UWAGA NA PLAZMY SAMSUNGA !!!!!!!!! Wtopa!!!!!!!!!

ramzes

New member
Witam już dawno noszę sie z zamiarem napisania tego postu . Otóz tak mialem plazme samsunga s5s i dokładnie te same dolegliwości co ludzie opisują na forum czyli problemy w ciemnych scenach z odwzorowaniem kolorów twarzy (są fioletowe ) i straszne plamy na twarzach wychodzą ,\. I nie jest to bynajmniej wada jednej sztuki one poprostu tak mają sprawdzilem conajmniej 10 szt gdzie nie bylem tam sprawdzalem wiec bez kitu Panie KIKI ze objaw u pana nie wystepuje może w hd ale w palu zawsze i wszedzie wystepuje nawet po podłączeniu DVD DENONa przez HDMI 3900 i przeskalowaniu do 1800I bo SAMSUNG to niech sie zajmnie produkcją skarpetek a nie Plazm , bo do tego im jeszcze dużo brakuje. LUDZIE uważajcie na samsunga , POlecam M jak milość, na tym serialu plazma ta pokazuje cale swoje bolączki . Na wszystkich forach zagranicznych te same problemy mogę nawet podać linki tyle ze są to strony po angielsku na tych forach jest nawet podane wejscie do menu servisowego ale nic kompletnie nic nie pomaga objaw ten jest nie do skorygowania dlatego oddalem i kupilem PIoneera i teraz wiem ze ogladam krystaliczny obraz najwyzszych lotów czy HD czy pal wszystko wysmienicie . A jesli ktoś już kupi s5s to poprostu musi sie pogodzić z tymi przypadłosciami a najlepiej to sprawdzić w ten sposób właczamy m jak milość np i dajemy kolory na zero czyli obraz powinien być czarno biały a on jest czarno bialo fioletowy Fiolet to twarze szczególnie cienie, no nic to by było na tyle
 

mit

New member
Brawo...

też to widziałem i nie tylko na tej plazmie..wygląda to tak jakby brakowało płynnego przejścia odcienia szarego w czarny tylko jest to stopniowane,na zielonym też to widziałem-dobrze to widać na przykładzie właśnie twarzy,ciemnych garniturów lub lampy wokół której rozprzestrzenia się łuna :)fajnie to wygląda,jakby nie było pośredniego odcienia między jednym kolorem a drugim...brrrr paskudztwo.Pozdrowienia.
 

tryni

New member
HD-DVD w Las Vegas

Jestem posiadaczem samsunga d5s u mnie dokładnie to samo - te okropne twarze w ciemnych scenach to tak jakby oglądało się -noc żywych trupów .Plazmy samsunga nadają się wyłącznie do zwrotu jako niepełnowartościowy towar no chyba że samsung uzna to za normę jako telewizor do oglądania horrorów.....
 

gonszcz

New member
na a miało być tak pięknie....... napaliłem się na ten telewizor
a teraz należę do grupy jego niezadowolonych użytkowników .
łudziłem się że sygnał mam słaby z cyfry + albo dekoder,
no i że może DVD słabe na scarcie- trzeba będzie kupić nowe z hdmi . materiał hd po d-sub znacznie lepiszy ale problem z tonowaniem kolorów np. na twarzach oraz zacienionych elementach występował ciągle. Do tego doszło szybkie utrwalanie się stałych elementow ekranu - samo włączenie ekranu menu pozostawia ślady. jednym słowem BIEDA.
Jestem ciekaw czy wraz ze zwiększonym zapotrzebowaniem na ekrany plazmowe SAMSUNG ( fabryka chyba na Węgrzech !) wypuściła wadliwą serię czy jest to defekt towarzyszący temu produktowi od samego początku. Wcześniej s5s na tym forum był bardzo zachwalany - najczęściej przez KIKIego. Mam prośbę KIKI - wypowiedz się czy te obiawy występowały w modelach przez Ciebie testowanych?
 

