Program do plazm likwidujący duszki ???????

k0gi

New member
Jak w temacie, zapowiadano że taki się pojawi i rozwiąże ten fatalny problem. Fatalnie fatalny problem!!!

Na tym ekranie nie da się oglądać normalnie telewizji z znaczkami w rogach!

szkoda ze nikt mnie nie informowal o czymś takim przed zakupem !!! :x
 

dvd-r

New member
Podłaczenie LCD Samsunga LE40M51B z Tunerem Sat DSB-A200C

e-tam to oglądania TV trzeba dokupić jakiegoś mniejszego LCDka. A DVD i HD na plaźmie oglądać. Można też zoom'ować i przesuwać obraz do góry:)

Mnie też nikt nie poinformował ani o zmniejszaniu kontrastu ani o tak szybkim wypalaniu.

Artur

Pioneer 506XDE + Samsung 26R51 + QualiTVIR + Radix 3100CI + Ferguson 5018CI
 

mkmkmk

New member
SHARP LC 45 GD 1 CZY NAJLEPSZY

Artur jesteś użytkownikiem Pionieea 506 XDE czy masz j€ż problemy z wypalaniem.Jakie wrażenia z odbioru.
 

dvd-r

New member
mkmkmk napisał:
Artur jesteś użytkownikiem Pionieea 506 XDE czy masz j€ż problemy z wypalaniem.Jakie wrażenia z odbioru.

Nie zmieniaj tematów postów bo sie pogubić można!
Nie pisz dużymi literami!

A poza tym 506XDE to chyba najlepszy obraz jaki widziałem. Nie widziełem GD1 w akcji z np. HD Forum ale za to widziałem odwrotnie sygnał z Cyfry+ na GD1 w porównaniu do Pioneera. Generalnie obraz z plazmy wydaje mi się lepszy niż LCD. Co do wypalania. Gdyby był to normalny kraj bez żółtych trójkącików wszystko byłoby ok. A tak trzeba je omijać i już.

Pozdrawiam
 

k0gi

New member
obraz bajka, ale niestety to nie jest ekran do normalnego ogladania TV, naprawde wielka szkoda ze o tym nei wiedzialem, bo bym nei kupil,,,,,

nie mam aktualnie pokoju do zrobeinia sobie sali kinowej, a plazma nadaje sie tylko do tego :( do ogladania DVD bo Telewizje czy z satelity czy z naziemnych stacji ogladac sie nie da, nie wiem po co bylo pierdzielenie o tym ze sygnal z C+ jest dobry skoro ogladanie Canal+ TVN itd niszczy ekran!!!! nei wiem czemu żaden sprzedawca o tym nei mowi !?!?!? dla mnei to troche robienie w konia ludzi i tyle :-/
tym bardziej ze wyraznei mowilem ze chce ogladac na nim glownie filmy z Canal+ HBO TVN i zona czasem jakies popierdzielone programy,
teraz albo ogladamy filmy z ucietymi czubkami glow, wrrrrrrr i wogole boimy sie wlaczac telewizje !!! PARANOJA !!!

trzeba bylo odrazu powiedzec ze to nie po to telewizor!
kupil bym LCDi nikomu nie radze kupowac PLAZMY jesli chce ja traktowac jako telewizor do codziennego ogladania TV, nawet jelsi to bedzie 1,5h dziennie,
Plazma, okey, ale jeśli oglądasz tylko filmy na DVD, lub do ogladania TV masz jeszcze CRT lub LCD !!!!!!

i niech mi nikt nie probuje mowic ze sie myle.
 

dvd-r

New member
no nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić się z kolegą.

Mam żal do sprzedawcy (jego ludzi, którzy sprzęt instalowali), że nie poinformowali przynajmniej, że mam na początek oglądać z Contrastem na 20 i oszczędzaniem energii Save2 i uważać na znaczki.

Po kilku dniach został mi trójkącik w lewym górnym rogu. I już 2 m-ce minęły odkąd nie oglądam normalnej TV a i tak ten trójkąt widzę. Nie rozumiem tylko, że na tej grupie z użytkowników plazm tylko ja i kOgi widzimy problem.

