SAMSUNG 42" S5S - prośba o ustawienia

beniu2002

New member
NAJBARDZIEJ ZAWIODŁA MNIE MARKA.... (RANKING ZAWIEDZIONYCH)

Proszę o podanie ustawień początkowych tej plazmy (aby nie pojawiły się duszki), oraz moje pytanie brzmi cz jej panel jest w jakikolwiek sposób zabezpieczony przed wypalaniem duszków.
 

gonszcz

New member
no więc stałem się wczoraj "szczęsliwym" posiadaczem s5s.
wszystko podłączyłem bezproblemowo, odpaliłem - gra!!!
wszedłem do menu : poustawialem kilka rzeczy, zmniejszyłem oczywiście zaraz kontras ( fabrycznie 100!!), jasnośc itp.
Byłem w panelu menu może 5-10minut a po wyjściu z niego ku mojemu zaskoczeniu na ekranie z filmem zobaczyłem "pięknie", całkiem wyraźnie utrwalone kontury elementów i opisów okna menu.
tu oczywiście nogi mi się ugieły.
zapuścilem na około 45 minut wzór sygnału i efekt w pewnym stopniu ustapił - ale pewne elementy choć słabiej ciągle były widoczne.
Po kolejnym włączeniu i wyłaczeniu okna menu (dosłownie 1 minuta) praktycznie znowu na ekranie można było wyraznie odczytać duszki opisów ustawień okna menu. TRAGEDIA!!!.
Proszę użytkowników tego modelu telewizora o informację czy to co opisałem zdarzyło się już komuś - co może być przyczyną i co w ogole zrobić z tym fantem?
 

Dara

New member
Mam samsunga PS-42P4A no i dzieją się podobne rzeczy tylko że po włączneni ochrony przed wypalaniem znikają wszystkie "duszki" wystarczy jakieś 3 minutu a i mam do ciebie pytanie GONSZCZ pojawiają Ci się na ekranie takie zielone kropeczki jak oglądasz filmy gdzie akcja toczy się w ciemnych miejscach gdzie wyświetlana jest czerń bo nie wiem czy tak ma być czy to jest defekt sprzętu
 

gonszcz

New member
No więc u mnie rzeczywiście po jakims czasie "widma" ustepują. Tak czy owak jest to pewien dyskonfort - chwilę pobawię się trybem ustawienia ekranu i do końca filmu u dołu ekranu widzę lekko zarysowany duszek okienka :( . Jesli jest to zjawisko normalne dla wszystkich plazm (czy może tylko samsunga?) to straszna lipa - nie spodziewałem się czegoś takiego a teraz z bólem będę musiał się do tego przyzwyczaić.
Jeśli chodzi o zielone kropki to nie stwierdziłem tego zjawiska - ale telewizor mam dopiero kilka dni i nie jest mocno eksploatowany, a filmy DVD czekają az zakupię lepszy kabel. Jak cos się będzie dziać to dam znak.
 

beniu2002

New member
Mam putanie czy przy plaźmie LG 42 PX 4 RV podobny problem występuje bo coraz bardziej skłaniam się do zakupu TV LCD w związku z "duszkami". I znowu pojawia się odwieczne putanie plazma czy LCD ale wiem że tę decyzję muszę podjąć sam. Jeszcze raz proszę użytkowników LG o opinię.
 

Bosek

New member
Re: POMOC POTRZEBNA

omg co wy ta telewizje z 0,5 metra oglodacie albo jestem slepy albo mam jakis super ekstra model s5s samsunga.
Mam go z miesiąc moze dluzej nic nie zmienialem w ustawieniach zadnych kontrastow a jakosnie widze zadnych duszkow :) zero wypalen nawet jak sie z bliska przyjze a ekspoloatuje TV praktycznie dzien w dzien i oglodam co leci.
Jedyne co troche wkuza to przy ciemnych scenach np w filmach sa takie dziwne odcienie tej szarosci np na twarzach ludi ale mozna sie przyzwyczaic normalnie oglodam TV z okolo 2-3m :wink:
Jestem cikaw czy te odcinie tak wyglodaja na innych plazmach czy to tylko w tym kokretnym modelu.
 

