PROTEST DO TV - PLAZMA LOGA I TRUJKATY

jacko

New member
Czesc. Jestem nowy na hdtv ale czytalem wiele artykulow odnosnie plazm i doszedlem do pewnego wniosku. Dlaczego nie zaprotestowac do polskich telewizji w sprawie umieszczania trujkatow ostrzegawczych i logo programowych. Co wy na to? Szczegoly napisze jak jestescie zainteresowani.
 

jacko

New member
Witam
Jesli chodzilo o wypalanie to bylo tyle dyskusji!?

Chyba prosciej jest wymusic na tv okres swiecenia trujkacikow.
Przeciez kazdy wie o ktorej jaki program jest porze.
A poza tym nikt nie oglada programow i filmow od polowy, zeby
ta informacja ograniczen wiekowych byla wyswietlana przez caly
okres nadawania. Moze rozwiazaniem bylo by wyswietlanie tych info
przez jakies pare minut i natym koniec. Dlaczego ten trujkat nie moze
byc przezroczysty. Jeszcze jest jedno wyjscie mozna nadawac znaczki
na pasku panoramy zeby wlasciciele 16:9 to mogli zniwelowac w prosty sposob.
Znaczki moga przeciez pulsowac i zanikac. Jest wiele sposobow a od tego
maja w tv chyba specjalistow. Sorki za bledy ,spieszylem sie.
Pozdrawiam slicznie wszystkich zainteresowanych.
Protest na pismie moze by pomogl, co wy na to. Czesc! :x
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ten temat już był poruszany
Nawet są enigmatyczne odpowiedzi telewizji.
Ale rzeczywiscie chyba czas na pierwszą próbę.
Zainteresujemy również producentów plazm.
Jutro wystosujemy pierwsze pismo - i poprosimy prezesów lub Zarządów koncernów w Polsce - o pismo z poparciem.
Zobaczymy czy podejmą rękawicę.

pozdrawiam
 

jokers

New member
W wielu krajach znakuje sie filmy ale potrafia robic to po ludzku, najbardziej podoba mi sie jak to sie robi w Angli, przed filmem pojawia sie plansza z informacja o grupie wiekowej oraz o tym czy film jest w stereo/DD/mono itp
W polsce jest moda na znaczki, loga, sterea, na zywo i inne, niedlugo wiecej bedzie znaczkow niz samego filmu na ekranie.

TRZEBA TO POWSTRZYMAC !!!
 

aras1

New member
Bardzo dobrą metodą jest ustawienie obrazu na "zoom" wtedy obraz wygląda normalnie, nie ma zniekształceń. Traci się nie wiele ale durnych trójkącików i loga nie widać. Jak na razie to 95 % filmów nadawanych jest w 4:3 . Tak nawiasem to te trójkąciki ten co je wymyslił powinien sobie na łeb poprzklejać.
 

jacko

New member
Czesc. Dziwie sie czemu jest takie male zainteresowanie tematem.
Jesli chodzilo o duszki to wszyscy sie skazyli.
A teraz brek odzewu od wiekszosci poszkodowanych, co z wami ludzie. Zalamaliscie rence czy nie wierzycie w sile ludu.
Kiki dzieki za swoje dzialania. Moze to podziala na wyobraznie technikow telewizyjnych. To chyba oni i od nich wiele zalezy.Moze wytlumacza tym nierozgarnietym wlascicielom o tym jaka krzywde robia wlasciciela plazm. A Ci wlasciciele promuja przeciez najnowsze produkty. To my wydajemy pieniadze na te nowosci.

Zachecam do boju!!!!!!!! :x
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
A ja się domyślam, dlaczego jest takie zainteresowanie małe... ponieważ temat już BYŁ i zamiast zakładać nowy, wystarczy użyć funkcji szukaj, która daje zadziwiające efekty:


klik

Pozdrawiam
 

jacko

New member
Witam po swietach.
Kiki jest odpowiedz na twoje pismo ?
Udalo Ci sie cos zalatwic pozytywnego w tej sprawie.
Juz niedlugo to w kazdym rogu waszych plazm zacznie sie pojawiac jakis znacznik jak czegos z tym nie zrobimy.
Pozatym dlaczego sie na to godzimy, czy bogole z TV nie posiaaja plazm we wlasnych domach, :p chocby dla popisu przed goscmi. Czy sami chca miec loga i trujkaty na tych zabawkach.
 

dvd-r

New member
Witam

Też mnie to wkurza i mógłbym się tym zająć. Widzę to tak.
Stworzymy pismo, które opublikujemy tutaj. Następnie każda osoba, która popiera ów pismo / protest musiałaby np. na mój adres domowy wysłać swoje poparcie. Tzn. swój podpis i pisemko, popieram pismo itd.

