PLAZMY 50 CALI - Którą wybrać z Pioneer-Panasonic-Philips?

branek

New member
Bardzo proszę o pomoc w wyborze kupna 50calowej plazmy. Zastanawiam się nad :

PIONEER PDP-506XDE
PANASONIC TH-50PV500
PHILIPS 50PF9966


Jestem laikiem i z góry dziekuje za wszystkie opinie na ten temat.

Pozdrawiam
 

tuptus55

New member
Na tak zadane pytanie to każdy ci odpowie, że Pioneer nia ma sobie równych. Najlepsza jakość wyświetlania, tuner do DVB-T (jeszcze działa w Polsce ale już nie długo bo nadawcy planują przejść na MPEG4). Jak być odpowiedział jeszcze na parą pytań np:
1. Odległość oglądania?
2. ustawienie TV względem słońca (czy pod słońce, czy pokój z oknami na północ?
3. Co będziesz oglądał na TV?
4. Jak DVD to jakie złącza ma ten odtwarzacz? Jak go jeszcze nie masz to podaj model jaki zamierzasz nabyć?
5. Jak telewizjia (z anteny, kablówki satelitarna)? Jest to ważne pytanie
6. Czy posiadasz głośniki i amplituner jako przełącznik źródeł obrazu i wzmacniacz dźwięku?
 

branek

New member
Wielkie dzieki za pomoc!!!

1-odległośc 4metry
2-okna po drugiej stronie pokoju! - rolety roz. problem
3-DVD + tel
4- mam DVD DENONA-1910 DVI posiada!
Ale kupuje DVD KRELLA!
5-z czego najlepiej z tego bede! prosze o porade!zastosuje :)
6-sprzet stereo mam KRELLA I GRYPHONA - audiofil!
Czy PIONEER ma w sobie głosniki? jak nie to nie bede kupował!

Dzieki wielkie!
 

tuptus55

New member
jak przepuscic sygnaly component przez amplituner?

1. Przyjmuje się przelicznik 10cm odległości na cal przekątnej. Ale Pioneer PDP xx6 i seria wcześniejsza to jedne z niewielu TV, które umożliwiają oglądanie z bliższej odległości ale jest jeden warunek. Musisz zastosować dobre źródło sygnału wizyjnego. Jak program telewizyjny to z tunera cyfrowego (Cyfra lub Polsat cyfrowy), a naweet tam zobaczysz różnicę (TVN najlepiej) pewnym rozwiązaniem jest przepuszczanie wsystkich sygnałów wideo przez upscaler (Cinemateq lub inne (poszukaj na forum było już na ten temat)) ale cudów się nie spodziewaj. Jak podasz sygnał z badziewnej anteny to obraz będzie prawidłowy ale będzisz się zastanawiał dlaczego ludzie tak zachwalają ten TV. Jak podłaczyś dobry sygnał to "koparka ci opadnie z wrażenia"
2. Pytałem o to bo przy plazmach i nasłonecznionym pokoju lepiej sprawdzają się LCD lub TV projekcyjne
3. DVD zaraz opiszę, a TV to napisałem wyżej - dobre źródło jest niezbędne.
4. Potrzebować będziesz konwerter DVI na HDMI bo takie jest wejście w XDE. Jaki model KRELL? Zwróć uwagę aby miał wyjście progresive (DVI lub HDMI), obsługiwał WMV (z obsługą DRM), MPEG4 (AVC/H.264) inne formaty jak będziesz korzystał.
5. Na dziś jest problem. Jest już dostępny KISS DP600 jako źródło DVD lub ReelBox PVR1100, Link Buffalo. Co do źródła TV to jest problem. NIE MA ŻADNEGO tunera satelitarnego obsługującego nowy system modulacji DVB-S2, w którym nadają już dwie stacje, a będa nadawać prawdopodobnie wszyscy bo będzie to dla nich taniej. Na razie podłaczłbym Cyfrę + lub Polsat Cyfrowy do odbioru polskich programów. Aby poprawić obraz zastosowałbym upscaler DVDO iScan VP30 lub Cinemateq picture optimizer plus II .
6. Pionieer ma głośniki no i jak jesteś audiofilem to te głośniki grają tak sobie choć jak na TV to i tak dobrze. Przy oglądaniu filmów szczególnie DVD to amplituner 5.1 jest niezbędny. Jaka firma i model to musisz sam usłyszeć bo jest jeszcze gorzej wybrać niż sprzęt do muzyki i właściwie to najlepiej byłoby mieć możliwość wybrać coś w salonie audio/wideo, a potem sprawdzić to u siebie w domu (inny kształt pomieszczenia i rozkład mebli).
 

branek

New member
DVD napewno kupie z wyjsciem HDMI!
Widze że upscaler to nie mały wydatek - ale jak trzeba to trzeba! rok oszczednosci i bedzie!