Artur
 

k0gi

New member
dokładnie,

mam żal, duży, oczywiście zdaje sobie sprawę, że nie mogę żądać naprawy usterki, bo tak mozna ducha nazwać, usterką erkanu! gdyż w instrukcji napisano że ekran moze się wypalać. okey,

ale boli że nagle gdy zaczeliśmy pisaćo duszkach w plaźmie, sprzedawcy nagle przypomniało się że przecież wystarczy 100h oglądać na niskim kontraście i zoomie, ekran się dotrze i bedzie super, mhmmm jasne, a wcześniej doświadczenie o tym nie przypominało ? teraz pewne jeszcze w zestawie gratis stoper do mierzenia czasu pracy telewizora, bo przeciez zaden amator nei ma pojecia jak sprawdzić w menu serwice licznik czasu.

Mam pytanie, czym się różni klient kupujący Pioneera teraz a miesiąc temu ?

temu sprzed miesiąca nie trzeba było o tym mówić? dlaczego nie? bo nikt nie wyrzucał tego problemu ???
problem sięna forum pojawiłto i znalazło sięnagle jego rozwiązanie? żenada :p

tu już nie chodzi o to co sprzedawca musi, ale co mógł przkazać, poweidzieć, po tym poznaje się prawdziwie uczciwych i prawdziwie prawdziwych handlowców, których zadaniem jest tylko sprzedać!
 

NikT

New member
Szukam plazmy lub lcd

Kiki problemu nie rozwiąże, ponieważ nie ma na niego recepty, przynajmniej w tym pokoleniu plazm. Mówi, że Pioneer we współpracy z nim (sic!) pracuje nad rozwiązaniem problemu - to oczywiście tylko próba przedłużenia aktualnej sprzedaży tak długo jak się da.
Nie dowiedziałem się zbyt wiele, bo prawdziwi użykownicy plazm i lcd często się nie odzywają, za to sprzedawca kiki miał zawsze czas odpowiedzieć, ale nie o to przecież chodziło. Posłużyłem się więc własnym rozumem i własnymi oczami i kupiłem za bardzo dobre pieniądze telewizor CRT 36" wysokiej klasy, z którego obrazu oraz cech użytkowych jestem bardzo zadowolony.
Myślę, że należy sobie uświadomić, że nie wszsytkie prdukty są uniwersalne. Należy pamiętać, że plazmy to dobry wynalazek do pokoju kinowego, do oglądania filmów na dvd czy z hdtv, ale to nei jest sprzęt do oglądania zwykłej tv. Choćby nie wiem co, zawsze się wypalą stałe elementy obrazu. LCD - tej wady jest pozbawiony, jednak z ich obrazem też jest kilka problemów. Macie problem je

Zapisałem się tu by czegoś się dowiedzieć przed zakupem telewizora. Zamiast wiedzy spotkałem się z do obrzydzenia powtarzanymi mailami, w których niemal każdy zawierał zdania typu "dobra cena to...", "umów się na pokaz", "infolinia gg ...."
 

