Plazma Pionier436 XDE

Darco230

New member
Mam taki dylemat.Tę plazmę sprzedają z tunerem cyfrowej telewjzji naziemnej.Jest tańszy model 436FDE bez takiego tunera.Zastanawiam się czy ten tuner w warunkach polskich mi się przyda .Czy warto zapłacić za ten tuner ?Czy ktoś potrafi mi doradzić?
 

dvd-r

New member
Darco230 napisał:
Mam taki dylemat.Tę plazmę sprzedają z tunerem cyfrowej telewjzji naziemnej.Jest tańszy model 436FDE bez takiego tunera.Zastanawiam się czy ten tuner w warunkach polskich mi się przyda .Czy warto zapłacić za ten tuner ?Czy ktoś potrafi mi doradzić?

W większym miastach nadają w MPEG2 np. w Katowicach / Warszawie.

Warto dopłacić za drugie wejście HDMI, za wejście VGA, za fajniejszy pilot (obsługujący również inne urządzenia)

Pozdrawiam

Artur
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
sprawdź oceny
http://geizhals.at/deutschland/a162257.html
sprawdź mozliwości
http://www.pioneer-eur.com/eur/deskpage.jsp?taxonomy_id=62
musisz też stwierdzić co będziesz chciał podłączać jakie urządzenia?
czy bedziesz korzystał z tunera HDTV?
czy masz kino z HDMI?
W plazmach Pioneera tuner jest oddzielnie więc problem jest mniejszy przy zmianach podłączeń.

http://www.pioneer-eur.com/eur/deskpage.jsp?taxonomy_id=62
wejdź na = Select your Plasma TV = porównaj

pozdrawiam
 

Darco230

New member
Powie ktoś do czego służy tuner cyfrowj telewizji naziemnej ? Mam kablówkę a myślę o zakupie Cyfra+ , więc czy ten tuner to rzecz za którą warto zapłacić ok 2500 PLN czy spokojnie sobie darować ?Pozdrawiam z Gdyni :-x
 

mystic

New member
panie kiki

Nie wiem jaki masz kabel, jeśli UPC to tuner może sie przydać bo ta kablówka w niedługim czasie zacznie nadawać w dvb-t.
Poza tym w tunerze xde nasz dwa wejścia hdmi, i właśnie one spowodowały że zdecydowałem sie na tą wersje tunera, bo mając dwa źródła hd z hdmi nie trzeba przepinać kabelków. :wink:
 

Darco230

New member
Jak wspomniałem w pierwszym poscie chcę kupić plazmę Pionier PDP 436XDE do tego amplituner A/V Denon AVR-3806 a dalej nagrywarkę Philipsa DVDR 9000H ....o zespole głośnikowym pomyślę potem Rubicon albo Infinity Beta. Co możecie powiedzieć o takim zestawie ? Chyba super wypasiony ? Jeśli popełniłem jakiś błąd logiczny -proszę napiszcie bo utopię masę kasy.
 

dvd-r

New member
Darco230 napisał:
Jak wspomniałem w pierwszym poscie chcę kupić plazmę Pionier PDP 436XDE do tego amplituner A/V Denon AVR-3806 a dalej nagrywarkę Philipsa DVDR 9000H ....o zespole głośnikowym pomyślę potem Rubicon albo Infinity Beta. Co możecie powiedzieć o takim zestawie ? Chyba super wypasiony ? Jeśli popełniłem jakiś błąd logiczny -proszę napiszcie bo utopię masę kasy.

przemyśl czy nie lepiej 50" - ja oglądam z 2,8 metra i HD a zresztą i kablówka robią wrażenie - 43" to jednak sporo mniejsze okienko. Oczywiście jeśli chcesz mieć super wypas