Czy w tym przedziale cenowym nie ma lepszej plazmy 50calowej!

Czytałem na forum temat wypalania sie plazm! - czy żywotność Pioneera to 60000h(poczatkowa utrat kontrastu-110000hkoniec?

Czy możliwe jest aby przy normalnym ogladaniu tel 3-6h dziennie były chmurki czy tzw"duszki" w miejscach nazwy programu albo info o wieku?

Jeszcze raz dziekuje - pozdrawiam
 

tuptus55

New member
TV do 10 tys. z HDTV

branek napisał:
Czy w tym przedziale cenowym nie ma lepszej plazmy 50calowej!
Nie ma
branek napisał:
Czytałem na forum temat wypalania sie plazm! - czy żywotność Pioneera to 60000h(poczatkowa utrat kontrastu-110000hkoniec?
Za krótko istnieją plazmy ale jeśi producenci piszą o wypalaniu w instrukcjach obsługi to cos w tym musi być
branek napisał:
Czy możliwe jest aby przy normalnym ogladaniu tel 3-6h dziennie były chmurki czy tzw"duszki" w miejscach nazwy programu albo info o wieku?

Jeszcze raz dziekuje - pozdrawiam
Był wątek na forum o tym i użytkownicy plazm mówili, że się czasami duszki pojawiają szczególnie po znakach wieku (żółty trójkąt)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepszy do kina domowego do 10000 złotych

witam
kilka godzin spędzilismy dziś przy plazmie Pioneera.
Na pierwszy rzut - poszedł Buffalo . Dzięki forumowiczom -spora możliwość utworów WMVHD - dała popis Jakości odbioru ekranu.
Radość rozpiera serce. Bajki - - to jakość powójnie kosmiczna -a nowe filmy nakręcone nowymi kamerami przechodzą najsmielsze oczekiwania .
Odległości - mimo 50 " Pioneera - bez znaczenia.
Telewizja kablowa Vectra.
Odległość 2,5 metra - TVN -super, Polsat też , Fashion Tv, travel,
DW, BBC i wiele innych extra. Przy 3 metrach - super.
Jeśli nadają wiadomości ze studia - wszystkie programy telewizyjne - jakość bardzo dobra.
Jedyni co grało gorzej - to telewizja Trwam i Puls.
TVP - przy starych -bylejakiej jakości filmach . Nowe filmy , nowe programy, reklamy - jakość extra.
Z dvd 2,5 jakość extra.
No i same wrażenia. To tak jakby pierwszy raz oglądać - wielokrotnie olądane filmy. To nowe doznanie i nowe - inne przeżycia. Przy filmach przyrodniczych czuje się prawie głębie.
A czystość obrazu ,kolory, wrażenia - zachwycajace.

Plazma Pioneera posiada wszystkie elementy - oddzielnie, tak ze głosniki też trzeba kupić oddzielnie.

złacze HDMI dodaje dodatkową jakość do i tak już rewelacyjnej.

Z czałą pewnością dysponując plazmą 50" - warto zadbać o jakość sygnału. Opisane rodzaje sprzętów podane przez - tuptus55 i powyżej - zapewniają pełnię szczęścia i kosmiczną jakość Pioneera .

Inne plazmy nie zrobiły na nas takiego wrażenia.

pozdrawiam
 

branek

New member
Bardzo dziekuje za wszystkie opinie i porady.

Zostaje jeszcze tylko ustanowienie ceny! Na allegro chodza po 16200 -gołe! słyszalem nawet ze ktos kupił ja za 15800!

Mnie interesuje jeszcze wieszak no i te głosniki aby nie meczyc sprzetu audio na nedznych wiadomosciach TV1!

Jestem skłonny jeszcze w tym tyg. kupic ta plazme!

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
HDMI->DVI jaki kabel?

witam
sprawdź warunki gwarancji na Allegro.
Są kosztowne i uciążliwe.
Z Gwarancją polska Pioneer - nowa cena 17.500 zł
wieszak to koszt 399 zł
głośniki 700 zł

Pioneer nie ma konkurencji . Tylna projekcja gra dobrze ale nie w tych klasach cenowych.

Pamiętaj o możliwości pokazów
pozdrawiam
 
Do góry