaczenie - kablowka, TV SAT i DVD (Samsung HD945) - czyli raczej pelne HD 1080 nie jest mi potrzebne.
2. Odleglosc a wielkosc ekranu - TV znajdowalby sie 3 m od miejsca ogladania. Poczatkowo rozpatrywalem 32", ale jak ogladam w MM z takiej odleglosci 37", to wydaje sie byc w porzadku. Tylko boje sie ze po przyniesieniu do domu moze byc nieco za duzy (obecnie mam 21" i daje rade :) Slyszalem teorie ze minimalna odleglosc do komfortowego ogladania (bez bolacych oczu i szyi) to 4-krotna przekatna (przy 94 cm daje to prawie 4 m)
3. Jakosc - osobiscie wydaje mi sie, ze plazmy nieco lepiej radza sobie z sygnalami ze zrodel jakich mam zamiar uzywac. I to też argument przeciwko 32", bo takiej plazmy nie dostane.. W LCD denerwujace jest smuzenie - wystepuje nawet w modelach 32" uchodzących za wiodace LCD w przedziale cenowym do 9tys.
4. Cena - j.w. nie chciałbym wyskoczyc poza 9 tys.

Jesli macie jakies propozycje bede wdzieczny za pomoc. Celowo nie podaje modeli wokol ktorych sie 'krece' zeby nic nie sugerowac. Slyszalem o mozliwosci przeprowadzenia prezentacji w mieszkaniu, wiec gdyby proponowane modele mnie zainteresowaly chetnie skorzystalbym z tej mozliwosci przed ostateczna decyzja.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam

Do kablówki masz - 35" plazmy JVC - weszła ostatnia partia
jakość extra , bogato wyposażona, zabezpieczona przed wypalaniem / jedyna/ . Przy odległosci i sygnałach możesz jeszcze siegnąć po wielkość 37".
Ale zdecydowanie najlepszą forma w Twojej sytuacji jest pokaz w domu. Tym bardziej jeśli drażni Cię smuzenie.
z 3 metrów sprawdziłbym dobre LCD - nawet 37"
pozdrawiam
Krzysztof
 
Do góry