Proszę o polecenie Plazmy lub LCD do 10k.

SISCOM

Klub HDTV.com.pl
VIP
Proszę o polecenie Plazmy lub LCD do 10k, co było by lepsze plazma czy LCD? Odległość od TV mam 3,5m. i odtwarzacz DVD z wyjściem HDMI.
Z góry dziękuje za poradę.
 

X@N

New member
3,5m.... Wydaje mi się że plazma będzie lepsza, odległość jest dość duża, nie będziesz odczuwał poprawy jakości związanej z różnicą wielkości plamek. (zaleta główna LCD) Polecam Panasonica TH-42PV500 (~11k), ewentualnie Samsunga 42S5H(<11k) porównaj sobie w sklepie. (Wybrałem Panka)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bardzo znacząca różnica

witam
przy odtwarzaczu z HDMI - odlełość spokojna dla :
43" Pioneera 436
42" Panasonica PV 500
42" S5H Samsunga
42" LG PX 5
42 LG PX4 R

Dla LCD - polecam :
37 Loewe Xelos
37" Sharp GD7
37" Ga 6 Sharp
37" JVC S 60

telewizory podane wg rankingu jakości
Popros o pokaz w domu - i wybierz.
pozdrawiam
 

SISCOM

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam, po doradach zamierzam zakupić plazmę Panasonic 42" lub Pioneer 42", jeśli ktoś wie jaka jest różnica, bo podobno Panas ma Plazme 8 generacji a Pioneer 6 generacji, czym to sie róźni i która z praktyki jest lepsza i wytrzymalsza bo zakup planuje na dłuższy okres użytkowania. Z góry dzięki za wszystkie sugestie.
 

ramzes

New member
Jesli masz kaske to tylko pioneer mam to wiem ile jest wart i jak chodzi jesli już to tylko model 43 cale te n nowy który sie pokazal 42 cale z wbudowanym tunerem jest na matrycy 5 generacji w której kolor czarny stawia l wiele do zyczenia w 6 generacji jest wszystko super
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dziś kilka godzin przesiedziałem na sprawdzeniu kilku plazm i LCD .Ponieważ były zastrzeżenia co do jakosci i mozliwości.
Ale w dalszym ciagu na placu boju - Pioneer jest bezapelacyjnie nr 1 .
Pioneer gra lepiej i ma wiecej szczegółów niz niektóre LCD z rozdzielczością 1366.

pozdrawiam
 

SISCOM

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam ponownie, nadal się wacham nad zakupem Panasonic czy Pioneer, mam jeszce jedno pytanie jaka jest różnica w Pioneer-ach miedzy modelem 436FDE i 436 XDE?,
2 To co wyczytałem to sprzedaje się je gołe, ile musze dopłacić do wieszaka (ma wisieć na ścianie) i głośnika ale tego pod telewizor o ile to ma sens. Ogólnie to będzie podłączona do kina domowego ale wieczorami niezabardzo będzie możliwość wykorzystania kina (małe dzieci) i dlatego myśle aby dokupić dodatkowy głośniki jakie są podobno oferowane i jakie byłyby tego koszty.
3. Czy tuner jest jest w zestawie czy także trzeba go dokupić.
Z góry bardzo dziękuje za jakiekolwiek informacje użytkowników tych "cacek".
I jeszce jedno pytabie czy może ktoś zakupił taką plazmę na firme? w wiadomych celach "koszty"? czy raczej nie ryzykować :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowy Recorder KISSa VR558 300G

witam
-uchwyt na ściane - od 399 do 499 zł
-głośniki boczne - 700 zł
-lub głosnik dolny 850 zł
-Tuner jest podawany w zestawie
-Duzo osób kupuje plazmy w oczywistych celach.
-Co do jakości - wypowiedzi masz mnóstwo w wątkach
pozdrawiam
 

dnc

Moderator
VIP
Różniac pomiędzy XDE i FDE polega na tym, ze XDE ma tuner cyfrowy DVB-T - do odbioru naziemnej TV cyfrowej, a FDE ma tuner analogowy. Widziałem dzisiaj Pioneera w sklepie RTV. Stał koło Panasonika, na obu leciał ten sam obraz puszczany z tego samego tunera. Był od niego zdecydowanie lepszy. Obraz miał przyjemniejsze kolory, rzeczywiście czarny to czarny. Panasonic miał obraz słabszy, gorszy kontrast i ostrość. Kolor czarny nbył ciemno szary. Jesli miałbym wybierać teraz bez dwóch zdań wziąłbym Pioneera.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Za namy kolejne testy i kolejne pokazy.
Pioneer jak na dzień dzisiejszy zawsze zajmuje pierwsze miejsce.
Zachwyca, zachwyca, zachwyca.
Klienci kupujacy bardzo żałowali ,ze kupują LG - bo na Pioneera Kasy nie starczyło.
Ale byli jak każdy pod urokiem cudownej jakosci obrazu.
pozdrawiam
 
Do góry