prośba o pomoc dot. "smużenia" w plazmach!!!

oomph

New member
hej wszystkim

mam pytanie, czy w plazmach jest normalne coś co można nazwać smużeniem, a które występuje szczególnie w cześci obrazu pokazującej ludzką skórę? Wygląda to tak, że przy delikatnym ruchu twarzy, część skóry na chwilę pozostaje w miejscu.

Czy ktokolwiek się spotkał z tym problemem i czy wiadomo co jest jego przyczyną?
Będę wdzięczny za info.]

Dodam, że posiadam Panasonica TH-37PA50E.
 

Ryszard1

New member
Witam
Występuje coś takiego , ale tylko przy bardzo słabym sygnale tunera
Mam Pioneera 436 i jest to widoczne na słabych jakościowo sygnałach na Canal +.Nie widziałem przy wysokiej jakości.

Pozdrawiam
 

TheMichal

New member
w Panasonicu jest jakaś opcja która lekko rozmywa obraz i sprawie, że jak coś się rusza pozostają smugi - wejdź w menu obrazu i pokombinuj - może tam masz właczone (chociaż sygnał też gra tutaj dużą rolę...)
 

sewan

New member
W Pionierze to ponoć normalne. Nie wiem jak w innych plazmach - nie wgłębiałem się w szczegóły.
Pioniery są chyba "za inteligentne" do słabego sygnału PAL z tunera: nie radzą sobie z jednoczesnym skalowaniem obrazu i opcjami polepszającymi (dynamiczny przetwornik HD).
Polecam wyłączenie wszystkich systemów redukcji szumów (NR). Można to zrobić oddzielnie dla poszczególnych kanałów.

Dobry sygnał TV i DVD nie notuje żadnych problemów.
 

oomph

New member
Serdeczne dzięki za expressowe odpowiedzi.

Postaram się pokombinować z ustawieniami. Sprawdzę jeszcze raz jak ma się sytuacja z sygnałem z dvd.

Dzięx i pozdrawiam wszystkich.

Oczywiście dam znać co i jak :)
 

pmr

New member
Jestem przekonany, że jest to problem zbytniego skompresowania sygnału przez nadawcę. Twierdzę tak dlatego, że powyższy efekt występuje także w TV CRT.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
1. ewidentna wina słabego sygnału
- zmień przewody
2. Sprawdź złącza? - czy po komponencie?
3. Postaraj sie o lpsze źródło sygnału
4. Przy HDTV - ten efekt nie powstaje.
5.Odsun sie dalej od telewizora
6. Sprawdź czy występuje to z DVD ?
7.Kup nowe źródło sygnału.
pzdrawiam
 

gabat

New member
W odowiedziach nie padają żadne konkrety. Ja też mam ten problem (dekoder C+ + Panasonic 37"). Zadałem pytanie czy zmieniać dekoder? Jeżeli tak, to jaki polecacie. Jeżeli kable to jakie. Zmiana ustawień daje minimalną poprawę. Natomiast sygnał z DVD jest ok - mam kino Sony DAV SB 500 (klasa średnia, może średnia niższa a obraz jest ok).
Tak naprawdę pytanie sprowadza się do: na co zmienić urządzenia żeby poprawić jakość sygnału - producent, model. Wasza ocena jest nie bez znaczenia.
 

gonszcz

New member
mój samsung s5s smuży i przy cyfrze+ i przy DVD - kable mam dobre - więc myslę że można ten efekt dodać jako kolejną wadę tego ekranu.
 

