To co z tą PLASMĄ???????????

Junkers

New member
Witam ponownie
poświęciłem pół a może więcej niedzieli na przejrzenie forum i prawie całkowicie przeszła mi ochota na kupno plasmy. Odbiornik ten chciałem wykorzystywać do TV(cyfra+, naziemna), DVD, komputer+laptop. Po przejrzeniu setek wiadomości powoli dociera do mnie, że wydanie kwoty ok.10000 PLN na zakup plasmy chyba nie jest dobrą lokatą kapitału:(. Przecież tak naprawdę myślę, że 3/4 ludzi wykorzystuje jednak odbiornik do oglądania TV!!!!!!!! A chyba nie chodzi o to, żebym był niewolnikiem sprzętu i wyczyniał różne rzeczy z nim by nie dorobić się jakiś duszków!!!!!! Po ciężkim dniu pracy to ja mam chęć go włączyć a nie przejmować się jakimiś duszkami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Znalazłem na forum jedną bardzo ciekawą informacje i zaczynam się chyba z nim całkowicie zgadzać - człowiek ten miał ten sam problem co ja - trzeba kupić nowy telewizor!!!!!!- i po przejrzeniu forum zrezygnował z plasmy i lcd i kupił dobrej klasy telewizor 36''

Chyba tak naprawdę z zakupem plasmy i lcd trzeba jeszcze poczekać - może miną choroby wieku dziecięcego.

Co o tym sądzicie??
 

dvd-r

New member
SONY vs SAMSUNG vs LG - niech wygra najlepszy

Witaj!

Moja rada jest taka, jeśli nie jest to wielkim problemem dla Ciebie najlepiej znajdź sklep w którym obejrzysz sygnał HDTV. Zobacz jak wygląda obraz na LCD / Plaźmie. I zastanów się, czy będziesz się chciał w to bawić. Czyli kupować odtwarzacz do HD, szukać filmów, kupować tuner satelitarny HD, oglądać programy w języku angielskim, niemieckim itp. Czy np. masz zamiar kupować konsolę xbox360 lub Playstation3.

Jeśli Cię taka zabawa nie interesuje (na razie jest to zabawa) to masz rację zwykły TV do normalnego sygnału PAL jest najlepszy.

Niestety po obejrzeniu obrazu HD nawet na panelu 1366x768 zcy 1280x768 już nie mówiąc o 1920x1080 wiele osób uznało, że warto się w to bawić. Czyli dokupują do tego odtwarzacze DVD z up-scallerem lub odtwarzacze HD, tunery HD czy konsole mogący wypuścić sygnał w wyższej rozdzielczości.
Poza tym taki TV można podłączyć do komputera i oglądać zdjęcia itp. w bajecznej jakości. Np. na 50 calach

Pozdrawiam

Artur
 

mystic

New member
Jesli o kupnie plazmy czy innego sprzętu AV, myślisz w kategori lokaty kapitału to może wogóle daj sobie spokój i zainwestuj w nieruchomości :wink:
Z AV to tak jak z komputerami. Idziesz do sklepu wybierasz, płacisz, przynosisz do domu i ... i już jesteś w plecy.

Mam 436XDE i przeleciane ok 80 godz. po zastosowaniu się do wskazówek w tego i zagranicznych boardów o prawidłowym docieraniu plazmy nie mam żadnych duszków na ekranie /przynajmiej na razie/ a oglądam wszystko jak leci, córa szczególnie CartoonNetwork, i naprawdę nie widzę żadnych wypaleń. Tylko trzeba z rozmysłem podchodzić do sprawy.

Jedynie co do czego można mieć pretensje, to do producenta, że nie umieścił w instrukcji informacji o docieraniu ekranu, a wystarczyło dopisać i wszyscy byli by zadowoleni. Bo suche info co druga stronę, że jest to normalna przypadłość urządzeń opartych o technologię wypalania fosforu to zdecydowanie za mało, bo inaczej sprawa ma się przy plazmach a inaczej przy crt.

Tak czy siak, jakość szczególnie z DVD powala na kolana, i cieszę się, że miałem to szczęście że sprawa wypalania plazm wyszła zanim ja kupiłem swoją. Współczuję, tym którzy nie mieli tegoi szczęścia.

A tak btw. to ktoś już to tu napisał, że chłopaki lubią gadżety i o to tu chodzi i o te choroby wieku dziecięcego też :wink:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung Slim Fit CW-29Z306V

witam
celne odpowiedzi.
Jeśli zmartwienia mają przytłaczać Twoją radość to rzeczywiście kup CRT. Jeśli nie masz zamiaru korzystać z HD w najbliższej przyszłości - to musisz się pośpieszyć bo 36" się kończą.
Jeśli chcesz wiekszy ekran i wiesz co będziesz od niego oczekiwał sprawdź sam dobrze sygnał - metodą prób i błedów. Wiedząc i widząc wszystko łatwo podjąć decyzję.
pozdrawiam
 

mit

New member
Witam
Dzisiaj przejeżdżając koło Auchana w Sosnowcu postanowiłem wpaść do niego na chwilkę,a ponieważ noszę się z zamiarem kupna TV CRT to przy okazji zerknę sobie na półeczki z nimi.Stało sobie także 5 (słownie pięć) telewizorów plazmowych...i puszczony sygnał MTV a że leciał sobie fajny teledysk no to sobie oglądałem.I co widzę!? w prawym górnym rogu w czterech z pięciu TV,gdy tło robiło się jasne,nawet nie białe....logo MTV a pod nim przebijające się logo EUROSPORT(wypalone?!) jednak to prawda że może się wypalić.....Pozdrowienia
 

MichalK

New member
Jasne - a szczególnie jak OSZOŁOMY puszczają 16h/dobę 360 dni w roku ( 5 dni może mają wolnego :) ) EUROSPORT.

Tak trzymać !! :p
 
Do góry