Jestem zawiedziony ....

noeee

New member
Witajcie.

Już byłem praktycznie zdecydowany na zakup plazmy
Panasonic 37 pa50 .....

ale przed ostatecznym zakupem wybrałem się na testy do sklepu ze swoim tunerem satelitarnym (dreambox 7020) z wbudowanym twardym dyskiem i przykładowymi nagraniami różnych programów ....

I ......

Tuner nagrywa bezpośredni strumień MPEG2 - prosto z satelity (bez żadnej kompresji) ..... czyli obecnie najlpeszy możliwych do uzyskania obrazów TV (żadna kablówka czy antena naziemna)

Testowałem obraz na różnych kanałach tj. mecze z polsatu cyfrowego (są nadawane w najlepszej jakości) ... poprzez przeróżne filmy z canal + i hbo ... skończywszy na zwykłych programach czy teledyskach .....

i .... wnioskek jest okrótny ;(
pikseloza .. tragedia ......

miałem troszkę czasu i uprzejmi sprzedacy testowali razem ze mną obraz na lepszych sprzętach tj.
plaźmie Panasonica HDTV 42 pa500 .... - obraz był nawet gorszy od tego pierwszego ....

potem przeszliśmy na TV LCD .... i tutaj jeszcze gorzej niż przy plazmach ..... - pikseloza do kwadratu ..... nawet na 32 calowych odbiornikach ....

Testowałem najdroższy (podobno naj.) LCD Sharp G7 1024x768 32 cale .... i to samo ....

i mam w wziązku z tym pytanie ....
do tych co mają takie sprzęta ....

Co wy na tym oglądacie .... chyba tylko DVD .. bo normalnej TV nadawanej w PL nie da się ..... bo nadawana jest w zbyt słabej jakości ....

Dotyczy to kakże innych TV
Testowałem także Francuski TPS oraz firmy z hiszpańskiej Taquili ....... oraz mecze hiszpańskie na Deporte .....

Wniosek jest okrótny ...
ta technologia w obecych warunkach jest tylko niepotrzebnym wydatekiem ..... bo obraz na tych cudach techiki jest gorszy od pierwszego lepszego poczciwego kineskopowca .....

Może za 1-2 lata kiedy pojawią się tunery satelitarne w wyjściami cyfrowymy oraz poprawi się jakość nadawanych sygnałów będzie lepiej ... a obecnie szkoda gadać ....

LCD okrótnie obnażają wszelkie niedociągnięcia w sygnale TV ... plazmy troszkę mniej ale też nie jest lepiej ....

A może ktoś ma dobry obraz i się pochwali jaki ma sprzęt i w jaki sposób to osiągnął ...

pozdr.
 

janunio

New member
Bez reklam
Amplituner a minimalna odległość od półki w szafce RTV

Trafiłeś w najsłabszy punkt płaskich ekranów.
TV SAT SD PAL ma tylko Rozdzielczość wyświetlanego obrazu: 720x576. Zaś ekrany znacznie więcej.

Wyjściem dla Ciebie jest matryca PAL w telewizorach LCD chyba Sharp-a. Z uwagi na zasadnicze różnice w rozdzielczościach ekranów i materiału źródlowego efekty upscalowania są fatalne.

Pomaga zmnieszenie ostrości bo nie wymusza na procesorach łatania czegoś czego nie ma w źródle sygnału.

Na tym forum koncentrujemy się na filmach i SAT TV o rozdzielczości 1920 x 1080. Więc Twój problem jest obok nurtu głównego.
Kup CRT. Są obecnie nawet po 599 zł brutto (100Hz, PIP itp.)
Bedziesz very happy.
 

simon

New member
No to się ubawiłem. A więc Janunio powiedz wszystkim, którzy chcą kupić TV LCD albo Plazmę aby sobie podarowali bo jedynie mogą na tym oglądać obraz HDTV, które jeszcze nikt nie nadaje w Polsce (nie mówię o satelitach, choć tam też tylko zdaje się testowo).

