Pionieer 436 i progressive scan - problem !?

speeder72

New member
Witam,

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Pionieera 436 xde ( allegro 11.500zł !!!). Powoli poznaję mozliwości konfiguracyjne tego tv. Niestety natknąłęm się na problem związany z wyświetlaniem obrazu w formacie progressive scan z konsoli Playstation 2. Proszę o podpowiedź, co zrobić aby Pionieer poprawnie wyświetlił obraz w tym formacie. Z góry Dzięki za info !
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
a probowales componentem?
sa takie przejsciowki z euro na component. Pozniej musisz w opcjach ps2 ustawic nie na rgb a na YPBPR( cos w tym stylu), poustawiaj jeszcze w opcjach pioneera i powinno byc ok. no i gra musi obslugiwac progressive scan.
 

speeder72

New member
Dzięki za info. Najprawdopodobniej "po RGB" progressive scan " nie odpali". Spróbuję przez component i dam znać czy jest ok . Pozdrawiam
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
troche dziwne to niby zdjecie tego z allegro. dla mnie to wyglada jak jakas grafika z kompa, no, ale moze sie myle....
ja mam podlaczonego ps2 pod projektor epsona componentem, jesli gra obsluguje progresssive scan, np. god of war to jest roznica. na korzysc oczywiscie, a w co co Ty grywasz, ja ostatni w RE 4, powiem krotko.... zajebista...
pozdrawiam...
ciagne z netu Fahrenheit, podobno niczego sobie....
 

speeder72

New member
Progressive scan chciałem przetestować na "Shadow of colossus" - rewelacyjny epicki klimat.
Z nowości polecam: "Gun" i "King Konga"
Podłączenie przez component sprawdzę w przyszłym tygodniu - orginalny kabel sony zamieniłem na RGB
Progressive scan chcę sprawdzić z ciekawości, bo już samo pdłączenie przez RGB daje fantastyczną jakość na tej plazmie.
Ostrość, kontrast , nascenie i "czernie" biją na głowę wszystko co do tej pory widziałem.
 

f5k

New member
troche dziwne to niby zdjecie tego z allegro. dla mnie to wyglada jak jakas grafika z kompa, no, ale moze sie myle....
ja mam podlaczonego ps2 pod projektor epsona componentem, jesli gra obsluguje progresssive scan, np. god of war to jest roznica. na korzysc oczywiscie, a w co co Ty grywasz, ja ostatni w RE 4, powiem krotko.... zajebista...
pozdrawiam...
ciagne z netu Fahrenheit, podobno niczego sobie....
Grywam w Tekken 5, troche Soul Calibur II. A ty masz za ile componenta do ps2? znasz może jakiś sklep gdzie można coś takiego nabyć?
 

speeder72

New member
Przetestowałem podłączenie do gniazda component ( poprzez orginalny kabel Sony) i .... lipa. Podczas póby odpalenia gry w trybie progressive scan ekran pozostaje czarny. Po moich , zakończonych niepowodzeniem próbach mam kilka szczegółowych pytań do specjalistów na tym forum:

1. Czy standardowy kabel do Playstation2= component ? - być może tu tkwi problem ( kabel podłączony do wejścia "input 5" w tunerze Pioniera, wyświetla obraz poprawny ( ale nie wyświetla progressiva). Po podłączeniu do "input 2 " i po ustawieniu sygnału na tym wejsciu{ w opcjach plazmy} jako component - obraz jest czarno-biały i nie ma dżwięku .

2. Czy obraz "po RGB" jest lepszy niż wyświetlany jako progressive scan - bo być moża gra jest nie warta świeczki ?

Drąże temat - bo z chwilę pojawia się XBOX 360 z funkcją progressive scan - jeżeli nie poradzę sobie z wyświetlaniem tego formatu na Pionierze - to nie wykorzystam pełni mozliwości tej konsoli
Kiki - moż e Ty zabierzesz głos w temacie . Dzięki,

Pozdrawiam ROZCZAROWANY.
 

ortax360

New member
Oczywiscie masz kabel Component 3 kolory niebiski ,zielony i czerwony to jest obraz i 2 dzwięk czerwony i biały . PROG scan działa tylko przez component lub dvi,hdmi przez rgb nie działa .
Mam xbox podłaczonego do wejscia component w dashu wlaczona opcja 480p (progr scan) 720p hd i 1080ihd , działa wszystko idealnie kazda gra w 480p o kilka w 720p HDTV .
 

ortax360

New member
Jezeli chodzi o jakosc obrazu w 480p(prog. scan) jest duzo lepsza niz standardowe 480i . Gry wyglądaia ostrzej maia więce szczeg.
W tv nic sie nie ustawia powinien sam załaczyc 480p(prog scan) i wykryc sygnał na wejsciu compnent.
zaznaczam 480P uzyskasz tylko po podłaczeniu do wejscia component .
Sprawdz na TEKENIE 4 LUB 5 w grze jest wyb. 50 HZ ,60hz lub Prog SCAN 480P
 

speeder72

New member
Re: Ruszyły kolejne trzy kanały HDTV w DVB 2S

...i stała się jasność, Dzięki Ortax360 - , jako component traktowałem orginalny chinchowy kabel od PS2 (końcówki: 2 audio +1 wideo). Tym samym muszę zamówić "rzeczywiste" ;-) kable componentowe do PS2 i XBOXa.
Nawet przez moment nie wątpiłem w mozliwości Pionieera ;-D :roll:
 

speeder72

New member
Ortax360 - w dashu Xboxa jest tylko mozliwośc ustawienia wyświetlania obrazu opcjonalnie 50/ 60Hz. Niegdzie nie ma opcji dotyczących PROG - podpowiedz prosze , gdzie ich szukać. Chyba, że mówisz o Xboxie 360 - ale , chyba jeszcze za wcześnie na ten sprzęt....? 8)
 

ortax360

New member
dokładnie tak jest ,ale przy podłaczonym kablu RGB lub kompozytowym (tym w zestawiem)
Jak Podłączysz kablem COMPONENT HD( 3 czincze obraz + 2 dzwięk) doidą ci nowe formaty obrazu 480p on-off
720p hd on-off i 1080i hd on-of oczywiscie w orginalnym Dashu.
 

speeder72

New member
Chciałem pomacać KISSa 600

Sławek/AVPartner - jeszcze raz dzięki za dobrą/najlepszą cenę na Pionieera 436 i fachową obsługę. Pozdrawiam 8)
 

speeder72

New member
Tematu - ciąg dlaszy...
Kupiłem orginalny kabel componentowy do Playstation 2 . Ustawiłem odpowiednie opcje zarówno w tv jak i w konsoli i jaki efekt ?
Dzwięk - ok, ale przy włączaniu gier ( nie ma obrazu ), natomiast po uruchomieniu typowych DVD ( filmy koncerty) obraz jest , ale zabarwiony na różowo. Co jest grane - może konflikt sprzętowy PS2 - Pionieer ( ale nie chce mi się wierzyć). Przypomnę, że po RGB wsystko super. Pomocy ! :-(
 
Do góry