Bosek

New member
mam niestety to samo myslalem ze to poprostu plazmy w tej cenie tak mają dlatego w zasadzie juz sie do tych cieni przyzwyczailem, co do wypalania to nie mam z tym problemow...albo niedowidze :wink:
 

ramzes

New member
Generalnie sprawa dotyczy plazm samsunga i nie tylko s5s kazdy inny model a to dlatego tak przypuszczam gdyż nie posiada ona sysytemu CTI (Poprawa przejscia kolorów) niska cena + niska jakosc samsung to poprostu niewypal jak dla mnie i to totalny
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
zgodnie z umową poświęciłem kilka godzin na sprawdzenie
Plazm Samsunga 42 S5S i 42 S5 H
Obok stały - PIoneer 43 , Nec T 100 , LG PX4R ,
Loewe 37 Xelos , 37 GD 7 , 40 V A 10 Sony , 40 M 61 Samsung.
Aby uniknać błedów - poprosiłem do oceny inne osoby , ustawiłem S5S obok LCD 40 M 61 oraz Pioeera 43.
Zgodnie z sygestiami zjechałem kolory do zera na wszystkich ekranach, zarówno na sygnałach HDTV jak i na Pal / skoki narciarskie/ Żadnych nieprawidłowosci nie stwierdziliśmy.
Żadnych plam nie bylo .Sprzety stoją do wglądu - zapraszam
pozdrawiam
 

gonszcz

New member
Kiki - Sprawdź proszę jeszcze czy długotrwale pozostają ślady po włączonych oknach menu. Ja na swoim ekranie mam już ślady po wszystkich możliwych okienkach : regulacja ustawień( dżwięk, kontrast itp), typ ekranu, memu główne. Podpiołem komputer na 30 min. to przez dwa dni w lewym dolnym rogu napis START z windows'a widziałem :?
 

Dara

New member
Hey jak to jest z serwisem takiego TV samsunga, bo nie wiem a panowie z samsunga mi nie raczyli odpowiedzieć, czy serwis przyjedzie do domu po TV bo nie mam zamiaru go nosić przecież to waży jakiś 40kg, i po ilu reklamacjach moge starać się o nowy TV. Mój ma jakieś 3 miesiące.
 

tryni

New member
Dara serwis przyjedzie do domu póżniej wysyłają go firmą kurierską do serwisu centralnego do Warszawy. U mnie było dosłownie to samo natychmiastowe wypalanie winny jest - smps - po naprawie jest w porządku nie wiem na jak długo...ale przebarwienia zostały .Napisz póżniej jak przebiegła naprawa i czy wszystko w porządku.
 

ramzes

New member
Panie KiKI pan wogóle nie czyta o co chodzi z tymi plazmami samsunga ten problem dopiero sie pojawia w ciemniejszych scenach Skoki to napewno dobrze wypadły ale niechcialby pan ogladac filmów z akcją która sie dzieje w cemnych miejscach lub w półmroku wtedy to naprawde jest taka kicha ze ja musialem wychodzic z pokoju bo o zawał mnie to przyprawialo
 

Dara

New member
TV LCD jaki???

Tak to wyłącznie dzieje się w ciemnych miejscach żeby zobaczyć to na jasnych scenach trzeba z nosem przy ekranie siedzieć u mnie występuje jeszcze efekt takiego dziwnego falowania tak jak by był z galarety
 