Gdy uzbiera się przynajmniej kilkanaście listów z poparciem to wtedy możnaby je dołączyć do głównego pisma i wysłać do:

KRRiTV
TVN
TVP
Polsat

Poza tym KRRiTV napisała mi pismo, że ich zespół ekspertów nie stwierdził szkodliwości tych znaczków. Dlatego wysyłam na dniach pismo o adres lub kontakt do tego zespołu ekspertów. Bo to przecież jacyś debile.

Poza tym oczekuję od sprzedawców i producentów podobnych działań. Tzn pismo z potwierdzeniem, iż znaczki mogą negatywnie wpływać na użytkowanie ekranów plazmowych i LCD

Pozdrawiam

Artur
 

Fixxxer

New member
Sony BRAVIA KLV-S32A10

dvd-r.pl napisał:
Witam

Też mnie to wkurza i mógłbym się tym zająć. Widzę to tak.
Stworzymy pismo, które opublikujemy tutaj. Następnie każda osoba, która popiera ów pismo / protest musiałaby np. na mój adres domowy wysłać swoje poparcie. Tzn. swój podpis i pisemko, popieram pismo itd.

Gdy uzbiera się przynajmniej kilkanaście listów z poparciem to wtedy możnaby je dołączyć do głównego pisma i wysłać do:

KRRiTV
TVN
TVP
Polsat

Poza tym KRRiTV napisała mi pismo, że ich zespół ekspertów nie stwierdził szkodliwości tych znaczków. Dlatego wysyłam na dniach pismo o adres lub kontakt do tego zespołu ekspertów. Bo to przecież jacyś debile.

Poza tym oczekuję od sprzedawców i producentów podobnych działań. Tzn pismo z potwierdzeniem, iż znaczki mogą negatywnie wpływać na użytkowanie ekranów plazmowych i LCD

Pozdrawiam

Artur

sądze że pismo powinno byc skierowane tylko i wyłącznie do KRRiTV, z tego co sie orientuje to stacje tv mają obowiązek wydany włąsnie przez rade i nie jest to ich widzimisie. Sam projekt jaknajbardziej popieram bo raz że znaczki niszczą matryce to jeszcze denerwują podczas oglądania tv
 

dvd-r

New member
Kupiłem PM11 (długie)

w Państwie Rydzykowym to raczej nie ma mowy o zlikwidowaniu znaczków. Raczej bym sterował o wyświetlanie tego w postaci półprzezroczystej, lub innej grafiki i przede wszystkim nie wyświetlanej cały czas.

To żeby zniknęły całkowicie to raczej trudniejsza sprawa. To tak jakbyś chciał aby reklamy z delikatnie odsłoniętymi częściami kobiecego ciała wróciły ;)

Artur
 

jacko

New member
Moze taka tresc pisma byla by odpowiednia.

"Witam !

Sprawa, o której pisze jest techniczna. Dotyczy ona wypalania logo programowych i znaczków ostrzeżeń wiekowych na ekranach plazmowych. Jest to swego rodzaju protest aby znaczków tych nie nadawać lub też ostatecznie umieszczać w innych miejscach, w których nie robią one krzywdy plazmowym ekranom.
Prostym rozwiązaniem było by zaniechać na cała audycje lub program nadawać znaczki informacyjne.
Przecież każdy ogląda program od początku jego nadawania a nie od środka czy końcówki. Nadawanie loga
przezroczystego a nie stałego nie uszkadza plazm a poza tym musi być ono mało kontrastowe. Dobrym rozwiązaniem było by też umieszczanie loga na pasku panoramy, wtedy można to prosto zniwelować zmieniając format ekranu w plazmie. Przecież niema plazm w formacie 4:3 tylko w 16:9, niech ktoś się nad tym zastanowi a nie nadają znaczki które szkodzą w formacie pseudo 16:9 i na nim loga poniżej panoramy. Chyba lepiej jest zachęcać ludzi do kupna nowych technologii a nie ich od niej odstraszać. TV ma nadawać w HDTV a robi takie proste błędy co do logo, przecież to telewizja jak na razie pod plazmy i lcd. Wiec ogólnie skandal, wszyscy płacimy chyba po to abonamenty aby cos w zamian dostawać. A my posiadacze plazm dostajemy wypalone loga i mamy jeszcze za to płacić telewizji, to skandal.
Proszę o jak najszybsze zastanowienie się nad problemem i go rozpatrzeniem z jak najlepszym i najszybszym skutkiem. Tak dalej być nie powinno, idźmy do przodu a nie cofajmy się w rozwoju."

