telewizor lcd lub plazma 10-12 tys

raq

New member
WITAM

PROSZĘ O POMOC W WYBORZE TELEWIZORA, PLAZMY LUB LCD.
Telewizor ma współpracować z zestawem kina domowego PANASONIC SC-HT 37R oraz z CYFRĄ+.
Odległość od telewizora to 2.5 do 3.5 metra.
Na zakup mogę przeznaczyć 10.000 do 12.000 zł.

Z góry dziękuję za pomoc.
Raq


Edit: tematy małymi literami !!!!!!!!!!!!!!!!! [ar2]
 

GIMI

New member
JBL, DALI CZY WHARFEDALE?

Witaj

Przy podłaczeniu Cyfry plus z jej oryginalnego tunera nie uzyskasz najlepszego efektu poniewaz czarne skrzynki nie posiadaja złącza component ani zadnego innego. Wyjsciem byloby tu zastosowanie tunera samsunga z wyjsciem Componentowym.
Wracajac do Twojego pytania ja wybrałbym plazmę. Aby ogladac 40 calowy LCD i nie denerwowac sie jakoscia opbrazu bedziesz musial usiasc mniej wiecej 4-6 metrow od ekranu. Obecnie stosowane matryce LCD 40" maja rozdzielczosc 1366x768 co pozwala oczywiscie na wyswietlenie HDTV, nie jest jednakze jej rozdzielczoscia natywna (fizyczna). Dopiero matryce o rozdzielczosci 1920x1080 beda sensowne. Jesli jednak chcesz ogladac głownie cyfre, podlaczyc kino domowe i ogladac kablowke wybralbym jakas plazme z oznaczeniem HD abys nie musial za 2 lata jej wymieniac. Ciekawym rozwiazaniem moglby byc dla Ciebie telewizor LOEWE Modus L42 z wbudowanym tunerem DVB-T (bedziesz przygotowany na cyfryzacje telewizji naziemnej), a do tego wbudowalbym do srodka tuner DVB-S (slot CI juz jest w tym telewizorze). Bedziesz mial wowczas wszystko w jednym. PLazma ta ma rozdzielczosc matrycy 1024x1024 (ALIS), złacze HDMI i ciekawy desiagn spod znaku Loewe. Jesli dodam, ze oficjalna jej cena dertaliczna wynosi 12.500 to juz nic dodac nic ujac. Mysle ze u dealerow tej firmy bedziesz w stanie kupic za ok. 12.000 fajny designersko i ciekawy pod wzgledem wyposazenia telewizor. Dane na jego temat znajdziesz na stronie Loewe (www.loewe.de lub http://www.dsv.com.pl/loewe/index.html).
Osobiscie jestem fanem tej ciekawej i ekskluzywnej marki.


Pozdrawiam

GIMI
 
Do góry