modny temat - tv do oglądania telewizji

monsudo

New member
Witam wszystkich

ostatnio jak to z modą - rozpoczęły się dyskusje na temat zasadności zakupu lcd lub plazmy do ogladania zwykłej póki co telewizji...Modnych było kilka tematów:
- wypalanie plazm
- kiedy bedzie HDTV w Polsce
- czy lcd czy plazma
itd.

teraz zauważyłem, że jakby wszyscy po euforii chęci zakupu nowej technologii obudzili się i zadali pytanie: CO Z OGLĄDANIEM programów TV z kablówki lub anteny dachowej...

Rozumiem potrzebę zabawy nową technologią, rozumiem tez że prędzej czy później pustynia POLSKA zostanie pokryta kablem HDTV...ale to nastąpi KIEDYŚ...

A jak jest teraz? Czy Ci /a z tego co wiem jest ich dużo/ którzy kupili LCD czy plazmę i podłączyli swój sprzęt pod sygnał antenowy lub kabel są zadowoleni czy jak przystało na polaka: nie odzywają się "bo dlaczego niby tylko ja mam wtopić - niech inni też kupią!!!". Takie zachowanie podpada pod zasadę psa ogrodnika: sam nie zje i nikomu nie da...

Dlatego - proszę o odzew posiadaczy /faktycznych posiadaczy/ lcd lub plazmy o swoje opinie /subiektywne/ czy sygnał z kabla lub anteny oglądany wieczorem po pracy /męczącej pracy/ potrafi sfrustrować człowieka jeszcze bardziej...czy może jest wręcz odwrotnie: da sie oglądać !!!

Dziś podczas wizyty w sklepach - szanowni sprzedawcy z kilku sieci /poziom znajomości raczej niski/ ale hurem mówili: odpuść Pan zakup lcd lub plazmy do oglądania telewizji z kablówki !!!

Pytam się co jest grane: czy podobnie jak producenci plazm zatajali możliwość pojawiania się duszków teraz nagle biją się w pierś i mówią: duszki mogą wystapić ...Zauważam w Polsce modny trend: nowa technologia nie nadaje się do oglądania telewizji zwykłej...czy to nagonka czy fakt???

Zapraszam do wyrażania opinii w nowym modnym wątku
 

szarp

New member
Takich tematow było tu już kilka.
Jestem od 2 tygodni posiadaczem LCD 32" i miałem podobne obawy. NIEUZASADNIONE! Nie wiem czy to kwestia mojego TV, czy niskiego progu percepcji u mnie, mojej rodziny, znajomych. Jak do tej pory nikt złego słowa nie powiedizał na jakość obrazu z kablówki. Kable najpodlejsze z podłych, puszczone przez VHS a obaz super z miejsca z którego oglądam - około 2 metry od TV. Są kanały obraz powala, są takie gdzie jest gorszy.

Aha przesiadłem się z OTAKE 21" jakieś 19-letniego i może dlatego tak pieje z zachwytu.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Witam,

Zgadzam się z szarpem.
Jestem podobnie jak szarp od dwóch tygodni posiadaczem
Philipsa 37PF9830 i z oglądania telewizji (tylko, jak pisze monsudo, wieczorami po ciężkiej i męczącej pracy) jestem bardzo zadowolony.
Monsudo, zwróc uwagę, o czym tu zresztą wiele osób pisze do bólu, z jakiej odległości będziesz toto oglądał.
1m odległości to 10" przekątnej ekranu bo bliżej to
zacznie Cię denerwować pikseloza i nazajutrz do "męczącej pracy" pójdziesz jeszcze bardziej zmęczony ;-)
OD TEGO ZALEŻY POZIOM TWOJEGO ZADOWOLENIA

Ja mam część kanałów cyfrowych, z których odbiór jest boski.
Te same kanały mogę też oglądać analogowo. Jest spora róznica.
Niektóre niemieckie analogowe wyglądają bardzo dobrze a są też kanały, które (nie wiem z jakiej przyczyny) wyglądają kiepsko.

Regułą jest, że w czasie oglądania TV wyłączam funkcje cyfrowe (piksel plus 2) bo konturki jednak się pokazują, szczególnie wokół liter. Sprawdzałem to też przy użyciu płyty testowej z ostatniego numeru AV. Mora się robi po włączeniu "ulepszaczy".
Dobrze, że można to włączać i wyłączać. Zwróć na to uwagę przy zakupie.
W niektórych TV ulepszacze są na stałe.

Podsumowując: z obrazu TV jestem bardzo zadowolony
i nie piszę tego po to, żeby "ktoś wtopił tak jak ja"
Powtórzę jeszcze raz: nie żałuję ani prez chwilę, że kupiłem ten TV.
 

kaz

New member
Dla mnie kablówka i VHS to kwestia odległości od ekranu oraz przyzwyczajenia, plusem samym w sobie jest format 16:9.
Nowe technologie dają nowe możliwości więc nie popadajmy w skrajności.
 

siwy

New member
TV Trwam

Witam,

Jestem w podobnej sytuacji, zamierzam kupic TV tylko mam dylemat jaki........??
Wiekszość czasu ogladam TV z kablówki /aster city z dekoderem cyfrowym/ a dvd/pioneer 380 albo pc/ nie wiecej niz 2 razy w tygodniu.