tuptus55

New member
gabat napisał:
W odowiedziach nie padają żadne konkrety. Ja też mam ten problem (dekoder C+ + Panasonic 37"). Zadałem pytanie czy zmieniać dekoder? Jeżeli tak, to jaki polecacie.
KLIK to jest wersja oszczędnościowa. Wersja delux to tuner np: 1. Humax PR-HD1000 połączony do TV poprzez złacze HDMI lub komponent lub RGB, a dźwięk kablem optycznym do amplitunera (DD5.1, DTS). Cena około 380 EUR
2. Pace DS810KP HDTV połączony do TV poprzez złacze HDMI lub komponent lub RGB, a dźwięk kablem optycznym do amplitunera (DD5.1, DTS). Cena około 460 EUR
3. Philips DSR 9005 HDTV połączony do TV poprzez złacze HDMI lub komponent lub RGB, a dźwięk kablem optycznym do amplitunera (DD5.1, DTS). Cena około 370 EUR
4. ReelBox Lite S połączony do TV poprzez złacze HDMI lub komponent lub RGB, a dźwięk kablem optycznym do amplitunera (DD5.1, DTS). Cena około 799 EUR.
Pierwsze 3 obsługują nowy typ modulacji DVB-S2 (Cyfra tego nie używa). 4 Tuner zawiera w sobie 4 urządzenia: 2 Tunery DVB-S (jeden podaje obraz na ekran, a z drugiego można nagrywać na HDD), tuner DVB-T, odtwarzacz/nagrywarka DVD (wszystkie formaty oprócz WMV 1080i (pracują nad tym) natomiast MPEG4 i MPEG2 obsługuje 1080i), odtwarzacz/nagrywarka HDD (na twardy dysk można nagrywać programy z satelity, z płyt DVD, z portu USB (dysk lub pendrive) lub z komputera połączonego w sieci lokalnej. Do każdego z tych tunerów musisz dokupić moduł AstonCrypt 2.09 lub uniwersalny Dragon Firecrypt 4.1 (ceny za jeden i drugi około 400zł)do którego włożysz kartę Cyfry+
gabat napisał:
Jeżeli kable to jakie.
Nie chce mi się szukać posta na ten temat ale połaczenia wykonuj dobrej jakości kablami np. Monster, Profigold, tech+link Wires i złączami (jakość w kolejności wymieniania): HDMI, komponent, RGB (SCART), SVIDEO (też może być na SCART lub gnieździe PS2), kompozyt (też jest na SCART)
gabat napisał:
Zmiana ustawień daje minimalną poprawę. Natomiast sygnał z DVD jest ok - mam kino Sony DAV SB 500 (klasa średnia, może średnia niższa a obraz jest ok).
Tak naprawdę pytanie sprowadza się do: na co zmienić urządzenia żeby poprawić jakość sygnału - producent, model. Wasza ocena jest nie bez znaczenia.
 

gabat

New member
POMOCY!!!

Po odpowiedziach zacząłem szukać cen dekoderów i dotarłem do strony Hollex. Masa róznych rzeczy o których nie mam pojęcia ale zastanowiło mnie jedno. Chcąc uzyskać poprawę sygnału skupiamy się na dekoderze sat, kablach łączących dekoder z TV a może trzeba popracować na pozostałymi elementami układu. Na stronie Hollexa są jakieś konwertery, zwortnice, kable antenowe w róznych cenach, czasze anten itd. Czy ktoś ma o tym pojęcie lub czy może ten temat był już poruszany.
Sprawdziłem ceny Samsunga 200 i 300 ale żeby odbierać C+ trzeba dokupić jakąś kartę - jaką też nie mam pojęcia. Proszę o radę.
 

tuptus55

New member
gabat napisał:
Sprawdziłem ceny Samsunga 200 i 300 ale żeby odbierać C+ trzeba dokupić jakąś kartę - jaką też nie mam pojęcia. Proszę o radę.
Samsung 200 i 300 to odbiorniki z CI (Common Interface) Do tego gniazda trzeba włożyć moduł CAM (Conditional Access Module) obsługujący konkretny (lub moduł uniwersalny) typ szyfrowania dla płatnej telewizji. Cyfra + to SECA 2 (Media Guard), Polsact Cyfrowy i Premiere to NagraVision 2 (Kudelski).
Kupując moduł zawsze pytaj czy przepuszcza uprawnienia na kartę. Uprawnienia to zakodowany ciąg znaków, które operator płatnej telewizji rozsyła via satelita do kart dostepowych swoim abonenetom, którzy opłacili oglądanie za kolejny miesiąc.
Na stronie Hollexa też są moduły. Do Cyfry napewno nadaje się ZetaCAM lub AstonCrypt.
Co do konwertera. Jest to mikrofalowy odbiornik sygnału zamocowany przed czaszą satelitarną. Taka gruszka "patrząca na czaszę. Konwerter, zwrotnice, czaszę i kable należy rozpatrywać jako całość. Kiedyś ta całość miała ogromne znaczenie bo sygnały z transponderów leciały analogowo. W tej chwili prawie wszystkie stacje nadają cyfrowo. I albo jest obraz albo go nie ma. No jeszcze jest stan taki, że pojawiają się kwadraty w różnych kolorach co oznacza, że odbiornik nie otrzymuje całej informacji cyfrowej i brakuje mu danych do stworzenia obrazu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
żadna plazma nie smuży przy programach HD - znaczy to ,że nie jest to wina ekran ale sygnału
Jesli podłączony jest tuner QUALITY TV i lecą programy studyjne nawet z telewizji Trwam - z odległości 3,5 - 4 metry , extra jakość.
Jeśli masz DVD Buffalo i filmy WMVHD - zero prolemów ze smużeniem
Jeśli masz DVD z HDMI /Panasonic s 97 / plazma - gra rewelacyjnie.
Stosując przy okazji przewody nie po 5 zł / znanych firm/ jakość nabiera na znaczeniu.

