dwie plazmy na celowniku-demokratyczne glosowanie

czarnuch13

New member
witam-za kilka dni kupuje plazme-ostateczny wybor (po wielu dniach obserwacji, pertraktatcji-takze z zona:)-oraz potyczek slownych i wojen cenowych) padl na dwa modele: Panasonic TH 42 PA 50 oraz LG 42px3rva; zwracam sie do wszytkich o porade-ktory wybrac i dlaczego-pomozcie bo moim domu niedlugo dojdzie do rozlewu krwi..pzdr
 

krytyk

New member
jesli ju znie masz innej alternatywy od tych dwóch modeli to
wg mnie:
1:0 dla panasonica,
ale zastanów się na nad wyborem modeli aktualnie produkowanych a nie zalegajacych półki
 

krytyk

New member
philips

zgadzam się
LG 42px4 1:0 Panasonic 42PA50,
ale radze dorzuć trochę grosza i siegnij po wyzsza półke, nie bedziesz zalował
 

marian104

New member
Re: Panasonic DMR-EH50

Witam panasonic jest oki posiadam go i mogę powiedzieć ,że dvd odtwarza oki kabel zwykły obleci kabel cyfrowy oki , biorąc pod uwagę cenę jest więcej niż średni pytałeś o te dwa modele a nie o droższe plazmy więc mogę tyle powiedzieć na temat panasonica odbiór jak dla mnie z 3,5 metra jest zadowalający.Nie rozumiem po co wypisywać sięgnij po droższy skoro z temamtu wynika że tak jak ja szukasz czegoś taniego . :D
 

czarnuch13

New member
HD-DVD I BLUE-RAY Jaka bedzie rozdzielczosc filmow ?

panowie-zdecydowalem sie na te 2 modele z wiadomych przyczyn-fundusze-jednak moze ktos zna modele konkurencyjne dla tych dwoch? do soboty musze byc przkonany-wtedy jade kupic :D
 

TheMichal

New member
mam tego Panasonica - DVD przez EURO odbiera doskonale (idealnie czysty obraz), a zwykła kablówka UPC też chodzi OK. Nie miałem z nim żadnych problemów, żadne elementy się nie wypaliły - na obecną chwilę (chyba że będziesz chciał puszczać sobie już teraz sygnał HD z satelity) nie opłaca się kupować droższych plazm, bo rozdzielczość 1024x768 to nie jest super jakość - lepiej za jakieś 5 lat, gdy wejdzie do nas HDTV, a TV będą miały już pewnie full HD w standardzie kupić o wiele taniej coś extra...
 

czarnuch13

New member
coraz bardziej sklaniam si do panasonica-oprocz dvd mam tez cyfre takze obraz powinien byc niezly :lol: jest jescze jeden aspekt-jak sie ma "realne" zuzynie pradu w tych odbiornikach-panas ma 315w a lg chyba 250w- roznica jest ale czy na to tez trzeba zwrocic uwage?
 

andrzej

New member
Miałem możliwosc przetestowania przez dłuższy czas lg i panasonica ,moim skromnym zdaniem panasonic super chodzi na dvd-natomiast z anteny lepiej działa lg
 

maszek

New member
Bez reklam
Odbiornik LCD Panasonic

TheMichal napisał:
mam tego Panasonica - DVD przez EURO odbiera doskonale (idealnie czysty obraz), a zwykła kablówka UPC też chodzi OK. Nie miałem z nim żadnych problemów, żadne elementy się nie wypaliły - na obecną chwilę (chyba że będziesz chciał puszczać sobie już teraz sygnał HD z satelity) nie opłaca się kupować droższych plazm, bo rozdzielczość 1024x768 to nie jest super jakość - lepiej za jakieś 5 lat, gdy wejdzie do nas HDTV, a TV będą miały już pewnie full HD w standardzie kupić o wiele taniej coś extra...

Tv plazmowy 42" Panasonic TH-42PA50 Cena: 6294,00zł
http://e-panasonic.pl/product_info.php?cPath=23_26_30&products_id=736

TV plazmowy 37" Panasonic TH-37PV 500 HD Ready Cena: 8779,00zł
http://e-panasonic.pl/product_info.php?cPath=23_26_30&products_id=690

W salonach TV wydaja sie małe ale dla odległości 3-3,5 metra 37" wystarczy. Róznica pomiędzu PA a PV jest jednak widoczna.
Na ekranie PA zauważalne sa "linie poziome" natomiast PV jest "gładki". Poza tym każda plazma traci w oczach widza, gdy podłączy się do niej gorszej jakosci sygnał z anteny.
Podsumowując - kupiłbym 37PV500.
 

sergiej7

New member
troche niescislosci jest w twoim poscie.
"Poza tym każda plazma traci w oczach widza, gdy podłączy się do niej gorszej jakosci sygnał z anteny. "
Traci w porownaniu do czego? Bo zdaje sie ze CRT czy LCD tez traca na jakosci jesli zamiast DVD wlaczysz slaby sygnal z anteny. Rodzaj monitora nie ma w tym przypadku znaczenia.
Ja porownywalem PA 50 z PV500 przy sygnale HD- roznice byly widoczne golym okiem (oba byly przez component podlaczone).
 

maszek

New member
Bez reklam
Re: Pytanie o złącze component

sergiej7 napisał:
troche niescislosci jest w twoim poscie.
"Poza tym każda plazma traci w oczach widza, gdy podłączy się do niej gorszej jakosci sygnał z anteny. "
Traci w porownaniu do czego? Bo zdaje sie ze CRT czy LCD tez traca na jakosci jesli zamiast DVD wlaczysz slaby sygnal z anteny. Rodzaj monitora nie ma w tym przypadku znaczenia.
Ja porownywalem PA 50 z PV500 przy sygnale HD- roznice byly widoczne golym okiem (oba byly przez component podlaczone).