Szukam, czytam i nie moge się zdecydować :( .
Najpierw na oku miałem panasonic 37pa50 ale zjawisko wypalania mnie troche odstrasza od plazm. Wiec chyba zdecyduje sie na lcd, tylko jaki model będzie odpowiedni biorąc pod uwagę moje źródło sygnału. Dodam że odległość od ekranu to ok 3,5 metra - więc rozmiar 32 albo 37 bo 40 cali to chyba już za dużo...
 

aras1

New member
również jestem od 2 tygodnini posiadaczem plazmyn (LG 42), odbiór z kablówki oraz DVD. Muszę powiedzieć,że większość programów posiada doskonałą jakość sygnału. Największą bolączką jest to,że bardzo mało jest audycji w 16:9. Ale żeby obraz wyglądał w miarę przyzwoicie włączam opcję zoom. Obraz wygląda ok a ja nie widzę śmiesznuch trójkącików i niepotrzebnych logo.
Zgodnie z uwagami kolegów na forum nie "jadę "na razie na największym kontraście i jasności. "wygrałem" juz ok 100 godz. i jak narazie ekranik czyściutki. Oby tak dalej. :)
 

ANDREW

New member
tv do oglądania

Witam
Ja również od okolo 2 tygodni :) (wszyscy maja nowe tv od 2 tygodni ;) ) jestem posiadaczem Panasonica tx-32lx500 podlaczonego to naprawde "podłej" telewizji kablowej w Gdańsku (a raczej osiedlowej) Moje wrazenia z uzytkowania tego lcd:

odbior kanalow tvn i polsat taki sobie- bez zaklocen, dobry obraz w audycjach nagrywanych w studio (majewski show itp.) troche gorzej z filmami. Kryminalni ostatnia scena gosciu idzie wesolo podskakujac a u mnie jego glowa rozlewa sie po ekranie.
Polsat- podobnie jak tvn, film w poniedzialek "tylko jeden" obraz ogolnie dobry, problemy przy scenach nocnych i zblizeniach- jakies dziwne nienaturalne falowanie obrazu.

TVP 1 i 2. Na tvp1 gdy wchodzi dzwiek stereo u mnie slychac co jakis czas trzaski. Jest to o tyle dziwne, ze dzieje sie na reklamach i w stereo tylko na tvp1 na innych kanalach nadajacych stereo nie. ciekawe co to jest?

Wczoraj żona oglada "m jak milosc" sceny w lesie z daleka obraz ekstra. Sceny z bliska twarz na prawie calym ekranie- czasami problemy. Szybkie ruchu glowy i twarz zyje swoim zyciem np nos nie nadaza za reszta glowy, zmarszczki raz sa raz dziwnie wygladzone itp.

Najlepszy obraz, zyleta mam na Polsat sport-super jakosc kolory itp

Super obraz z DVD ;)
 

Fixxxer

New member
a zastanawiam sie nad jedną rzeczą mieszkam w domku wyposażonym w kabel a ilość tv wpięta w sieć to 4 czy istniej jakaś mozliwość wzmocnienia tego sygnału??? chociaż pomimo kilku trójników w całym domu obraz jest ok no ale póki co są same crt dopiero za niebawem przybędzie plasma i chce aby obraz na niej otrzymywany był z możiwie z najmocniejszego sygnału. Co w związku z tym zrobić ????
 

ANDREW

New member
LE32R51B a TX-32LX50

jestes tym samym Fixxxer 'em z portalu overkill.pl ;)?

jak tak to przesylam Metallicowe pozdrowienia ;)

jak nie to przepraszam ;)

sorry za spam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wszystkie problemy i wątpliwości można rozwiac samemu.
Posiadam co kilka dni różne TV LCD i plazmy w domu. Oprócz testów w sklepach testujemy telewizory również w domu.
Wszystko po to aby powiedzieć - STOP - jeśli potrzeba.
LCD w wiekszości zachowują się podobnie jak na testach.
Kablówka przy programach Polsat, TVN, Fashion, DW , i inne doskonale sprawuje się Plazma Pioneer 50" - z 3 metrów. REWELACJA.
LCD 37" SHARP GD7 , JVC 37 S 60 = extra
ale do wszystkich potrzebna jest akceptacja kupujacego.

32" LCD JVC c 50 -to telewizor który najlepiej sprawuje się przy kablówce z wszystkich / kilkudziesięciu - które sprawdzałem/
Nie występują piksele ani inne niespodzianki. Jedynie raz nie byłem zadowolony - gdy był mecz piłki noznej w deszczu i słabej widoczności - wystąpiło smuzenie - z 2,5 metra.
To pierwszy przypadek zastrzeżenia od trzech lat dla testowanych plazm i LCD w warunkach domowych/ przy MOIM sygnale.
Podobne zdanie mają osoby odwiedzajace /rónych zawodów i pokrojów/

Z doświadczenia setek rozmów przeprowadzonych dziennie - najczęściej skarżą się ludzie którzy zobaczili obrazy pokazowe w sklepie - a domu wyszła tragedia.
Dziesiatki zawiedzionych oób korzystajacych z promocji . Tyleż niezadowolonych osób z porad słabych sprzedawców.
Sporo osób zmeczonych za dużym ekranem / chciałoby się / w domu.
Wszystkim tym kłopotom zapobiega pokaz w domu.
pozdrawiam
 
Do góry