"Bum" zakupowy plazm

patefkrak

New member
Przeczytałem spora cześć forum o wypalaniu się plazm i LCD. Musze powiedzieć, że zamiast stać się mądrzejszy mam jeszcze większy mętlik w głowie, co kupić i czy wogole dokonać jakiegoś zakupu. Ale cieszę się, ze jest takie forum gdzie można uzyskać opinie innych użytkowników.

Dużo się pisze o wypalaniu, znaczkach, symbolach TV. A chyba nie po to człowiek kupuje telewizor, aby codziennie się martwił czy logo danej stacji już zagościło na zawsze w naszym TV za spore pieniądze.

Zastanawiam się skąd taki tzw. "bum" na zakup plazm. W news jest zapowiedz o niedoborze plazm, w MM na półkach przeciągi, a i w niektórych sklepach internetowych RTV braki poszczególnych modeli plazm).

Nie przypuszczam, aby wszyscy kupujący kierowali się modą na plazmę i tylko większym ekranem w domu na ścianie, nie zwracając uwagi na wypalanie i wady z tym związane. A może to wypalanie się plazm jest po prostu wyolbrzymione?

Zresztą podobno w życiu do wszystkiego można się przyzwyczaić.

Pozdrawiam
 

pmcomp

New member
26" LCD - za 2500zl

Witam,

"bum" jest co najmniej z kilku powodów:

- 4-y kwartał jest naturalnym "high season" na kupowanie elektroniki
- jak zwykle dostawcy mają kłopoty z dostarczeniem odpowiedniej ilości towaru na "high season", przuduje tutaj zawsze Philips
- trochę paniki na rynku wprowadziło wejście Dixonsa i otwarcie sklepów ElectrWorld
- plazmy staniały i ceny zeszły pod strzechy, gdzieś widziałem promocję na daewoo 42" za 3.999,-. Przypomnijcie sobie ile nie tak dawno kosztowały CTV 32-36".
- dostawcy na gwałt sprzedają tanio produkty o rozdziałce 852x480 wiedząć, że HDTV tuż tuż, poza tym produkcja takich paneli bardzo staniała

Pozdrawiam

Piotr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
popieram
boom zakupowy to wynik różnic cenowych oraz wrażenia dużego ekranu w domu . Ponieważ przy dobrym sygnale jakość jest bardzo dobra , nic dziwnego że znajdują nabywców.
Boom - to również wymiana technologii. Producenci skonczyli produkcję dobrych telewizorów CRT.
pozdrawiam
 
Do góry