Co wy na to ?
 

dnc

Moderator
VIP
W pełni popieram tą petycję. Chce kupic sobie nowy telewizor. Oczywiście będę też oglądał kanały z DVB, przede wszystkim polskie. Przychylam sie do plazmy, ale jak słysze, że po kilku godzinach oglądania jakiegoś kanału jego logo lub "logo wiekowe" wypala się na ekranie, to skróra mi na plecach cieprnie. Uważam, że najważniejsze to pisac do KRRTViAGD :wink: To ona wymyśliła na ekranach te znaczki i to ona winna sprawdzic, poprzez swoich ekspertów czy aby nie szkodzą one najnowszym rozwiazaniom technologicznym w dziedzinie TV. Jeśli tak, to znaczy, ze znaczki winny byc zmodyfikowane lub zlikwidowane. Jesli będzie wymagany jakiś podpis, parafka, lub coś w tym stylu jestem gotów sie pod tym podpisać.
 

maszek

New member
Bez reklam
dvd-r.pl napisał:
Witam
Panasonic informuje o tym problemie w instrukcjach obsługi swoich TV Plasma.

Też mnie to wkurza i mógłbym się tym zająć. Widzę to tak.
Stworzymy pismo, które opublikujemy tutaj. Następnie każda osoba, która popiera ów pismo / protest musiałaby np. na mój adres domowy wysłać swoje poparcie. Tzn. swój podpis i pisemko, popieram pismo itd.

Gdy uzbiera się przynajmniej kilkanaście listów z poparciem to wtedy możnaby je dołączyć do głównego pisma i wysłać do:

KRRiTV
TVN
TVP
Polsat

Poza tym KRRiTV napisała mi pismo, że ich zespół ekspertów nie stwierdził szkodliwości tych znaczków. Dlatego wysyłam na dniach pismo o adres lub kontakt do tego zespołu ekspertów. Bo to przecież jacyś debile.

Poza tym oczekuję od sprzedawców i producentów podobnych działań. Tzn pismo z potwierdzeniem, iż znaczki mogą negatywnie wpływać na użytkowanie ekranów plazmowych i LCD

Pozdrawiam

Artur
 

maszek

New member
Bez reklam
Poza tym oczekuję od sprzedawców i producentów podobnych działań. Tzn pismo z potwierdzeniem, iż znaczki mogą negatywnie wpływać na użytkowanie ekranów plazmowych i LCD

Pozdrawiam

Artur


Takie informacje zamieszcza np. Panasonic w swoich instrukcjach obsługi plazm.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
przystepujemy do akcji
poprosimy o wsparcie producentów plazm i ich przedstawicielstw w Polsce .
bedziemy informować o przebiegu działań na bieżąco.
pozdrawiam
 

jacko

New member
"TVN w programie "dzien dobry tvn" czy jakoś tak, na swoich plazmach
nie nadaje żadnego loga jak zauważylem. Zapewny jest to spowodowane obawą
madrych technikow, którzy wiedzą ,że stałe kontrastowe loga szkodzą.
Natomiat widzą trzeba uszkodzić ekrany! Wszyscy o tym wiedzą nawet
producenci np. panasonic informuje o tym w swojej instrukcji obsługi, a
mimo to nikt nie myśli nad konkrtnymi zmianami, które mogą
to naprawić."
Taka informacje napisałem do tvn.

A oto odpowiedz:
"Witam.
Przesyłam Panu odpowiedź Dyrektora Działu Techniki TVN na sformułowany
przez Pana problem.

Serdecznie pozdrawiam
Anna Dulny

----- Przesłane przez Anna Dulny/war/TVN dnia 2006-01-17 13:24 -----


Bogdan Małecki
2006-01-17 13:06


Do: Anna Dulny/war/TVN@TVN
DW: technika-tzn.WAR.TVN
Temat: Odp: PLAZMY

Witam

O sprawę znaczków należy pytać w KRRiTV, gdyż na polecenie tego regulatora
każda ze stacji TV w Polsce została zobligowana do ich nadawania.
Co do loga to chyba nikt z nadawców nie zrezygnuje z jego nadawania z
troski o swój marketing i identyfikację stacji - problemy z technologią
niestety niewiele tu wskórają.
Zaś co do "DzieńdobryTVN" (i nie tylko) plazmy tam używane służą do
ilustracji programu i bez uzasadnienia merytorycznego byłoby również tam
pokazywać po raz kolejny to samo logo stacji, ale jeśli z jakis powodów
już się to robi to jest ono pełnoekranowe.

Generalnie natomiast prosze pamiętać, że aby logo wypaliło się na plazmie
to trzeba namietnie oglądać tylko jeden program."


Czy wy sie zgadzanie z opinią dyrektora działu techniki???
A może piszcie co wy zrobiliście by nie było trujkątów.
Mi osobiście brak już sił na wyjaśnienia.
 
Do góry