Pomoc w wyborze plazmy

pozi

New member
Witam

Prosze Was o pomoc w wyborze bo mi juz glowa peka od ciaglych zmian. Mam do wybory 2 opcje. ( obie opcje 42 cale)
1 opcja do zakup plazmy do 7500 zł
2 opcja podnosi sie do wartosci 9500 zł

Pokoj 26 m2, odleglosc od tv to 3-4m.
Sygnał = kablówka
Mam zamiar kupic DVD z HDMI lub tuner HDTV

Wiem,że w 1 opcji wchodza w gre plazmy o rodzielczosci 852x480
Zastanawialem sie nad LG PX4RV lub Samsungiem S5S . Prosiłbym o opinie i wasze typy, co lepiej sprawdzi sie w moim przypadku?, moze macie jakies inne modele?

2 opcja to juz wyzsza rodzielczość 1024x768

tutaj tez polecono mi model Samsung 42s5h lub LG PX5R

Zastanawiam sie czy warto doplacac ( 2000 zł) i czy róznica w jakosci obrazu bedzie znaczaca?

Z góry dziekuje.
 

SwMikołaj

New member
1. Samsung s5s - stanowczo nie.
LG juz duzo lepiej.
2. LG PX5R - stanowczo nie.
Lepiej LGPX4R bo to to samo w innej obudowie a tansze znacznie!!! lub polecam Panasonica 37"pv500.

Czy dolozyc i kupic plazme o rozdzielcozci 1024x768 - rozne sa opinie, polecam pokaz w domu.

Pozdrawiam,
 

pozi

New member
LG PX4R to jakis nowy model?

Cena bardzo dobra jak na ta rozdzielczosc?. Czy ktos moze testował ten sprzet?.
Nic nie wiem na temat tego Panasonica, 37 cali to mniej ale wazna dl amnei jest jakosc obrazu bo z tym chyba najwiekszy problem w plazmie.
Panasonic lepszy od LGPX4?
 

Krisss

New member
Ja bym wybrał Panasonica w obu przypadkach, nie zależnie ile przeznaczysz. LG już nigdy nie kupie, choćby nie wiem jakie promocje były i jaki super obraz by nie miała.

Miałem TV LG bardzo wypasiony model i non stop miałem z nim problemy. Za każdym razem serwisant mówił mi mieści się w granicach tolerancji. Głównie były problemy z geometrią, małą bo małą, ale mnie to wkurzało. Dla serwisu zepsuty TV przekracza granice tolerancji jak się nie da oglądać. Kolega kupił w poprzednim tygodniu plazmę LG 3 i przy oglądaniu filmu z dvd po komponencie ma różowo-czerwony obraz. Ma to zgłosić do serwisu.
 

TheMichal

New member
Decoder PACE DS-810 hdtv Test

mam plazmę z rozdziaką VGA (852x480) i się zastanawiam, za co trzeba płacić kupując plazmę HD Ready. Panel 1366x768 jest OK - pełna obsługa 720p (chociaż i tak z rozdziałką 1280x720 nie było by problemów ze scallingiem sygnałów w takiej rozdziałce...), ale obecnie plazmy 42 zatrzymały się na 1024x1024 albo 1024x768.

Licząc - jeśli sygnał HD to 1920x1080 to po przeskalowaniu do 1024 linii pionowych ilość linii poziomych po przeskalowaniu do 576, więc tylko o 96 linii więcej niż w tańszych modelach. W pionie to samo. 1024 - 852 = 172.

I tutaj nasuwa się pytanie. Za co producenci żadają takiej kasy ? Przecież sygnał jaki do nas dotrze, będzie tylko minimalnie większy niż na plaźmie VGA, a nawet niektóre tanie modele mają HDMI, więc jakość przesyłu będzie taka sama.

To takie moje rozważania, jeśli nie mam racji - poprawcie mnie, bo od dawna nurtuje mnie to pytanie...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
zapraszam na pokaz - wczoraj też kilka osób mogło sie przekonać jakie są różnice i czy warto

http://hdtv.com.pl/index.php?module=CMpro&func=viewpage&pageid=30

srawdź na własne oczy wykorzystanie złącz.
Czasami na pytanie / włączone są plazmy -kilka modeli z różną rozdzielczości/ który model to 1024 a który 856 linii- klienci z odległości 3,5 metra nie są w stanie dać prawidłowej odpowiedzi.

Choćby prowadzić nie wiem jakie dysputy naukowe - konieczne jest przed zkupem sprawdzenie wszystkigo na własne ozy.
I tu kłaniaja sie pokazy w domu - rewelacja.

pozdrawiam
 
Do góry