Pioneer PDP 506 gwarancja i cena.

dlmtb

New member
Witam
Pomóżcie w podjęciu decyzji. Jestem zdecydowany kupić PDP 506 FDX. W Internecie ten model jest znaczne tańszy niż w salonach, ale problemem jest gwarancja. Różnica od 2000 do nawet 4000 pln między salonem a Allegro jest kusząca. Problem w tym że gwarancja jaka oferują sprzedawcy z Allegro jest raczej iluzoryczna. Twierdzą że w przypadku awarii zabierają plazmę do naprawy w do Niemiec. Jest to mało pocieszające po pierwsze.
1. Kto zagwarantuje ze firma z Allegro za pół roku jeszcze będzie istnieć? W większości są to firmy jedno lub dwu osobowe gdzie właściciel jest jednocześnie sprzedawcą szefem i transportowcem.
2. Oddawanie dość drogiego urządzenia do naprawy firmie która często nie ma nawet biura też nie nastraja optymistycznie. A co będzie jak po mojej plazmie ślad zaginie?

A może nie warto się tym przejmować i uznać ze jak plazma Pioneera działa na starcie to znaczy że powiedzmy przez najbliższe dwa lata nic się nie powinno stać?

A tak w ogóle słyszałem że polski dystrybutor Pioniera planuje znaczne obniżyć cenę PDP 506 FDE. Różnica miedzy XDE a FDE przy tej cenie sprzętu jest raczej symboliczna i model z analogowym tunerem nie idzie. W związku z tym może lepiej poczekać i kupić u dystrybutora z gwarancją?

Pozdr
Darek
 

dvd-r

New member
ja kupiłem 15 września za 20 tys z podstawką u Kikiego 506XDE. Mam polską instrukcję, gwarancję, a do gwarancji przyczepiony paragon z kasy fiskalnej. Wszystko jest ok.

Artur
 

dlmtb

New member
No tak ale autoryzowany serwis Pioneera w Polsce nie honoruje żadnych gwarancji oprócz tych z tzw. autoryzowanych salonów sprzedaży. Ani euro-gwarancja ani żadna inna nie jest honorowana. Piszą o tym nawet na swojej stronie.

Pozdr
Darek
 

dvd-r

New member
no to ci pisze przecież że mam gwarancję oryginalną, która to jest ostatnią stroną polskiej instrukcji. A dystrybutorem Pioneera jest DSV i ta firma jest tam wymieniona jako strona umowy gwarancyjnej.

Artur
 

dlmtb

New member
Ok. Nie załapałem. Ale cena bez rewelacji. KIKI jest autoryzowanym sprzedawcą DSV ? Na allegro za 506XDE w zestawie z podstawka cena spadla. Udało mi się wytargować ten model za 15800. I dalej pozostaje problem gwarancji.

Pozdr
Darek
 

bankroot

New member
Pomóżcie w podjęciu decyzji.

niestety nikt Ci nie pomoże w podjęciu takiej decyzji.
Jeśli ktoś będzie starał się to robić, to i tak zostaniesz sam na sam z decyzją.
Stawiam, że liczba forumowiczów namawiających Cię do kupna w sklepie a nie na Allegro będzie tutaj zdecydowanie większa (nie wnikam dlaczego).
To Twoje 4 czy 5 kPLN i Ty musisz zaryzykować, bo kupno na Allegro to zdecydowanie ryzyko. Można oczywiście to ryzyko zmniejszyć do niezbędnego minimum, czy gra jest warta tych 4 czy 5 tysięcy złotych - Twoja sprawa.
Po upływie gwarancji wszystkie problemy znikają (tzn. gdzie i za ile kupiłeś)

życzę trafnej decyzji
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Ceny spadają , więc pytaj.
Może idzie lepsze.
Sprawdż dobrze - nie będę Ci mieszał , bywają problemy z każdym sprzętem.
W razie problemu musisz oddać plazmę - która jedzie do Niemiec
Nie wiem czy wiesz ale nawet podczas gwarancji płacisz koszty za dostarczanie sprzętu na własny koszt.

Sam musisz decydować . Możesz też otrzymać fakturę vat.
Faktem jest ,że plazma chodzi rewelayjnie.
Pozdrawiam
 
Do góry