Plazma - i co dalej?

patefkrak

New member
Kupiłem plazmę i teraz pojawiają się kolejne problemy związane z sygnałem. Moja antena na dachu to totalne nieporozumienia. Niestety mieszkam w taki rejonie, ze nie da się nic polepszyć sygnału. Z cyfry + sytuacja wygląda lepiej, choć niektóre programy również są bez rewelacji. Kupując plazmę liczyłem się z kosztami, chcąc choć chwilkami nacieszyć się sygnałem HD. I teraz pytania, w co zainwestować kasę, aby sprzęt chodził jakiś czas:

- kupić lepszą kartę do kompa i zainwestować w kable (w moim przypadku odległość kompa do plazmy 15m).
- kupić słynnego już KISS 600, na który podobno sporo rozszerzeń ma chodzić.
- kupić jakiś odbiornik satelitarny HDMI, podpiąć cyfrę i spokojnie oczekiwać na pojawiające się programy HD.
- a może na chwilę obecną nic nie kupować.

Z góry dziękuję za wskazówki.
 

mystic

New member
Jak prawidłowo "dotrzeć" plazmę ??? proszę o pomoc

Osobiście przymierzam się do zakupu odtwarzacza DVD z up-scallerem . Myślę że dostarczy obraz, który będzie mnie satysfakcjonował przez dłuższy okres czasu.
SatTV dvb-s2 napewno nie da mi tyle frajdy, bo w Polsce to może w przyszłym stuleciu więc nie wiem czy dożyję, a przyjemność jak dla dla mnie z oglądania zagranicznych servisów, nie daje takiej satysfakcji. Nie mówię jednak nie, ale nie w tej chwili, może później jak wyjdzie DM8000, tylko kiedy.

http://www.olmi.cz

Komputera pod TV w salonie bym nie postawił, ale jakiś player z możliwością odtwarzania po lanie byłby ok.
 

mystic

New member
Temat jest jakby trochę świeży, więc narazie zbieram informacje. Optymalnym rozwiązaniem byłby DVD-recorder wyposażony dodatkowo w up-scaller.
Choć też nie koniecznie bo mam tuner z HDD pracujący w lanie, i do nagrywania z dvb-s w zupełności wystarczy, a na płytkę można wypalić przez PC i NGrab. A sygnału HDTV na razie nie mam z kąd nagrywać. Platformy zachodnie raczkują, niemieckie Premiere to też słyszałem, że prawdziwe HD to nie jest.
 

Trypilis

New member
Ja biorę DP 600 bo też ma up-scaler oraz czyta natywne WMVHD.. tylko go jeszcze nie ma.. i jak sie przed gwiazdką nie pokaże to pomysle o Snazio.pl.. na tym samym Chipie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
temat wraca jak bumerang .
Mądry polak przed szkodą . Porównanie w domu telewizorów przed zakupem - jest czas na podjecie decyzji.

W tej sytuacji - najlepiej , najbardziej wykorzystany bedzie odtwarzacz DVD z HDMI . To wystarczająco poprawia sygnał ./ Samsung dv 950 - 715 zł , Thomson -za 599 zł/

Dobrym rozwiązaniem jest tuner cyfrowy ze złączami cyfrowymi - dobrze jeśli przy okazji odbiera HDTV / Quality TV - 599 zł/. Nawet Pal chodzi lpiej.

Extra rozwiązaniem jest rozszerzenie możliwości komputera.

Co do telwizji HDTV - Polska odbiera te same wszystkie programy co reszta Europy . Daje tą mozliwość - tuner HDTV.
Po wejściu nowych Kablowych platform cyfrowych - bedzie gorzej - bo obejmą zasięgiem lokalnym niektóre kraje.

Rozwiązania z upscalerem - to najlepsze wyjscie - ale też najdroższe.


pozdrawiam
 
Do góry