LG 50PX4R i szare paski w 4:3

Dochodiaga

New member
Witam wszystkich na wstępie.
Zakupiłem niedawno LG 50PX4R i pojawił się pewien problem. Mianowicie podczas oglądania telewizji obraz zmienia się w format 4:3. Jest to zrozumiałe, bo tak jest nadawana telewizja. Pojawiają się wtedy jednak takie szare paski bo bokach. I tutaj właśnie jest problem - są szare co przeszkadza przy oglądaniu troche. Czy istnieje możliwość zmiany koloru tych pasków na np. czarny ? Był bym bardzo wdzięczny za wszelaką pomoc. Możliwe, że w innych LG jest podobnie, więc jakikolwiek namiar na stosowną funkcje nie zaszkodzi :)
Pozdrawiam.
 

gregowal

Member
Dochodiaga napisał:
podczas oglądania telewizji obraz zmienia się w format 4:3. Jest to zrozumiałe, bo tak jest nadawana telewizja. Pojawiają się wtedy jednak takie szare paski bo bokach.

a wiesz, jak byłem w eleworld to ustawiłem na LG RZ342LP1R obraz 4:3 i też zdziwiłem się, że są szare paski ale nie próbowałem dalej się bawić z braku czasu.
Obok był soniak bravia klv-v32a10 i porównałem obydwa lcd. to co na soniaku było pół (kontrast, ostrość itd) to np kolor na lg musiałem zjechać na 1/4 aby uzyskać prawie taki sam obraz. praktycznie ten obraz był identico a ceny 6200 do 8000 za soniaka.

ale jeśli chodzi o szarość to myślę, że musisz zwrócić się do lg. bo szary jest wyjątkowo obleśny
pozdro
 

aras1

New member
pokazy

LG wszystkie mają szare pasy jak przełączysz na format 4:3 i nic nie zrobisz.
Lepiej jest przełączyć na zoom tracisz trochę górę i dół, ale nie masz glupich trujkącików ani pasów które przeszkadzają, a obraz
wygląda stosunkowo dobrze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
zdecydowanie lepsze rozwiązanie.
Przecież formatowanie pozwala na oglądanie obrazu .
rzadko spotyka się osoby nie wykorzystujące formatowania.
pozdrawiam
 
Do góry