:) pisząc ze plazma traci w oczach widza przy sygnale antenowym miałem na myśli jedynie to, że patrzac na Pioneera 436 HD z podłączonym demo HDTV Panasonica byłem po prostu zachwycony obrazem. Natomiast oglądajac na tym samym telewizorze program TVP1 z anteny mozna sie załamać. Popatrz na to w ten sposób - załóżmy, że wydajesz sporą kasę na plazmę HD np. 12.000 zł, drżysz by przypadkiem nie zobaczyć wypalonych duszków i w dodatku nie w pełni wykorzystasz mozliwości telewizora.
Nasz kolega prosił o radę. Wiec mu poradziłem by dołożył nieco i wziął 37"PV HD zamiast 42" PA. Ale niech się nie spodziewa, że kupując HD bedzie miał zawsze "cudownej" jakosci obraz zarówno z DVD jak i z anteny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ile byś nie czytał opracowań specjalistycznych , artystycznych czy innych - jakość plazmy nie podlega wątpliwości.
Zawsze jakość ogólna jest oceniana wyżej.
Panasonic wprowadza w lutym nowe plazmy w sensacyjnych cenach . Konkurencja juz drży w posadach.
Dziś porównując Panasonica czy LG - zdania są podzielone .Nie ma lepszej formy niz sprawdzenie w domu na własne oczy- chociażby ani nie żałować.
Panasonic gra extra , LG jest extra wyposażona i ma też bardzo dobrą jakość. Nie wspominam ,że po HDMI gra extra.
Nie ma linii bialych odcinajacych, wszystkie przejścia kolorów nie przechodzą w inne .

Rozdzielczość jest widoczna przy HD z bliskiej odległości.
W Pal z daleka różnice nie wielkie.
pozdrawiam
 

czarnuch13

New member
witma-bylem dzis w sklepie DLA IDIOTOW i ogladalem LG (jednak 42 px4rv) -gral bardzo dobrze,niestety nie bylo panasa ale koreanczyk zrobil na mnie wrazenie :lol: -tylko jeszcze jedno-skad k...a oni biora te ceny?!? prawie 1700pln roznicy miedzy nimi a sklepem w necie-to sie normalnie w pale nie miesci!!! :x
 

Rob_Maczug

New member
czytam, i czytam


juz miałem kupować samsunga s5s 42, ale to co widzę nic dobrego nie wróży, już "za plecamy" żony próbowałem jej wmówić ze pioneer jest w tej samej cenie, ale wszyscy wiemy ,ze tak nie jest .
Sprowadzając się na ziemie i przypominając o kasie chiałbym mieć dobry telewizor plazmowy nie wydając majątku, z forum wynika ,ze pansonic pa50 jest ok, czy to dobry wybór , nie wiem, może jeszcze ktoś mi cos podpowie, dla mnie i tak to majatek, jak utopie kase , zona chyba mnie wystawi razem z plazmą ,

poradzcie cos jeszcze

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
HD DVD - start - 03.2006

witam
plazma Panasonica gra bardzo dobrze - ale przez ostatnie dni
podczas pokazów;
Panasonic - Samsung - kilka razy wygrał Samsung .Podkreślam
plazmy Samsunga - nie wykazywały żadnych zniekształceń kolorów.
Kupujący sami wybierali przez kilka godzin.
Ale Panasonic - gra bardzo dobrze , uwzgledniając cenę / 6350 /
pozdrawiam
 

maszek

New member
Bez reklam
czarnuch13 napisał:
witma-bylem dzis w sklepie DLA IDIOTOW i ogladalem LG (jednak 42 px4rv) -gral bardzo dobrze,niestety nie bylo panasa ale koreanczyk zrobil na mnie wrazenie :lol: -tylko jeszcze jedno-skad k...a oni biora te ceny?!? prawie 1700pln roznicy miedzy nimi a sklepem w necie-to sie normalnie w pale nie miesci!!! :x

Sklepy takie ja media markt (poza promocją) sprzedaja sprzęt najczęściej po cenach sugerowanych przez producenta lub dystrybutora na kraj. Porównaj sobie np. ceny oficjalne na stronie panasonica pl i ceny w sklepach internetowych oferujacych ten sam sprzęt - co najmniej 10-15% taniej. Co do LG, ciekawa sprawa. Nie znalazłem cen sugerowanych na ich portalu http://pl.lge.com/prodmodeldetail.d...=01&modelCodeDisplay=42PX4RV-ZA&model=NOTHING
tylko odsyłacz - gdzie kupić?
Wniosek, tzreba przeszukiwać strony sklepowe i porównywać ceny.
Ten model LG o którym wspominasz kosztuje w:

megamedia 8459 zł http://www.megamedia.pl/rtv-telewizory-telewizory-plazmowe/lg-electronics-rz-42px4rv.php

maxaudio 8299 zł http://www.maxaudio.pl/sklep/artykul/id/13328

maximedia już 7145 zł http://maximedia.pl/?c=telewizory_plazmowe&p=lg_42_px4rv

Jestem tylko ciekawy, jaka jest oficjalna cena tego modelu sugerowana przez LG?
 

czarnuch13

New member
jednak zdecydowalem sie na lg - i wskali od 1 do 10 dalbym na razie 8pkt. Obraz jest ladny (cyfra+) a z dvd nawet bardzo ladny, przyjazne menu uzytkownika, duzo funkcji - 8 punktow bo na razie mam go 2 dni i potestuje troche-wnioski postaram sie opisac- dzieki z wszystkie opinie
 
Do góry