NikT

New member
(jeszczeraz bo za wczesnie sie wyslalo)
Kiki problemu nie rozwiąże, ponieważ nie ma na niego recepty, przynajmniej w tym pokoleniu plazm. Mówi, że Pioneer we współpracy z nim (sic!) pracuje nad rozwiązaniem problemu - to oczywiście tylko próba przedłużenia aktualnej sprzedaży tak długo jak się da.
Nie dowiedziałem się zbyt wiele, bo prawdziwi użykownicy plazm i lcd często się nie odzywają, za to sprzedawca kiki ma zawsze czas odpowiedzieć, ale nie o to przecież chodzi. Posłużyłem się więc własnym rozumem i własnymi oczami i kupiłem za bardzo dobre pieniądze telewizor CRT 36" wysokiej klasy, z którego obrazu oraz cech użytkowych jestem bardzo zadowolony.
Myślę, że należy sobie uświadomić, że nie wszsytkie produkty są uniwersalne. Należy pamiętać, że plazmy to dobry wynalazek do dedykowanego pokoju kinowego, do oglądania filmów na dvd czy z hdtv, ale to nie jest sprzęt do oglądania zwykłej tv. Choćby nie wiem co, zawsze się wypalą stałe elementy obrazu. LCD - tej wady jest pozbawiony, jednak z ich obrazem też jest przecież kilka problemów. Macie problem jesli chcecie ogladac hdtv - zostaja wtedy faktycznie tylko plaskie ekrany, trzeba wtedy wg mnie podzielic funkcje na lcd dla tv codziennej i plazme dla wielkoekranowego dvd/hdtv. Zdaje sobie sprawe, ze to forum hdtv, ale wiem tez, ze wiele osob zaglada tu aby po prostu uzyskac rzetelna wiedze nt. technologii telewizyjnej w ogole, tej aktualnej PALowskiej takze. Trudno miec im to za zle ze w zalewie internetowego belkotu, gdzies chca zdobyc prawdziwa wiedze. Ja takze zapisałem się tu by czegoś się dowiedzieć przed zakupem telewizora. Zamiast wiedzy spotkałem się z do znudzenia powtarzanymi mailami, w których niemal każdy zawierał zdania typu "dobra cena to...", "umów się na pokaz", "infolinia gg ....". Panowie, to nie o to chodzi. Rozumiem, ze kiki to figura na tym forum, nie chce mi sie dociekac, ale zakladam, ze jeden z inicjatorow jego powstana, ale powiedzcie, czy to upowaznia do wysylania tak wielkiej ilosci maili wciaz o tym samym? "Umow sie na pokaz"? Czy nie moze byc tak jak np. na www.areadvd.de gdzie wchodzi sie poprzez strone reklamowa sklepu Hifi-Regler i dzieki temu wszystko jasne dla osob odwiedzajacych forum ktory sklep jest polecany? Maja chyba swoj rozum i zadzwonia albo zamailuja, wtedy mozna ich "przejac", prawda? Czy nie czujecie zalu, ze takie forum jak to mogloby byc cenne, a jest pelne sloganow reklamowych i przez to nie jest wiarygodne? Wystarczy wejsc na avforums, forum na niemieckim areadvd czy po prostu porzadnie uzyc google by wyjasnilo sie wszystko nt. wypalania plazm. To nie jest tylko problem polski. To az dziwne, ze to ja na tym forum musialem przytaczac oficjalna porade panelu technicznego Panasonika odnosnie pierwszy 100/1000 godzin uzywania plazmy. Przeciez kazdy ma dostep do google, zna jezyk angielki, mysle ze wielu takze niemiecki.
Przeraza mnie jak malo osob ma odwage mowic o wadach swojego sprzetu albo o rozczarowaniach z zakupu. Tak jakby trudno bylo sie przyznac, ze troche pochopnie wydalo sie kilkanascie tys zl. Ja takiej kasy nie mam do wydania na przyjemnosci wiec sprawdzilem jak w najrozsadniejszy sposob moge wydac kwote kilkukrotnie mniejsza. I mam dzis wspanialy obraz tv i dvd, za trzy lata gdy juz okrzepnie temat plazm i lcd i moze bedzie mozna nawet cos sensownego obejrzec w hdtv, znowu przymierze sie do tematu, byc moze nawet przeskocze te dwie technologie prosto do sed czy oled, mam nadzieje, ze z mniejsza iloscia wad.
Prosze przemyslcie temat oficjalnej reklamy e-panasonic na wejsciu na forum - platnej oczywiscie - i wszystko bedzie jasne. Mozna nawet od razu napisac "umow sie na pokaz" i od razu dodac "100zl dojazd i 50zl godzina pokazu", bo to rzeczywiscie ciekawa inicjatywa, dzieki niej wiele osob ma jedyna okazje by rzetelnie porownac sprzety.
Polskie czasopisma audio-video uchodza za podatne na wplywy reklamowadwcow, nalezy dbac o to aby intrernet byl czysty, przynajmniej na miare mozliwosci. Pozdrawiam
 