oczekuj od sprzętu tyle ile za niego zapłaciłeś.

pozdrawiam
 

gabat

New member
Dzięki za krótki wykład. Tak jak wczśniej pisałem ma kino Sony DAV-SB500W, więc żaden hi-end i Panasonich TH37PA50. Obraz z DVD ekstra. Problemy są przy oglądaniu C+, nawet TVN 24 studio smuży. Wczoraj był film o niemym opiekunie chłopca i obraz był prawie jak z DVD. Takich emisji można policzyć na pojedyńcze sztuki. Wniosek - nawet mój firmowy dekoder C+ (Pionier) może działać ok. Pytanie, czy kupno czegoś lepszego (np. Samsung lub sprzęt, który proponowała załga HD) coś zmieni? Skąd wątpliwości? W jednym z postów była mowa nowym dekoderze C+ nowym Thomsona. Miał pomóc. Pożyczyłem, podłączyłem i ...dupa. Jak smużył tak sumży. Więc szukać czegoś droższego co lepiej obrabia kiepski sygnał, czy poczekać aż C+, TVP czy Polsat zaczną poprawnie nadawać? Jeżeli czekać to może ktoś zna plany i może sprognozwać najbliższą przyszłość.
 

gabat

New member
sony KDF E50A11E

żadna plazma nie smuży przy programach HD - znaczy to ,że nie jest to wina ekran ale sygnału
Jesli podłączony jest tuner QUALITY TV i lecą programy studyjne nawet z telewizji Trwam - z odległości 3,5 - 4 metry , extra jakość.
  • Jestem nowy i nie wiem co to jest QUALITY TV. HDTV?
 

tuptus55

New member
Moim zdaniem nalezy jeszcze poczekać z zakupami tunera. Bo wydasz 1000-3000zł i nie poprawi się na tyle ile byś oczekiwał. A przecież nie kupisz sobie skalera obrazu za 2000USD KLIK. Trzeba czekać aż TVP podłaczy i uruchomi ten sprzęt do produkcji HDTV co go zakupiła we wrześniu 2005. Może dopiero na MŚ w piłce nożnej? Jak kupią prawa do transmisji.
 

gabat

New member
Dzięki, oglądałem nie kupię. 2000 USD to kupa forsy. Patrząc na nasze dzisiejsze problemy (poruszane na form) przypominają mi się czasy "porodu" telewizji cyfrowej z przed kilku lat. Było cudownie i ta "cyfrowa jakość". Teraz ta cyfrowa jakość nie wystarcza chcemy jakości HD. Myślę, że to ludzkie - poszukiwanie czegoś nowego, doskonalszego, ale z pewnością to poszukiwanie jest odpowiednio podsycane przez coraz wymyślniejszy marketing.

Jeszcze raz dzięki szczerą opinię. Czekam na poprawę sygnału i przestaję rzeźbić. W końcu 2000 USD można przeznaczyć na inne przyjemności po warunkiem, że ma się 2000 USD do wydania.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
gabat - jak nadawca oszczędza na paśmie(kompresja) to inne układy nie są w stanie wyeliminować tego efektu (całkowicie).

Mam wrażenie - że odbiór dla "mas" już tak jakościowo "idzie w dół",że niedługo stare Divxy3 z internetu będa lepszej jakości (za nową jakość ...chcą kasy, a kiedyś to przrciez normą było)

Mam kablówkę (i tak z satelit biorą...) ale widzę np. ostatnio:
- National Geographic - przy dynamicznych scenach "kwadraciki kompresji"
- Kino polska - juz chyba przegięcie z kompresją - wstyd taki sygnal puszczać.

Dziwne rzeczy zaczynają sie dziać - z jedne strony techologie poprawiające jakośc, z drugiej nadawcy obniżające.... (coś mi się widzi, że tutaj o nasz portfel chodzi...) :cry:
 
Do góry