samsunga s5s a cyfra+

gonszcz

New member
zdecydowany jestem na zakup plazmy s5s .
dysponuję cyfrą + i standardowym dekodrerem mediasat oraz DVD Samsung SV-DVD640.
Czy waro zakupić nowy dekoder umożliwiający podłączenie innym złączem niż SCART ? Jeśli chodzi o DVD, to z którego złącza korzystać i czy podłączyć bezpośrednio do TV czy przez dekoder?

czy ewentualne rozwiązania będą miały wpływ na jakość obrazu jeśli ta plazma dysponuje rozdzielczością 852x480?
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Plazma Samsung S5S gra znakomicie. Wykorzystując złącza HDMI pokazuje prawdziwe pazury. Zdecydowanie warto skorzystać z nowych złącz.
Nawet rozdzielczość przy HDMI - daje znakomity efekt.
Warto szczególnie zadbać o jakość ygnału. Bo im lepszy sprzet im większa rozdzielczość tym bardziej ważna jest jakość sygnału.
Samsung S5 S - to znakomity wybór ./ 6999zł/
pozdrawiam
 

Bosek

New member
wlasnie zamowilem ta identyczna plazme samsunga s5s ta cena jest rewelacyjna bylem dzis w MM i identyczna stala az za 8499zł.
Rozglodalem sie za plazmami tak do 8tys. i jakos ta mi najbardziej odpowiadala juz chcialem w MM zamawiac a tu taka niespodzianka :D
az mi sie wiezyc nie chce...aha dysponuje dekoderem polsatu.
 

s2k2

New member
Re: Przetwarzanie ACUITY w Panasonicu

Ciekawi mnie tylko jak plazma o rozdzielczości 852x480 może dobrze odtwarzać sygnał 720p (1280x720) nie mówiąc już nawet o 1080i.
A co z obecnym formatem DVD w PAL 720x576?
Wygląda z tego, że zawsze będziemy tracić na szczegółach.
 

solmar

New member
HDMI czy component?

Mnie też to ciekawiło więc poszedłem do sklepu, gdzie stały obok siebie 3 plazmy (panasonica) napędzane systemem 1080 hd z czego jedna była 852x480.
Gdy stanąłem jakieś 3 metry od paneli nie byłem w stanie zauważyć większych różnic.
I dlatego właśnie kilka dni później oprócz tv zakupiłem sobie nowiuśki amplituner Denona a w kieszonce wciąż jeszcze mnóstwo nadmiarowej kaski pozostało ;-)
 

gonszcz

New member
no właśnie o to chodzi.
Dla mnie 7000 zł to nie jest mało kasiory więc decydując się na taki zakup oczekiwałoby się produktu bardzo wysokiej klasy.
A tu dusza jest szarpana świadomością, że wkrotce ten telewizor będzie przestarzały (HDTV) - peryspektywa raczej bolesna .

Tyle że głosy zadowolonych użytkowników utwierdzają mnie w słuszności podjętej decyzji - i trochę uspokajają moje skołatane serce :) , to co pisze kiki że pod hd chodzi super mimo małej rozdzielczości i to co pisze solmar jeśli chodzi o porownanie jakości z innymi modelami.
Poprostu w tym przedziale cenowym i tak nic lepszego się nie kupi więc nie ma co sie stresowac.

Jeśli macie jakieś doświadczenie z tym tv a szczególnie jeśli chodzi o podłączenia Cyfry + to proszę o porady.
 

Bosek

New member
wg mnie (laika) jak patrzylem w MM na ten ekran z około 0,5-1metra obraz byl prawie idealny lecial akuratWladca Pierscieni nie wiem czy to z dvd puszczali czy z kąd. Potem pojawil sie inny obraz z napisem HDcostam i chyba Astra no i wtedy moglem powiedziec ze obraz jest idealny, dlatego wg mnie ten samsung s5s w zupelnosci mi wystarczy domoich potrzeb a kto wie za jakies 3 latka pewnie sie wymieni na cos lepszego :wink:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Samsung S5S - ze wszystkich konfrontacji wychodzi obronną ręką.
Każdą wątpliwość wyjaśni pokaz w domu.
sprawdź sam , też się zdziwisz
pozdrawiam
 

Fixxxer

New member
gonszcz napisał:
A tu dusza jest szarpana świadomością, że wkrotce ten telewizor będzie przestarzały (HDTV) - peryspektywa raczej bolesna .

zaraz to ja już nie kumam. w zasadzie nastawiłem sie na ten telewizor i czekam tylko odpowiedniej obniżki cenowej ale własnie sie zastanawiam w kwestii wyżej napisanego tekstu czy ten tv nie jest przystosowany do HD ?????????????????????? bo ja już normalnie dostaje świra i wszytsko zaczyna mi sie pierniczyć :p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
każdy pod tym wyrazem oczekuje czego innego.
HD
Tak plazma Samsunga S5S odbira sygnał HDTV - robi to w kompensacji do swojej rozdzielczości .Czy to jet to czego oczekujesz zapraszam na pokaz w sklepach / wykaz na portalu/ - albo w wielu sklepach w Polsce.
Dla mnie bomba - szczególnie z pewnej odległości.
Jeśli siedzisz bliżej - a masz HD - wybierz większą rozdzielczość
Przy programach pal odwrotnie.
W dobrych sklepach masz pełną prezentację
pozdrawiam
 

gonszcz

New member
Pozwolę sobie kontynuować temat - mam jeszcze pytania.

