Czy ktoś "załatwił" swoją plazmę?

NikT

New member
Ok. używając plazmę przez pierwsze 100 godzin trzeba kontrast i jasność ustawić na maks.50% i unikać logo programów oraz oglądania filmów z czarnymi pasami, najlepiej wszystko na zoomie. Taka jest oficjalna rada techników z Panasonika.
Czy ktoś, pomimo takich środków ostrożności zdołał dorobić się permanentych "wypaleń" na swojej plazmie?
Czy jest ktoś kto po roku/dwóch oglądania wszystkiego co można: tv/dvd/sat ma wciąż plazmę be żadnych wad?
Serdecznie proszę o opinie, szukam komentarzy z życia wziętych.
Pozdrawiam.
 

k0gi

New member
po 3 tygodniach, ile godzin pracowal TV nie wiem, 436 pioneer mam dwa duszki, nie jakieś kosmicznie bardzo widoczne, ale jednak widoczne, szczegolnie ja jasniejszych, zywszych kolorach :-/

trojkacik i + z canal+,

nic nie wiedzialem o powyzszych metodach,
nikt mi nic o nich nie powiedzial,
nikt nie nie poinformowal ze pierwsze 100godzin jest najwazniejsze!!!

dowiedzialem sie o tym wszystkim teraz, w chwili gdy zauwazylem duszki (wczoraj wieczorem) i wrocilem na forum by o tym powiedziec

jestem zły :-( mimo pieknego obrazu kur.....dę!!!
 

NikT

New member
Zważywszy na to kto Ci sprzedawał tę plazmę, jest to aż niebywałe, że nie poinformował Cię jak ją na początku traktować.
Pioneer 436 to chyba najlepsze co można kupić jeśli chodzi o plazmy, sam sobie pocichy obiecałem, że wiosną się do niej przymierzę, ale obawiam się, że nie stać mnie na ryzyko zakupu wciąż niedopracowanej technologii.
A nie masz w tym Pionnerze żadnych narzędzi do usuwania wypaleń czy chociaż ograniczania zjawiska? Sprzedawca nie poinformował?
 

dvd-r

New member
Opinia na temat LCD iiyama C270 WT

Ja mogę opisać swoje doświadczenia z moim 506XDE. Kupiłem go 15 września. Oczywiście też nie wiedziałem nic o zmniejszaniu kontrastu itp. Używany był sporadycznie. Najwięcej HD-1 i TVN. Po 2 tygodniach zauważyłem trójkąt po znaczku określającym wiek. W sumie 2 x obejrzane filmy Kryminalni i Magda M. w trybie Zoom. Filmy te nadają w pseudo 16:9 dlatego oglądałem w zoomie. Niestety chory TVN znaczek daje na obraz. No i zaczęły się testy. Nagrałem na CF plansze jednokolorowe i mimo, że już od tamtej pory nie oglądałem TV w takim trybie aby znaczek był w tym samym miejscu co wtedy to nadal można go dostrzec.
Chociaż jest już bardzo słabo widoczny i sam mam problemy. Na normalnym niebieskim niebie go nie widać. Tylko np. na jednolitym żółtym tle. Chciałem to sfotografować, ale jest ciężko. Jakby ktoś bardzo chciał to może się przez chwilę przypatrzeć narożnikowi. Zdjęcie te zrobiłem jakieś 2 tygodnie temu więc np. dziś jest on jeszcze mniej widoczny.
wyp1.jpg

Tak samo jak przedmówca gdybym wiedział, że problem wystąpi tak szybko w TV, za który dałem 20 000 zł też bym się zastanowił czy nie kupić LCD Full HD. Chociaż jednak LCD mocno "świecą" i oglądanie tego po ciemku jest równie dobijące. Generalnie obraz z tej plazmy to obłęd nawet z Cyfry+. Największym problemem są trójkąty. Tak jak przedmówca obraz zoom'uję od tamtego czasu, przesuwam itp. tak aby znaczków nie było wcale. Za to są poobcinane głowy. Na szczęście to nie jedyny TV w domu więc służy bardziej do DVD i SAT HD.

Pozdrawiam

Artur
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Kogi - jeszcze bedziesz się cieszył. Za kilka dni będę wiedział czy nowy system pomaga. jest w trakcie testów. I został wykonany przez fabryke w Japonii.
Czekamy na wynik.
W Twojej 50" widzę ,że prawie nic nie widać. I jest coraz lepiej.
Te sto godzin - to również filmy na dvd - bo one nie mają stałych elementów.
Wszyscy dowiadują się o różnych zaleceniach -dopiero teraz - razem. Sami też szukamy rozwiazań i pukamy do importerów.
Wiem z cała pewnością , że jedną z plazm JVC - uratowaliśmy oświeżaniem.
Tam się wciska dwa przyciski , zostawia na kilka godzin i znikają duszki. Ale zauważyliśmy ,że te kilka godzin plazma ma na ekranie" śnieg" jakby nie włączono żadnego sygnału.
Może to też jest system.
pozdrawiam
 
Do góry