opiniodawcy JVC - zgłoście się

monsudo

New member
witam -czy ktoś miał styczność z modelem JVC PD-35B50 lub LT-37S60. Fakt to są dwa światy jeśli idzie o technologię ale który lepiej sprawuje się na zwykłym sygnale z kablówki.

Ktoś napisał że JVC 32S60 ma dość dobrą czerń - czarne guziki widać na czarnym garniturze - czy to jest charakterystyczne dla marki JVC czy tylko w modelu S60 im to wyszło?

Ponadto mam pytanie: plazma JVC podane ma że jest kompatybilna z sygnałem HD 1080i - to znaczy że jest HDready czy nie jest? Czy będą problemy z ewentualną w Polsce HDTV?


EDIT: Temat piszemy małymi literami!!! [ar2]
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Na sygnale z kablówki lepiej się sprawuje plazma bo ma większą płynność.Daje to możliwość łagodnego obrazu przy słabszym sygnałe. Czerń jak zawsze jest po stronie plazm.
Moel 35 B 50 - oczywiście odbiera sygnał HD kompensując go do swojej rozdzielczości /podobnie jak ponad 95% ekranów na rynku/. Plazma odbiera HDTV po komponencie i robi to znakomicie.
Ma też - odświeżanie w przypadku pojawienia się duszków oraz jako jedyna przesuwny pixel.
JVC w LCD ma wiekszą czern niż konkurencja.
Lcd z kolei lepiej działać będzie w nasłonecznionym pokoju.
Jedynym problemem są potęzne braki dużych ekranów. Importerzy określają zapasy na kilka- kilkanaście dni.

Do tego wszystkiego najważniejsza sprawa to sprawdzenie na własne oczy . Możesz jeszcze sprawdzić to u siebie w Domu.
Możesz - bo za kilka dni większość sklepów z tymi towarami będzię świeciła pustkami.
pozdrawiam
 

monsudo

New member
co do tematu /duże litery/ przepraszam i dzięki za poprawienie...co do wypowiedzi kiki'ego:

owszem niedobór tv przed świętami dotyka wszystkich - ale ja nie spieszę się /chyba że producent model wycofa w międzyczasie :)))/...Kikki piszesz że plazma JVC 35B50 odbiera sygnał HD konwertując go odpowiednio - podobnie jak 95 % tv na rynku - czyli łopatą tłumacząc: nie będę miał takiej samej jakości /jak HDTV wejdzie w Polsce/ jak np. na PAV 500 /typowo HDready/???

Druga sprawa czy testowałeś JVC VC 37S60 - ja wiem że dla mnie ekran 42" jest za duży a 32" lekko za mały - dlatego strzelam w oferty 35 - 37"...lcd 37" lub plazma 35" - dwie technologie i moja cholerna kablówka /80% oglądania/ - więc jestem w kropce...pokaz owszem ale przecież musze określić się co do jakiejś ilości pokazowych modeli - przecież nikt do domu nie przywizie mi połowy swojego sklepu :)))

Widziałem w akcji na kablówce PAV 500 - odległośc niestety dobra dla sygnału to ponad 4 metry /tego w domu nie mam: 3,50 cm max/ - natomiast sygnał z DVD żyleta /ale to była płyta pokazowa z niezłą jakością i chyba z 10.000 bitrate/ - ten sam obraz na LCD Panasonic 32" był na kablówce lepszy ale czerń wypadała gorzej...Już byłem zdecydowany na Panasonica, ale chyba wrócę do JVC - szkoda ze PIONEER nie produkuje coś mniejszego tylko takie duże plazmy do duuuuużych salonów....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
oczywiście jakość na HD jest inna z Plazmy JVC i PV 500.Szczególnie ,że HD możesz oglądać z dowolnej odległości /im blizej tym lepiej/ . Jeśli asz extra wzrok dostrzeżesz to również z pewnej odległości . Do tego najlepej sprawdzić wszystko samemu.

Decyzja 37" - 42" czy inny- musisz sprawdzić w domu
Kablówka kablówce nie równa. To wyłącznie Twoja akceptacja jest potrzebna.
Na pokaz max 4 telewizory - zupełnie wystarczą . Ale możesz też pokaz powtórzyć.

JVC - 37 S 60 - gra extra /ale się kończą -podobnie jak inne duże ekrany/
przesuneliśmy kilka pokazów z uwagi na duże braki towarowe - strach pomyśleć co będzie przed świętami/
bez wizyty w domu sporo ryzykujesz
pozdrawiam
 
Do góry