To po jakiego grzyba wogóle sprzedaje się taki sprzęt, jeśli nie do oglądania telewizji. Jakoś sobie nie wyobrażam aby średnio zamożny Niemiec kupował duży panel TV aby powiesić go sobie na ścianie i szpanować nim przed gośćmi, ale broń boże nie włączać bo wszyscy skrytukują jaki to on ma do dupy obraz za taaakie pieniądze.
 

janunio

New member
Bez reklam
Myślenie typowe jest takie:
Kupię płaskie i będzie odjazd. A to nieporozumienie.

Przedmiotowa plazma ma 852 x 480 linii.
No ale noee opisał coś co jest mi znane i się z nim zgadzam.
Jeżeli miał nawet średniej klasy CRT na poziomie 20 - 25" to jego nadzieje na istotną poprawę obrazu są nieuzasadnione. I tyle.

Od HD odwrotu nie ma.
 

helper

New member
Noee,

sprawdź, proszę, 37P50 Sharpa. Z kablówką lub tunerem (C+, Polsat) chodzi naprawdę nieźle. Ja mam 32P50 i naprawdę jestem zadowolony. Kupiłem też 37GD7 (ze względu na współpracę z kompem i kinem) i ... z kabla lub tunera chodzi gorzej. Ale tylko w tym przypadku.

Za niecałe 8k 37P50 może być naprawdę dobrym rozwiązaniem.
Po prostu sprawdź.
 

amrcin

New member
Noee,
a przez jakie zlacza podlaczales ?

W jednym ze sklepow prosilem o demonstracje Sharpa 32P50 oraz Panasonica 32LX50F. Chlopaki podlaczyli DVD przez Euro.... (bo niby nie mieli innego kabla) no i na ekranie byl DRAMAT !!! :-( pikseloza i widoczne przejscia tonalne.
W innym sklepie tego samego Panasonica podlaczyli przez component i obraz byl naprawde ok.
Odleglosc od odbiornikow byla taka sama, ok 3m.
Ogladalem ten sam film we wszystkich przypadkach...

A tak przy okazji to pytanie do fachowcow: czy to mozliwe ze tylko zmiana przewodow miala taki wplyw czy tez inny odtwarzacz DVD ?

pozdrawiam serdecznie
- amrcin
 

s2k2

New member
W moim przypadku Philips 32 PF7320 LCD połączenie odtwarzacza DVD Samsunga 735 przez dvi jest super i co ciekawe przez rgb (euro) bardzo podobne, moze trochę gorsze, ale pikselozy nie widać na pewno!
Z odlegóści 0,5 m i z 2, 5 m tak samo.
Z tego wynika, że omawiany sprzęt powinien zachowywać się tak samo.
Pozdrawiam
 

helper

New member
Tu nie chodzi o "same kable", tylko chyba o podłączanie przez różne gniazda. Jakość kabli ma zawsze znaczenie. Rodzaj DVD również.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
widać coś zrobiłeś źle , może masz uszkodzony sprzęt, może nie te rozdzielczości . Jeszcze nawet 500 Panaonica nie poradziła sobie - to niemozliwe. Codziennie odwiedzaja nas ludzie z całej Polski . Robimy pokazy na 8- modelach Plazm i Lcd.Nawet przy antenie siatkowej z normalnego kabla . Obraz jest dobry.
Odległość 3- 3,5 metra jest akceptowalna przez 95 % osób / chyba ,że się wstydzą i nie mówia prawdy/
Oczywiście ,że przewody i rodzaj złącz ma olbrzymie znaczenie. Dlatego pytamy o te rzeczy każdego kto zamierza nabyć plazmę czy LCD. Wiele osób które zmieniły przewody odzyskało jakość ekranu.
Musiałeś popełnić jakieś blędy . Zapraszam na pokazy do nas. Specjalnie testujemy same mecze dla osób które mają wątpliwości czy LCD zaspakaja najtrudniejsze elementy szybkiego ruchu.
Najwiekszy problem to mecze tenisa ziemnego..
Ale nawet tu przy dobrym syganale jest - wszystko ok. Szczególnie gdy zajmujemy odpowiednią odległość.
Coś musiałes skopać
. Może nagrywałeś w najgorszej rozdzielczości.
pozdrawiam
 

noeee

New member
Witaj.