tryni

New member
Mam samsunga d5s od 2 miesięcy - chciałem wszystkich którzy mają plazmy samsunga ostrzec niech sprawdzą szybkość wypalania swoich plazm widzę z powyższych komentarzy żę nie jestem sam. Mnie spotkało to samo natychmiastowe wypalanie dosłownie wszystkich elementów stałych np.loga -napisy nie mówiąc o menu telewizora które wypalało się dosłownie w parę sekund .Dochodziło również do przebarwień kolorów np. różowy śnieg .Może jest to wada fabryczna .Ja nie sugerując gwarancją gdzie napisane jest że uszkodzenia spowodowane utrwalaniem obrazu nie jest objęte gwarancją zadzwoniłem do serwisu samsunga opowiedziałem co dzieje się z moim telewizorem. Na następny dzień przyjechali panowie z serwisu i zabrali telewizor.Dzisiaj dostałem go z powrotem powiedzieli że wymienili moduł smps tak ich zrozumialem.Naprawa trwała 3 tygodnie narazie jest ok.zobaczymy na jak długo..więc nie jestem sam - rada zgłaszać to do serwisu .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
zbieramy wszystkie wątki - dotyczace tałych elementów na ekranie .Niektóre występujące bez sensu a powodujące wypanaie elementów na ekranie plazmy.
Rozpoczynamy działanie do zmiany niektórych elementów. Liczymy na Wasze wsparcie
Aby nie być niewolnikiem sprzetu.
pozdrawiam
 

gonszcz

New member
Bosek napisał:
Jedyne co troche wkuza to przy ciemnych scenach np w filmach sa takie dziwne odcienie tej szarosci np na twarzach ludi ale mozna sie przyzwyczaic normalnie oglodam TV z okolo 2-3m :wink:
Jestem cikaw czy te odcinie tak wyglodaja na innych plazmach czy to tylko w tym kokretnym modelu.

No więc na moim s5s tez przy ciemnych kolorach jest problem ze stopniowaniem odcieni i rzeczywiszcie najbardziej irytujące jest to zjawisko na twarzach - wyraźne plamy , brak płynnego przejścia - tak jakby brakowało mu kolorów(?) . Tekże zastanawiam się czy jest to normalny obiaw plazm ze słabą rozdzielczością czy może wada naszych ekranów. Tymczasem czekam na serwis.
 

Dara

New member
Gonszcz daj znać jak Ci odpowiedzą z serwisu, bo u mnie dzieję się tak samo mam samsunga ps PS-42P4A1.
Pozdrawim i czekam na odpowieź.
 

Bosek

New member
sam bylem tą przypadloscia zdziwiony bo nawet pamietam ze przy wybieraniu plazmy patrzalem na parametry i co czytam:
"Wyświetlanie 549 miliardów kolorów ( 8192 odcienie szarości )"
-myslalem ze to duzo widocznie sie pomylilem a to tylko papierkowe dane :evil:
 

TomiDr

New member
Witam!
Mam S5S od tygodnia – kablówka UPC, DVD podpięte po EURO, oglądany z 3 m.
Najpierw „wygrzałem” ekran zapuszczając biały ekran na 15 godzin i po dwóch dniach ma kolejne 10 godzin. TV chodził sobie non stop przez weekend (ale obraz powiększyłem tak aby loga nie były widoczne).

Od samego początku występowały duże przebarwienia na twarzach i plamy w ciemnych tłach. Kłopoty miałem nawet pod DVD.
Ustawienia które pomogły mi zminimalizować to zjawisko, to fabryczne ustawienia „FILM”, tyle, że zmniejszyłem kolory do 35 i kontrast do 68 i jasność do 42.
Było lepiej.

To co mnie niepokoiło, to kiepski obraz z DVD (i tak to jest jak się oszczędzało na głupim kabelku) więc zmieniłem kabelek na nowy lepszy - efekt natychmiastowy, ale… jak podłączyłem obraz po kompozycie, to okazało się, że obraz jest i tak jeszcze lepszy !!!
Zupełnie mnie to zaskoczyło, wprawiło w osłupienie i… zrobiłem jeszcze jeden test…

Kabel EURO podpiąłem do drugiego gniazdka SCART (oznaczonego o ile dobrze pamiętam jako EXT 2) w TV – dopiero teraz wszystko zagrało znacznie lepiej. Jestem tym totalnie zaskoczony – plamy w filmach DVD zupełnie zniknęły (porównywałem zawsze ten sam fragment tego samego filmu).

To co mnie już zupełnie zaskoczyło, to poprawił się obraz odbierany z kablówki (test na „M jak miłość”.
Teraz jestem w pełni zadowolony :)

Czy może mi ktoś znający się na temacie wytłumaczyć z czego to wynika, że mój TV gra znacznie lepiej gdy przepiąłem DVD z EXT1 na EXT2?

Czy to jest jakieś uszkodzenie TV i powinienem zawołać serwis?

Jak to możliwe, że sposób podpięcia DVD ma taki wpływ na odbiór zwykłej kablówki podpiętej wejściem antenowym?
 
Do góry