JVC 32S60 KOLORY ?

ortax360

New member
Czy w kazdym lcd JVC32S60 regulacią koloru nie mozna uzyskac obrazu czarno białego? U znajomego własnie tak jest zdejmuiąc kolor do 0 obraz dalei jest kolorowy ! czyt to normalne w tym lcd ?
Mam wrazenie ze ibraz jest za bardzo nasycony kolorami nawety orzy zdieciu koloru na 0 .
 

braavoo

New member
Ruszyły kolejne trzy kanały HDTV w DVB 2S

No właśnie u mnie też po zdjęciu koloru do 0 jest kolor :-(.
Dzwoniłem do fachowca z JVC i powiedział, że powinien być czarno-biały. Dziwne. Zaraz zadzwonię do serwisu JVC.
 

braavoo

New member
Już mam odpowiedz z JVC.
Otoż jest to regulacja nasycenia kolorów w pewnym przedziale. Nazwa KOLOR=NASYCENIE jest tylko nazwa, nie odzwierciedlająca znaczenia tej funkcji. Nie musi to być regulacja od 0 do maximum.
Jest to normalne w tych modelach.
Ciekawe

Moja propozycja do użytkowników modeli z serii c50 i s60 o sprawdzenie tej funkcji i odpowiedzi na forum.
 

braavoo

New member
Wczoraj dosyć długo i namiętnie rozmawiałem z pracownikami serwisu JVC. Wg nich jest to normalne w telewizorach JVC LCD z serii s60, które są postrzegane jako sprżet z wyższej półki i nie jest to żadna wada tego telewizora. Oczywiście można zmienić ustawienia tego parametru w menu serwisowym :)).
Ale po co. Jesli leci film czarno-biały to jest on czarno-baialy a nie kolorowy :). I tu mają rację. Ten telewizor sam nie tworzy kolorów. :)).
 
Do góry