Pozdro

Artur
 

libero5

New member
Darco
Różnica w cenie dekodera w Niemczech to tylko nie całe 250 euro.
Nie wiem ile masz zamiar zapłacić za tą plazmę ale poważnie przemyśl możliwość zakupu w Niemczech. Cena może cię lekko zwalić z nóg w porównaniu z polskimi cenami.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Co do róznicy ceny dekodera

witam
wcale nie koniecznie. Plazmy Pioneera wcale nie są tańsze w sklepach.
Sprawdź koniecznie zestaw Harmana + kolumny JBL .
Jakość zachwycająca coraz większe grono entuzjastów muzyki.
Plazma 436 i tak zajmuje bezapelacyjnie pierwsze miejsce.
pozdrawiam
 

libero5

New member
Potrzeby

Miałem na myśli hurtownie nie sklepy. Tego pionka z cyfrowym dekoderem, wieszakiem i kolumnami kupiłem za 11 000zł .Chyba jest różnica?
 

Wiecek

New member
Jezeli chodzi o kolumny to z miejsca mozesz skreslic te Rubicony. To nie ta polka co Infinity Beta. Infinity Beta w charakterze grania podobna sa do JBL Northridge. Ja wybieralbym sposrod tych dwoch.
Jezeli chodzi o amplitunery to wg mnie albo wspomniany Denon albo wyzszy Harman. Koniecznie posluchaj przed wyborem.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
No jak komuś 1,5 tyś robi taka wielką różnice, żeby tracić gwarancję to może brać, bo ja bym nie chciał.
 

Darco230

New member
Muszę powiedzieć że Trafileś w samo sedno DVD-R-pl cały czas zastanawiam się czy zdobędę kasę na 50" bo to dopiero da pełen czad. Jeli chodzi o Harmana to odrzuciłem bo brakuje HDMI .Po tym co przeczytałem odrzucam też Rubicony,JAKIEŚ inne pomysły ? jak nagrywarka ?? DZIĘKI--czekam na daszą pomoc-Pozdrówka z Gdyni :p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Northridge - grają rewelacyjnie. W styczniu - będą modele z HDMI.
Harman 7300 - gra również wspaniale.
Gwarancja niemiecka ma swoje wady. Jeden problem a koszty rosną ........
Zapytaj w takim przypadku o wymianie na drodze handlowej .
pozdrawiam
 

libero5

New member
Art2 pokaz mi sklep gdzie kupisz ta plazmę z cyfrowym dekoderem, wieszakiem i kolumnami za 12 500 i oczywiście gwarancja i fakturą. Nie chodzi mi oczywiście o allegro, ponieważ tam większości sprzedawców daje własna gwarancje a jak usłyszy o fakturze to podnosi cenę o 20%. Uwierz mi, że jeżeli było by to tylko 1500 zł to by się nie zastanawiał tylko kupił w sklepie, pomyśl same koszty przejazdu.
A jeżeli chodzi o gwarancje. To prawda jest taka, że większości ludzi na forum wypowiadająca się w tej sprawie w jakiś sposób czerpie zyski z handlu elektroniką. I będzie zawsze odradzała zakup. Jedyny problem jest taki. Że gdy jednak się zdarzy że plazma nam się popsuje siadzie co zdarza się przy takim sprzęcie bardzo rzadko to musimy jechać do Niemiec i tam reklamować w serwisie pionieera. Gwarancja jest 24 miesieczna
 

Darco230

New member
Wielkie dzięki !!! radzisz mi Harmana za prawie 10000 i zdaje się też brak HDMI. Ja kombinuję żeby zoptymalizować koszt za najlepszy sprzęt wysokiej klasy !Natomiast kolumny Northriega to chyba sprawa warta zastanowienia. Wesołych Świąt dla Was wszystkich którzy rozjaśniliście nieco temat-dzięki i Pozdrówka znad MORZA !!!
 

Damian0010

New member
niechciałem nowego tematu zakładać ponieważ moje pytanie dotyczy Pioneera XDE, pozwulcie że zadam je tutaj.
Niedawno kupiłem tą plazmę i czy da sie ją jakoś ustawić by odbierała jak najlepiej np. kolory, może da sie włączyć jakieś systemy które by ałtomatycznie dobierały kolory do każedego kanału?
Z góry dzięki
 
Do góry