RMarek

New member
Użytkuję Pioneera 436 już dwa miesiące, chodzi po kilka godzin dziennie w 90% na programach z Cyfry+, nie rozciągam ekranu żeby zgubić znaczki i stwierdzam, że problem wypalania ekranu jest trochę wyolbrzymiony.. Mam lekko "wypalone" logo TVN Turbo, którego nabawiłem się w pierwszych godzinach używania plazmy, kiedy oglądałem na ustawieniach fabrycznych przy dużym kontraście (zdecydowanie za dużym do normalnego oglądania).. Jest ono wogóle niewidoczne przy normalnym oglądaniu telewizji, a jedynie przy włączeniu jakiejś jasnej planszy (ale ja głównie oglądam telewizję, anie plansze). Ponadto zauważyłem, że z upływem czasu staje się ono coraz mniej widoczne. Obraz ustawiłem posługując się płytą dołączoną do miesięcznika Audio Video i w tej chwili odbiór jest znakomity. Żadne nowe wypalenia się nie pojawiły, mimo że jak napisałem nie unikam programów z logami i znaczkami. Myślę, że problem ten dotyczy pierwszych godzin używania plazmy i szkoda, że sprzedawcy nie zwrócili na to szczególnej uwagi kupujących.
Używanie plazmy tylko od święta, albo oglądanie obrazu zniekształconego tylko, żeby uniknąc znaczków przypomina mi eksploatację samochodu z założonymi workami foliowymi na welurową tapicerkę. Tylko co komu po pięknych siedzeniach, jak samochód pójdzie na złom.
Co do sprawdzenia w Pioneerze ilości przepracowanych godzin, to sposób był już podany na tym forum i działa.
I nie dajmy się zwariować, tylko oglądajmy dobre filmy i programy, a nie plansze testowe.
Pozdrawiam
 

pedro1

New member
dvd-r.pl napisał:
Po kilku dniach został mi trójkącik w lewym górnym rogu. I już 2 m-ce minęły odkąd nie oglądam normalnej TV a i tak ten trójkąt widzę.

Artur

Witam , proponuję wrzucić do odtwarzacza płytę nagraną z białym polem testowym i włączyć plazmę na kilka godzin , może pomoże.

A poniżej ciekawy link na temat wypalania się plazm i zapobieganiu temu zjawisku , artykuł dotyczy TV plazmowych NEC , ale informacje tam zawarte mogą posłużyć posiadaczom także innych plazm.
:arrow:
http://www.maxaudio.pl/serwisy/temat_miesiaca/id/18

Pozdrawiam
 

k0gi

New member
RMarek, cchesz powiedziec ze co, ze nudzi mi sie w niedziele wieczorem i dla jaj wymyślam sobie problemy zeby popisaćna forum ???

zrobie fotke i pokaże wam, ale juz nie dziś, jutro,,,, szczesliwie jest zima i pochlonięty jestem moją zimową pasją, snowboarde, i troche mam w doopie TV, bo jedyne o czym myśle to deska i stoki, gdybym się nudził i nie miał o czym innym myśleć to dopiero bym dawałpopalić tutaj,

100h mam za sobą napewno, a po wczorajszym ogladaniu jakiegośprogramu przez moją żonę, mam kolejny znaczek !!! wyżej, kolejny trójkącik, więc nie sugerujcie że cokolwiek wyolbrzymiam bo się zdenerwuję!!!!!!!

jedyne co mnei pociesza to fakt że w ostatniej chwili zmienilem zmaiaz zakupu z XDE na FDE i zaoszczedzilem 2tys zlotych.

zaznaczam ze obraz powala, ale niestety, jak na razie jedyne co mogę powiedzieć to że ten ekran NIE NADAJE SIĘ DO OGLĄDANIA TV i że NIKT MI NIE POWEIDZIAŁ O DOCIERANIU PLAZMY, MNEIJSZYCH KONTRASTACH I UWAŻANIU NA LOGA I TRÓJKĄTY NA EKRANIE I TO MNEI NAJBARDZIEJ ZDENERWOWAŁO, ŻE W CHWILI SPRZEDAZY SPRZEDAWCA NIC O TYM NIE WSPOMNIAŁ A MIESIĄC PO ZAKUPIE I W CHWILI GDY ZAUWAŻYŁEM DUSZKI SPRZEDAWCA INFORMUJE NA FORUM ZE TAK WLASNIE NALEZY DOCIERAC PLAZMY

i nie pitolcie mi tutaj ze problem jest wyolbrzymiony ! bo to jest duży problem, gdybym dałza TV 3 tys miał bym to w doopie ale nie gdy daje za TV w sumie 13 tysięcy !!!! czyli miesiąc mojej pracy !!!!

