Tv Philips 42 Pf 9967

libero5

New member
Witam
Mam prośbę właśnie jest w trakcie zamawiania TV PHILIPS 42 PF 9967
Niestety nie miałem za dużo czasu na zapoznanie się z rynkiem. Wyboru dokonała żona kierując się opinia sprzedającego i wyglądem :D . Dlatego proszę o waszą krótka opinie tak lub nie, może za ta kasę powinienem wybrać inny model. Z góry wielkie dzięki wasza opinia pozwoli mi nie wywalić kasy w błoto
Pozdrawiam Marek
 

pepino

New member
Panasonic ? JVS ?? Samsung ??? a może SHARP ????

cześć,
mam 42pf9966 (od 9967 różni się tym, że nie ma tunera dvb-t) od ponad dwóch miesięcy i jestem zadowolony
na dvd gra extra, na cyfrze+ to zależy od kanału - pisałem już gdzieś tu na forum
ambilight, to coś, co bardzo uprzyjemnia oglądanie filmów wieczorem
nie patrzyłbym na kąty - w codziennej eksploatacji jest ekstra, szczególnie że jak chcesz coś obejrzeć, to siadasz przed tv, a nie obok niego :) Nawet jeśli jest inaczej, to te 160 stopni zupełnie wystarcza
czekam do końca stycznia, aż premiere wystartuje z hd - wtedy philips pokaże co potrafi
minusem może być tylko jedno wejście dvi (na dodatek component też tylko przez to wejście), tak że trzeba się przygotować na kupno jakiegoś dvi lub hdmi switcha
generalnie tak (choć z zastrzeżeniem, że sygnał o kiepskiej jakości nie wygląda dobrze - tak samo jak na innych tv "hd ready")
pepino
 

libero5

New member
99% TV ma służyć odbioru sygnału TV i czasami jakiś film z komputera.
Mam kablówkę Autorom teraz chyba firma nazywa się Aster. Nie mam pojęcia jak będzie się prezentował sygnał na plazmie. Firma teraz w chodzi na Kraków z sygnałem cyfrowym. Zasięgnąłem informacji i podobno sygnał cyfrowy jest tylko na wejściu do centrali a potem idzie analogiem, ale podobno i tak jest kolosalna różnica w jakości.. Co o tym sadzicie i oczywiście ciągłe pytanie czy mój wybór jest dobry?
Pozdrawiam Marek
 

pepino

New member
chyba tania albo nic

cześć,
Twój problem można rozwiązać tylko w jeden sposób: podłączyć tv do kabla i sprawdzić jaki jest obraz
obraz z cyfry powinien być super, ale to zależy od stopnia kompresji sygnału - np na cyfrze+ z satelity dobry jest tvn i c+ (czasami hbo) oraz niemieckie kanały fta, pozostałe są średnie lub złe; wszystko przez to że sygnał jest mocno skompresowany aby zmieścić więcej kanałów na transponderze
w przypadku cyfrowej kablówki może być lepiej, ale to trzeba sprawdzić
analogowy sygnał dobrej jakości da Ci lepszy obraz niż cyfrowy kiepskiej (mocno skompresowany) - o to możesz być spokojny
musisz liczyć się z tym, że możesz być zawiedziony oglądając zwykłą tv na telewizorze HD ready
jezeli z kompa będziesz puszczał divx-y, to też muszą być dobrej jakości
telewizory HD ready są bezwzględne dla sygnału - obnażają wszystkie jego mankamenty - są po prostu zaprojektowane do pracy z sygnałem najwyższej jakości
sprawdź tv, zanim go kupisz
popytaj, może jakiś sklep zorganizuje Ci pokaz w domu
jeśli nie to idź do sklepu i susz tam głowę, niech Ci pokażą to co chesz oglądać
życzę powodzenia,
pepino
 

palacz

New member
libero5
odnośnie tzw. sygnału cyfrowego z kablówki to powiem Ci ze swojej strony że to pomyłka. Mieszkam w Warszawie i bodaj w czerwcu zamówiłem próbnie na 6 miesięcy taki pakiet u mojego operatora (firma Aster). No wieć wygląda to tak przynoszą mi dekoder i po tym samym kablu co miałem wcześciej kablówkę analogową puszczaja mi "cyfrowy" sygnał do dekodera a następnie z dekodera do telewizora podłączja mi kabel Euro-Euro
więc pytam gdzie tu sygnał "cyfrowy"? Na moje pytanie a co by było gdybym chciał podłączyć kabel antenowy bezpośrednio to Telewizora (bo przecież niektóre modele maja wbudowany dekoder) nikt nie był na tyle kompetentny by udzielić mi informacji czy jest to możliwe i w jaki sposób! Idąc dalej powiem że obraz owszem był nieco lepszy niż alanogowy ale niestety programy "cyfrowe" miały wadę dźwieku, po prostu w czasie oglądania film dostawał tzw. czkawki czyli delikatnie się rwał, ale była to ustarka nierególarna i niestety nie pomogły ani dwukrotne wymienienie dekodera, ani zmiana softu. W zeszłym niesiącu zakończyłem współpracę w tym temacie i powiedziałm, że wrócę do nich jak naprawdę będą mieli co do zaoferowania.
pozdrawiam
Palacz
 

misieq

New member
LCD + dzwiek ->co wybrac ?

witam

posiadam ten tv od dwoch tygodni i jestem jak najbardziej zadowolony , obraz z kablowki ogolnie do przyjecia wyjatek tvn dam jest wiecej niz ok , ale za to dvd samsung 945 po prostu rewelacja wg mnie nie bedziesz zalowal
 

Adi

New member
Philips 42PF9967 czy warto?