Dzięki za zaproszenie ale Olsztyn jest za daleko od Wrocławia ;)
Rozmawialiśmy niedawno (komórka ....- pozdr.)

Co do podłaczenie to niestety było to kabel RGB ... bo takie wyjście ma tuner SAT dreambox ..... ale kabel najwyższej jakości tj. PROLINK (złocony) .....

Niedługo robię drugie podejście .... i potestuję projektory ... oraz jeszcze raz plazmy i LCD ....

Tym razme poświęcę więcej czasu na konfigurację .....
W LCD są podobno parametry (faza i .. coś jeszcze) i można się tym troszkę pobawić .... poza tym w tunerze tez mam kilka opcji (16/9) i inne ... więc może coś mi się uda wskórać ...

Dam znać ....

Nie wierzę że nic się nie da zrobić .... a bańki kineskopowej nie chcę .... - może coś z tym Sharpem .... 32/37 pa50 ..... powalczę dłużej ....

pozdr.

A jak nie to stawiam kompa z kartą Skystar + dobra karta graficzną z DVI i podłączam wszystko przez HMDI/DVI ..... zamiast stacjonarnego tunera TV z euro ........ - tylko wielkość i hałas takiego rozwiązania mi nie odpwiadają .....

ale tak z innej beczki .... kiedyś widziąłme obrazy z satki (TV Swiss oraz jakieś arabskie na plazmach 50-60 cali) i obrazy były ok. nawet z 2-3 metrow ..... i były to obrazy TV ....
W tych zestawach były jakieś dodatkowe urządzonka ..... może ktoś wie co to było - sprzętowe wygładzacze/konwentery ???
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Odnośnie ostatniego pytania. Są na rynku procesory polepszające jakość obrazu, konwertujące do wyższych rozdzielczości itp. kilku forumowiczów posiada takowe urządzenia.
 

pepino

New member
noeee napisał:
ale tak z innej beczki .... kiedyś widziąłme obrazy z satki (TV Swiss oraz jakieś arabskie na plazmach 50-60 cali) i obrazy były ok. nawet z 2-3 metrow ..... i były to obrazy TV ....
W tych zestawach były jakieś dodatkowe urządzonka ..... może ktoś wie co to było - sprzętowe wygładzacze/konwentery ???

cześć,
mógł to być procesor wizyjny (skaler) jakiejś innej firmy, ale równie dobrze mogła to być część wyposażenia plazmy (np. pioneery mają zewnętrzne pudełka ze wszystkimi złączami).
ja od 3 tygodni mam philipsa 42pf9966 (1024x1024 alis, obraz z cyfry + (philips) i dvd, sporadycznie z kabla). Zdecydowanie najlepiej (tv) chodzi tvn, później tvn turbo, hbo i czasami canal + (niektóre filmy są w bardzo kiepskiej jakości).
jakość obrazu (tego gorszej jakości) poprawiła się znacząco po zmianie niektórych funkcji (np. zmniejszenie ostrości, jak było to sugerowane wyżej)
widać więc, że problem, który opisujesz niekoniecznie musi być spowodowany odbiornikiem
spójrz jeszcze na ustawienie anteny i poziom sygnału - może tu jest pies pogrzebany, a plazmy i lcd wysokiej rozdzielczości są bardzo wrażliwe na jakość sygnału (kiedy jest niska, to skaler musi po prostu zgadywać jak pozapalać niektóre piksele i stąd gorszy obraz).
 
Do góry