moglem pisac ze plazma jest super iwstydzac sie tego ze troche sie wjebalem, wtedy walnol bym ogloszenie z cena o 3 tys mniejsza poinformowal ze sprzedaje bo mi sie oko nie moze przyzwyczaic do wielkiego ekranu i szybiutko sprzedalbym ten ekran, ale nie jestem doopkiem, i wrecz przeciwnie mam zamiar kazdego czlowieka czy na tym forum czy w zyciu w miare mozliwosci, bez nachalnosci ostrzegac przed wyborem plazmy jako ekranu do ogladania telewizji!!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
o sposobie docierania plazm dowiedzieliśmy się w tym czasie gdy napisaliśmy posty. wcześniej ten problem nie wystepował.
Drązęnie problemu przez dvd-r.pl - zaowocowało prace na zabezpieczeniem lub zmniejszeniem problemu.
W przyszłym tygodniu - powinien być uruchomiony soft /jeszcze testują/ w DSV.
Temat jest omawiany na konferencji w Amsterdamie - więc prace trwają. Po naprawach - zobaczymy na ile będą skuteczne. Sporo sobie obiecujemy po tym skoro producent twierdzi ,że nie powinno być źle.
Użytkuję Pioneera przez miesiąc i nie ma śladu.
pozdrawiam
 

pepino

New member
mam od ponad miesiąca plazmę philipsa 42pf9966
oglądam na niej głównie cyfrę+ i dvd (3-5 godz. dziennie)
pisałem już tu na forum o problemach wypalania i moich doświadczeniach z tym philipsem
w moim przypadku sprawa nie wygląda źle - nie mam żadnego duszka na ekranie
faktem jest, że w momencie kupna dyskusja na temat wypalania była już zaawansowana, pisaliśmy nawet listy do telewizji
zmieniłem także ustawienia ekranu, ale na fabrycznych (czyt. maks) po prostu nie dało się tego oglądać
zmieniam także format ekranu, gdy oglądam jeden program przez dłuższy czas (pomiędzy automatycznym a 16:9) - to pozwala zmienić położenie elementów statycznych
można także przesuwać obraz w górę i w dół, jak to opisał dvd-r
ostatnio zauważyłem, że na niektórych programach znaczki nie są już tak jaskrawe - niestety tvn, który oglądam najczęściej, nic tu nie zmienił i ciągle jest "żarówa"
hbo w ogóle nie daje znaczków, a logo ma chyba najlepsze ze wszystkich stacji
uważam (na razie), że efektu wypalania można uniknąć, ale sprzedawcy powinni klientów lepiej o tym problemie informować
 

E&D

New member
Zaraz mi się przypomniały dyskusje na temat wyższości plazmy nad LCD, no to teraz mamy dylemat co kupic ????
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dopiero dziś udało sie nawiązać kontakt i Pioneerem. Jest już osoba kontaktowa - która podobno coś wie .
Jutro moze i my bedziemy.
pozdrawiam
 

dvd-r

New member
dobrze, że temat nie umarł

Czekamy na wyniki

Artur
(Pioneer 506XDE + QualiTVIR + Radix 3100 + RealityCAM + Samsung R51 + Ferguson 5018CI + PC - HDTV)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Artur dostał kontakt . Jemu najbardziej był potrzebny - sam jestem ciekawy co wskórał.
Ja bedę miał trochę czasu znacznie później.
pozdrawiam
 

dnc

Moderator
VIP
Witam , proponuję wrzucić do odtwarzacza płytę nagraną z białym polem testowym i włączyć plazmę na kilka godzin , może pomoże.

A poniżej ciekawy link na temat wypalania się plazm i zapobieganiu temu zjawisku , artykuł dotyczy TV plazmowych NEC , ale informacje tam zawarte mogą posłużyć posiadaczom także innych plazm.
:arrow:
http://www.maxaudio.pl/serwisy/temat_miesiaca/id/18

Pozdrawiam

Bardzo ważne są te informacje dotyczęce dopalania plazm. To bardzo intersujące, że własnie biały kolor działa pozytywnie na przygotowanie TV do pracy przed rozpoczęciem eksploatacji. Myślałem, że raczej ciemne kolory pozytywniej wpływają na matrycę TV. Zastanawiam się na dkupnem telewizora i myslałem o plazmie, bo najczęsciej oglądam DVD, ale też DVB z kompa. I jak czytałem na forum, że strasznie szybko się wypala fosfor i już po kilku dniach widać "duszki" to przeszły mi ciarki po plecach. Sprzęt drogi jak diabli, a po krótkim czasie użytkowania może być już uszkodzony!!!
Jakośc obrazu w LCD jest na razie dosyc słaba, a Tv CRT mam w domu, ale ma już 5 lat i cóż, nie spełnia moich wymagań co do jakości obrazu.
 
Do góry