jotem

New member
Witam wszystkich wyjatkowo, bo po raz pierwszy.
Jako świeźy właściciel plazmy Samsunga (42v6s) sledzę wątek wad obrazu Samsungów z uwagą. Zaburzenia w ciemnych scenach wykryłem jużw momencie wyboru telewizora. Kilka godzin spędziłem w sklepach z notebookiem szukając plazmy, która praktycznie będzie tylko podłączona do komputera. Przeglądałam grupy dyskusyjne i kontemplowałem parametry. Jako, że docelowy komputer ma tylko wyjście D-sub (rgb) szukałem plazmy z takim wejściem. Napisałem prosty program testowy i sprawdzałem różne plazmy. Zacząłem od zachwalanej s5s. W trzech sklepach było podobnie - uwierzyć nie mogłem - zielone kropkowisko w ciemnych scenach. Całkowity brak bardzo ciemnego zielonego. Jedynie namiastka stworzona ditheringiem jasnych kropeczek. Z czerwonym dużo lepiej, poprawnie wyglądał tylko niebieski. Identycznie v4s. Potem przetestowałem s5h. To samo, ale kropeczki oczywiście mniejsze, stąd efekt słabiej widoczny z odległości.
50p5h i 42p5h - sporo lepiej - całkowicie do zaakceptowania - tylko cena nie. Na koniec sprawdziłem v6s i zaskoczenie - cena nizsza sporo, a z komputerem obraz identyczny jak s5s. Birąc pod uwagę, że do dźwięku mam osobny system, telegazeta mi nie potrzebna wybrałem v6s. Twarze kiepskie jak w s5s ale cena adekwatna do jakości (5900).
Kiepskie odwzorowanie ciemnych odcieni zauważyłem więc bardzo widoczne we wszystkich modelach samsunga (uprzedzając pytania - każdego z grubsza kalibrowałem) poza tymi z serii P.
Ciekawostka - sprawdziłem inne telewizory.
Tani model grundiga - tragedia - zielona pixeloza i najgorszy obraz ze wszystkich sprawdzanych, taniutki Daewoo - zaskakująco dobry w testachi - doskonałe odwzorowanie testowych przejść barwnych(wygenerowane plansze) i to tych najciemniejszych, ale kolory wyprane, ciemny i gorzej w jasnych scenach - ogólnie filmy subiektywnie nieciekawe i nieostry obraz nawet w natywnej rozdzielczości z komputera. Tanie Sony - prawie to samo co Samsungi.
Panasonika nie testowałem - brak wejścia komputerowego, jednak zielone kropeczki miał na obrazie z HD, ale słabsze i nie wpływały tak na rendering twarzy - ogólnie obraz podobny do samsungów z serii P.
I ostatnie zaskoczenie - najnowszy LG (852x480) 42PX4RV-ZA. Obraz perfekcyjny. Absolutnie żadnych kropeczek, błędów w przejściach kolorów. Nie jestem zwolennikiem LG, ale lojalnie muszę przyznać, że w testach teoretycznych nie znalazłem nic złego - zachwycił mnie.
Na koniec jedno co mnie zaciekawiło. W recenzjach użytkowników na zachodzie s5s zbiera zaskakujaco rozbieżne opinie. Jedni dają mu 10 na 10, 5 linijek niżej 1 na 10 i tak w kółko. Może to jednak sprawa skalibrowania sprzętowego (poza nawet menu serwisowym)?
Pozdrawiam.
 

Arecki1977

New member
Witam Wszystkich Serdecznie !!!

Dokładnie w dniu dzisiejszym dostarczono mi plazmę Samsunga S5S cieszyłem się przeogromnie że jest już w domu mój wymarzony telewizor,po podłączeniu wszystkiego i przeczytaniu instrukcji obsługi odpaliłem maszynę ustawiłem contrast,jasność dałem prawie na min. .itd.tak jak było opisane na forum,pobawiłem się jeszczę z 10min w menu no i myślę sobie trzeba zobaczyć w końcu ten zachwalany OBRAZ !!!Załączyłem sobie program 1 TVP a tu mała niespodzianka prawie szoku doznałem :( obraz menu tak się mocno wypalił że widziałem kontury i napisy jak na dłoni,ale to jeszcze nic w poruwnaniu z tym co zobaczyłem w ciemniejszych a także w jasnych akcjach filmu,obraz niema ostrości tzn.twarze ludzi,włosy,itd.są rozmyte,zamazane występują duże plamy wygląda to tak jak by ktoś nieznający sie wogóle na malowaniu wziął pędzel do ręki i próbował namalowac Bitwę pod Grunwaldem!!! dosłownie tak to wyglada.A już nie spomnę o tych dziwnych plamach koloru czerwonego, zielonego itd.Miałem jeszcze jakąś małą nadzieje że sygnał z DVD bedzie OK a tu to samo TOTALNA PORAŻKA idęntyczne zachowanie się obrazu jak z kablówki jestem poprostu załamany!!! Może ktoś z kolegów by mi pomógł jak temu zaradzić ;)POzdrawiam Serdecznie i czekam na Waszą Pomoc!!!
 
Do góry