JVC 42 B50. Brać??

bruder

New member
Mogę kupić tę używaną plazmę. Grała ok. pół roku. Słyszałem kiedyś dobre opinie o nim, ale czy nadal "trzyma poziom"? Będę go używał przede wszystkim do telewizji kablowej, rzadziej DVD.
Moje pytania:
1. może wziąć Samsunga PS-42V6? Który lepszy?
2. jak wejść w menu serwisowe JVC żeby sprawdzić liczbę granych godzin?
3. Jaką żywotność panelu przewiduje JVC? Czy jest to jak u innych 60tys. godzin?
4. JVC ma funkcje przesuwania obrazu co 10min. co podobno skutecznie chroni przed wypalaniem. Jakie inne plazmy (producenci) mają takie zabezpieczenia? W Samsungu niczego takiego nie znalazłem.
5. Czy cena 4700zł za JVC jest atrakcyjna? (nadal na gwarancji polskiej)
6. Jak JVC skaluje obraz zwykły, telewizyjny do formatu 16:9? Czy robi to jakoś naprawdę "inteligentnie"? W Samsungu widziałem , że właśnie nienajklepiej to wychodziło. Już w moim 32" Philipsie lepiej to robi - zwęża mocna na bokach, środek zostawiając w naturalnych proporcjach.

Może są na forum użytkownicy JVC którzy odpowiedzą na moje pytania i przekażą uwagi codziennych użytkowników?
Dzięki!!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
oczywiście ,że brać
JVC B 50 gra bardzo dobrze. Ma zabezpieczenia które powoduja ,że plazma dłużej będzie grała bez niespodzianek.
Jeśli dasz dobry sygnal- to odwdzięczy się wspaniałym obrazem.
Odbiera HDTV.
Nadal trzyma wysoki poziom .
JVC najlepiej formatuje 4:3.
Ilość godzi 60000 - bez zmian. plazma jako jedyna posiada odświeżanie.
Pół roku to bardzo niewiele. Dopiero się rozgrzała.
Jeśli zakupisz tuner HDTV - to sie zdziwisz jakością.

Samsung V6 - nie jest żadną konkurencją dla tego modelu JVC
pozdrawiam
 

bruder

New member
Co jest grane ??

ok, Dziękuję za odpowiedź.
Jeszcze tylko jedno mnie nurtuje. Jak sprawdzić ilość granych godzin? Czy ktoś zna sposób wejścia w menu serwisowe telewizora?
 

bruder

New member
Ach i jeszcze pytanie do Kiki
"JVC najlepiej formatuje 4:3" - to znaczy że JVC, jako firma, w ogóle najlepiej formatuje obraz 4:3? Czy akurat w tym modelu 4:3 dobrze, a reszta formatów tak sobie?
"Ilość godzi 60000 - bez zmian. plazma jako jedyna posiada odświeżanie. " - o jakie odświeżanie chodzi?
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
JVC we wszystkich urządzeniach 16:9 - najlepiej formatuje z 4:3.
Odświeżanie polega na tym ,że jezeli masz już ślady wypalen na ekranie. Włączasz na kilka godzin plazmę /wciskasz -dwa przyciski/ i jeśli znak jest lekki zanika. Nie wiem ile razy możesz to zrobić , ale z całą pewnością działa.
pozdrawiam
 
Do góry