Witam wszystkich!!!
Mam mozliwość zakupu plazmy Philipsa 42PF9967 za ok 8000zł.
Bardzo proszę o opinie forumowiczów odnośnie specyfikacji technicznej.Czy warto kupić ten model, czy też w tym przedziale cenowym kupie cos bardziej konkretnego.
Model ten technicznie jest bardzo zbliżony do PF9830, chwalonego już przez forumowiczów.
Tutaj zamieszczam linka do tego modelu i czekam na Wasze spostrzeżenia.
Pozdrawiam Adi

http://www.p4c.philips.com/files/4/42pf9967d_10/42pf9967d_10_pss_eng.pdf

01.jpg
02.jpg
 

Adi

New member
Pepino

Pepino mam do Ciebie pytanie. Jak sprawuje Ci się Philips? Podziel sie ze swoimi spostrzeżeniami po pół roku użytkowania.
Zastanawiam sie nad zakupem Philipsa 42PF9967 (8500zł), powiedz czy to dobra inwestycja.
pozdrawiam Adi
 

pepino

New member
Well, ok.
Pół roku, a właściwie prawie 8 miesięcy zleciały jak z bicza strzelił.
Philips gra rewelacyjnie. Jakość z dvd bardzo dobra, z cyfry+ także (na tvn i c+ oraz kanałach niemieckich). Reszta średnia, choć po zmianie transponderów zauważyłem poprawę na eurosporcie. Co do tvp, to mam wrażenie, że poprawił się przekaz ze studia wiadomości, ale inne programy tego nie potwierdzają. Ale to już nie jest wina ani zasługa telewizora.
Telewizja naziemna poprawna, video lepiej niż oczekiwałem (nagrania z programów dobrej jakości są lepsze niż słabe kanały cyfry+).
Podtrzymuję swoje zdanie co do ambilight - oglądanie filmów w ciemnym pokoju jest z tym systemem znacznie przyjemniejsze.
Niestety ciągle nie miałem okazji obejrzenia programów hdtv.
Jeśli chodzi o "wypalanie", to nic takiego mnie nie spotkało. Stosuję różne sztuczki opisywane tu na forum, takie jak zmiana fabrycznych ustawień kontrastu i jaskrawości oraz co jakiś czas zmiana formatu obrazu, polecana szczególnie przy oglądaniu głównie jednego kanału.
Z ciekawostek które zauważyłem w tym philipsie godne uwagi jest to, że ma on chyba coś co inne firmy nazywają przesuwnym pixelem. Philips nigdzie o tym nie pisze, ale obraz na pewno przesuwa się w pionie przy formacie 16:9. Widać to po znaczkach i logach stacji.
Podsumowując, jestem zadowolony z zakupu, choć dałem więcej niż 8500.
Ale nie żałuję.

Pozdrawiam,
pepino
 
Ostatnia edycja:

Adi

New member
Pepino...
....dziekuje Ci serdecznie za przybliżenie po 8miesięcznym użytkowaniu tego Phila. Cały czas walczę ze sobą czy wziąć tego Phila, mając na oku Panasonica PV600E o 1,5k tanszego. Mam wielki dylemat. Musze się z tym na sppokojnie przespać.
Pozdrawiam Adi
 

bildex

New member
Mam ten sprzęt i jestem zadowolony. Tylko jak bedziesz kupował to uważaj bo wyszła partia tych modeli z wadliwymi panelami.
Oczywiście Philips jak dobrze bedziesz z nimi gadał to ci to wymieni na nowy panel, tak jak u mnie.
co sie działo? Na środku ekranu była jasno świecąca plama.
Więc musisz poprostu przy zakupie obejrzeć dokładnie panel w czerni przy jednolitym czarnym ekranie. A tak ogólnie to plazma jest super. Mankamentem może być tylko jedno wejście DVI.
 

bildex

New member
pepino napisał:
Well, ok.
Pół roku, a właściwie prawie 8 miesięcy zleciały jak z bicza strzelił.
Philips gra rewelacyjnie. Jakość z dvd bardzo dobra, z cyfry+ także (na tvn i c+ oraz kanałach niemieckich). Reszta średnia, choć po zmianie transponderów zauważyłem poprawę na eurosporcie. Co do tvp, to mam wrażenie, że poprawił się przekaz ze studia wiadomości, ale inne programy tego nie potwierdzają. Ale to już nie jest wina ani zasługa telewizora.
Telewizja naziemna poprawna, video lepiej niż oczekiwałem (nagrania z programów dobrej jakości są lepsze niż słabe kanały cyfry+).
Podtrzymuję swoje zdanie co do ambilight - oglądanie filmów w ciemnym pokoju jest z tym systemem znacznie przyjemniejsze.
Niestety ciągle nie miałem okazji obejrzenia programów hdtv.
Jeśli chodzi o "wypalanie", to nic takiego mnie nie spotkało. Stosuję różne sztuczki opisywane tu na forum, takie jak zmiana fabrycznych ustawień kontrastu i jaskrawości oraz co jakiś czas zmiana formatu obrazu, polecana szczególnie przy oglądaniu głównie jednego kanału.
Z ciekawostek które zauważyłem w tym philipsie godne uwagi jest to, że ma on chyba coś co inne firmy nazywają przesuwnym pixelem. Philips nigdzie o tym nie pisze, ale obraz na pewno przesuwa się w pionie przy formacie 16:9. Widać to po znaczkach i logach stacji.
Podsumowując, jestem zadowolony z zakupu, choć dałem więcej niż 8500.
Ale nie żałuję.

Pozdrawiam,
pepino


Witam!
Pepino jak wejśc w ustawienia serwisowe?
Pozdrawiam
 
Do góry