Jak z oglądaniem telewizji?

Junkers

New member
Witam
Jestem tutaj początkującym uczestnikiem i mam pare pytań.
1.Jestem na etapie szukania najlepszej plazmy do ceny max. 7000 PLN. Co wybrać? Ma służyć do oglądania telewizji Cyfra+, DVD, komputer + laptop.
2.Jak jest z oglądaniem telewizji?Czy normalnie można oglądać telewizje pare godz. dziennie?Co z tymi znaczkami?
3.Jak z tym HD? Jeżeli kupie plazme z mniejszą rozdzielczością 800 pare ale z wejściem HD.. to później będę mógł ogladać 1000 coś tam, czy lepiej wyłożyć więcej pieniążków i kupić od razu o większej rozdzielczości.
Proszę o odpowiedź.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
do 7000 zł - zdecydowanie extra gra Samsung 42 s5s i LG 42 px 4
przy Twoich warunkach bedą grać super
Dadzą sobie radę również przy HD.
Jaką masz odległość - bo jeśli dużą - to rozdzielczość 866 Ci wystarczy - jeśli mniejszą to 1024 .

Jesli komputer bedzie w uzyciu - to powinieneś dołozyć na wyższą rozdzielczość - lub rozejrzeć się za LCD 37"
wpadanij do sklepu - na prezentację - bedziesz miał demonstrację wszystkich sygnałów.
pozdrawiam
 

pepino

New member
cześć Junkers,
jasne, że na 800 coś tam obejrzysz hd, tylko że to już nie będzie hd
w założeniu hd ma pokazywać więcej szczegółów na ekranie - dlatego obraz ma 1080 linii i 1920 punktów w linii
z całym szacunkiem dla kikiego, ale ekran 852x480 nie wyświetli obrazu w high definition - zresztą specyfikacja hd ready wymaga, aby tak oznaczony ekran miał przynajmniej 720 linii (do formatu 720p).
obejrzyj sobie hd na ekranie wysokiej rozdzielczości i porównaj z tym samym obrazem na 800 coś tam - jak nie będziesz widział różnicy, to nie przepłacaj :lol:
 

Junkers

New member
Problem z obrazem telewizyjnym

Witam
Pokój mam duży prawie 50m2 odległość 3 lub 4 m i więcej w zależności jak sobie przesune sofe. Kiki a jak z LCD, którm warto się zainteresować do 7000PLN ? u mnie w dostępnych sklepach a chodzi o Starogard Gdański dużych LCD to nie ma jak na lekarstwo. Plasmy są można obejrzeć i mam właśnie te same typy.
I pytanie do Pepino chodzi o różnice pomiędzy 480 a 720 linii? Chodzi o poziome linie?
 

szarp

New member
Odległość

Różnica jest taka:
852x480 = 408.960 do
1280x720 = 961.600 i
1920x1080 = 1.036.800 w trybie interlace w 1080p to 2 mln punktów.

Innymi słowy kupując plazmę bez natywnej 1280x720 tracisz ponad połowę informacji przekazywanej w strumieniu HD. Plazmy 1024x1024 też tu nie rozwiązują problemu bo w szerz masz ciągle za mało a w pionie za dużo na 720p a za mało 1080i.

Zastanów się do czego ci ta plazma (DVD,TV,PC,HDTV) i jeśli DVD i TV to ją kup jeśli chocaż trochę PC i HDTV to nie. No i zastanów się czy Cię cieszy wypalanie się loga i trójkącików w plaźmie. Było kilka takich wątków.

Ja kupiłem LCD'ka i jestem zadowolony.
 

pepino

New member
różnica jest taka jak opisał szarp - dzięki
ekran hd powinien mieć min. 720 fizycznych linii a ekran 800 coś tam ma ich 480 - jak widzisz różnica jest znaczna
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
plazma 856 - odbiera HD kompensując sygnał do swojej rozdzielczości -podobnie jak LCD 1366
oczywiscie nie jest to Full HD. Ocenę zostawiam kupującym.
Oczywiście ,że są róznice - czy warto płacić za różnice i ile to własnie najważniejsza rzecz

zgadzam się z Pepino w 100%

"obejrzyj sobie hd na ekranie wysokiej rozdzielczości i porównaj z tym samym obrazem na 800 coś tam - jak nie będziesz widział różnicy, to nie przepłacaj"
pozdrawiam
 

dvd-r

New member
Trochę obronię plazmy 852x480.

Nie każdego stać na plazmę wysokiej rozdzielczości. A obraz z sygnału HD podany na taki ekran jest i tak o niebo lepszy od każdego innego w PALu.
Więc moim skromnym zdaniem, jeśli ktoś ma środki na plazmę 852x480 i znajdzie taką, która przyjmuje sygnały 720p i 1080i to tez powinien być zadowolony.
Kiedyś w MM Czeladź widziałem plazmę Elemisa 852x480 i puszczony na tym sygnał HD, obrazek przyciągał uwagę, deklasująć wszystkie inne plazmy/LCD na których były puszczone DVD czy TV.

Artur
 
Do góry