Mam s5s i cyfrę+ z dekodera mediasat. Jakość obrazu, powiedzmy sobie szczerze, przeciętna. Proszę doradźcie co mogę uczynić żeby go poprawić. Który z dekoderów akceptowanych przez cyfrę+ mógłbym połączyć z moim ekranem złączem lepszym niż scart?
Czy da to oczekiwany efekt?
Gdzie mogę poczytać o tych dekoderach i gdzie można je zakupić - przeszukuję internet ale nic o nich nie mogę znaleźć. Czy jest jakieś inne alternatywne rozwiązanie np: zakup dobrego dekodera i przystawki albo może wyjściem byłoby przejście do konkurencji (polsat) - tylko czy ona ma coś ciekawego do zaproponowania?.
Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam
 

Bosek

New member
Zwolniona plazma??

mam tego s5s i dekoder polsatu powiem tak ze jak siedze w odleglosci 2-3m to jest gut blizej juz nie jest ta kolorowo jednakze np sygnal z TVNu i paru innych kanalow jest super reszta pozostawia troche do zyczenia.....ja sobiscie jestem zadowolony bo za ta cene co kupowalem nie znalazlbym i tak nic lepszego :) o nie wiem jak dla innych ale dla mnie wydawac 6-8tys na TV to juz bardzo duzo a wiecej to jak dla mnie snobizm :p no ale dla kazdego cos dobrego :wink:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
to jest super ocena
Jakość do ceny i zadowolenie. Tylko akceptacja każdego szczególnie w domu jest najważniejsza aby uniknać rozczarowania
Oglądaj w domu przed zakupem.
Wybieraj tylko po sprawdzeniu.

Sprawdź jakość połaczeń. Sporo pomaga właście podłaczenie dobrymi przewodami.
Licząc cene do jakości - jak super ocenił Bosek - ten model jest extra
pozdrawiam
 

gonszcz

New member
Kiki - na forum pojawiaja się coraz więcej głosów niezadowolonych użytkowników ekranów plazmowych SAMSUNGA - ja również do nich należę. Proszę wypowiedz się w sprawie zgłaszanych tu wad ( wypalanie sie menu, problemy z przejściami tonalnymi. zielone kropki) -często polecałeś te telewizory (s5s h5s) - czy w testach egzemplarzy, które miałeś w sklepie występowały te obiawy, czy zdażają Ci się zwroty niezadowolonych użytkowników? Umieściłem zapytanie do Ciebie w dwuch postach licząc na pilną odpowiedż - oczekuję serwisu SAMSUNGA i chciałbym się odpowiednio do tego spotkania przygotować;). Pozdrawiam
 

SwMikołaj

New member
Czesc,

Miesiac temu mialem kupic tego samsunga s5s. Teraz widze ze plazma to potega ale za kwote nie mniejszą niz okolo 10 tys.
Te Plazmy z nizszej półki to tramat technologiczny. Ceny poleciały, ale chyba kosztem jakości. Wyscig cenowy doprowadził do masowej sprzedazy plazm i dobrze, bo wielu testujących to i wieksza ilosc opinni na ich temat.
Widac ze plazmy są nie dopracowane, obraz super ale kosztem zmniejszania parametrow i niepewnosci co do naglego powstania "duszka".
Dzis chyba lepiej kupic LCD 37" zamiast plazmy 42". Ceny porownywalne. A za 2 lata plazme - o ile nie bedzie juz technologii ktora plazme wyprze...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Telewizor LCD 23 cale

witam
po sprawdzeniu tych plazm - na zapytanie - u nas nic takiego nie miało miejsca.
Nasi klienci / na sprzedanych - kilkadziesiat /
nie zgłaszali żadnych uwag.
Otrzymujemy sporo podziekowań.
Być moze - podobnie jak W Sharpach / na sprzedanych kilkaset/ - jest jakaś seria / do nas nie trafiła /która ma wady.
Niestety nie moge sie do nich ustosunkowac do plam w Samsungach bo u nas one nie wystepuja.
Zaraz wyciagne nowy egzemplarz - właśnie wjechały i sprawdzę

pozdrawiam
 
Do góry