plazma, lcd czy moze crt?

Możej

New member
Witam

Przegladam posty na wszystkich mozliwych forach o tematyce RTV i nadal nie moge sie zdecydowac...

Mam MAKSYMALNIE 6 tys. zl, odleglosc od ekranu 4m, mam duzo miejsca na tv ( zastanawiam sie nad crt ale troche starzyzna mi to zalatuje ).

Idealem jest obraz 37", nie sugerujcie plazm 42" bo i tak to jest dla mnie za duze.

I wlasnie nie wiem czy kupic plazme 37" ( moj typ to Panas 37Pa50 ), czy lepiej wydac mniej i kupic bardzo dobry crt 36" ( nie mam zadnego typu ).

Blagam pomozcie!!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
w Twoim przypadku - nie ma różnic
Jeśli masz aż takie rozterki - to tylko sam zadecyduj w domu.
Rzeczywiście 37 PA 50 Panasonica - powinna zdać egzamin.
Ale 36" CRT przeciwstawić musisz w tej samej Klasie cenowej.
36" lp 35 Panasonic
36" Toshiba
36 Thomson
i podaj kwotę - bo nie podałeś
Nie podałeś też warunków
co bedziesz podłączał ?
czym?
jaki sygnał?

pozdrawiam
 

Możej

New member
Witam

Dziekuje za szybka odpowiedz.

Kwote podalem - "Mam MAKSYMALNIE 6 tys. zl".

Naprawde 36" crt tak drogo kosztuja? Nie moge znalezc na www tego Panasa 36" lp 35. Ale w sumie jesli tyle samo kosztuje to plazma ladniej sie prezentuje :D

Bede ogladam pol na pol - dvd i kablowke. Sygnal ciezko mi okreslic bo od samego poczatku mam ten sam tv i nie mialem zadnego porownania. Kablowka idzie z UPC, wiec raczej slabizna? Ale czytalem ze ten Panas 37Pa50 dobrze dziala z kablowka... :?

Jeszcze jedno pyt odnosnie tego Panasa - czy on odbiera HDTV? Nie moge tego znalezc w specyfikacji. Czy za kwote do 6 tys. zl. wogle mozna znalezc 37" z HDTV?

Serdecznie dziekuje i pozdrawiam!
 

aras1

New member
24" Samsung SyncMaster 242MP pełne HDTV <WOW>

CRT 36 cali to strasznie ciężki klamot, sprawdź LG 42 PX 3RVA, lub RV są w przystępnej cenie , mają wszystkie bajery z HDTV w przeciwieństwie do Panasonica. Porównywałem jednego i drugiego iróżnicy nie widziałem. Wybrałem tańszy i z większym wyposażeniem i podstawką w komplecie ( w panasonicu 400 zł)
 

Możej

New member
aras1 - dzieki za pomoc

fakt, crt 36" maly nie jest ale bardziej niz na wygladzie zalezy mi na jakosci - chcialbym kupic taki tv ktory mi bedzie sluzyl 10 lat

panas 37Pa50 nie ma HDMI ale podobno odbiera HDTV w rewelacyjnej jakosci

poza tym, jak juz wspomnialem, 42" to dla mnie za duzo - niepotrzebny mi az taki duzy ekran, szkoda ze LG nie ma plazmy 37", to bym sie zainteresowal

a tak przy okazji - czy ktos wie kiedy otworza w Gdansku ten brytyjski odpowiednik Media Markt?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LCD do 3000zł

witam
Fakt - Lg gra bardzo dobrze i ma dobre wyposażenie.
Ale w Twoim przypadku masz bardzo dobrą jakość 37" Panasonica.
HDMI nie przeszkadza w odbiorze HDTV.

Ale zdecydowanie najlepiej- poproś o pokaz w domu, przecież przez 10 lat bedziesz mieszkał z tym, telewizorem
Nie domyślaj się - idź na pewniaka. Możesz przecież zamówić również 36 CRT do domu.
Takich okazji jest nie wiele.
Pokazy również dotyczą HDTV - więc na własne oczy sprawdzisz
czy komponent dużo traci do HDMI.
Do 6 tyś zł. masz - 37 Panasonic Pa 50
CRT - 36" - Thomson za 3599 zł
36" Panasonic 4499 zł
36" Toshiba - 5999 zł
PLAZMA 42 LG - PX3 RV - 6650 zł
pozdrawiam
 

Możej

New member
Racja kiki

I prawdopodobnie sie do Was wkrotce zwroce z prosba o pokaz bo mam matlik w glowie.

Poza tym dzisiaj przeczytalem w tym portalu wypowiedz (w innym temacie), ze po 3 latach plazmy mocno traca na jakosci, a lcd po wymianie lamp sa jak nowe.

I co Ty na to? Dla mnie to jest dziwne bo podobno zywotnosc plazm to ok 60000h.

Czy na 10lat za 6 tys zl lepiej wybrac lcd 32" (z HDMI) czy plazme 37" (bez HDMI)? Jak juz mowilem odleglosc od tv to 4m.

Co sadzisz o Samsung LE32M51? Czy lepiej doplacic 1400zl i kupic LE37R41B? Tylko ze nie wiem skad ja te 1400zl wezme...

Pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
odpowiedziałem Ci w innym wątku- sprawdź.
Musisz zadecyowac sam. Cztery matery to extra odleglość do 37" LCD ale i plazmy. Plazma 37 z HDMI - to koszt 8800 zł
więc jeszcze wiecej.
za 6,0 tyś masz tylko do wyboru 37 PA 50 Panasonica. I tak trzymaj
Sprawdź tego Samsunga ale po obnizce cenowej Panasonic LX 50 mocno zamieszał w tej klasie - gra znakomicie.
/5300 zł /
Ale sprawdź i porównaj też swoją propozycję - razem
pozdrawiam
 
Do góry