Pioneer 436 XDE- niesmak???

KIRAB

New member
Mam pytanie do użytkowników oraz fachowców odnośnie plazmy Pioneera 436xde. Powiedzcie mi jak to się dzieje, ekran zbiera takie rewelacyjne opinie, a po podłączeniu cyfry+ u mnie obraz wcale nie jest dobry, powiem więcej obraz z więszości kanałów jest kiepski! Szególnie progamy TVP1 i 2 oraz wiele innych. Owszem TVN, canal+ na 3+, ale reszta? Nie takich efektów się spodziewałem.Zastanawiam się nad tym, tym bardziej,że sugerując się opiniami kupiłem ten sprzęt i oczekiwałem czegoś więcej. Ja wiem ,że ktoś powie włącz HDTV to zobaczysz,ok ale to nie jest metoda. Znajomy ma dużo gorszy model , konkretnie Panasonica PA50 (razem kupowaliśmy) i ma lepszy odbiór w.w programów ode mnie, w takim razie co jest powodem? Widać dużo u mnie pikseli, obraz jest nie wyraźny, albo strasznie świeci po oczach, mimo korekcji ustawień menu. Trochę mam niesmak tym bardziej że przesiadłem się z dobrego CRT, ale to i tak nie zmienia faktu,że coś jest nie tak ,no chyba że to norma? Poradźcie co można poprawić w tej kwestii, dekoder z cyfry mam oryginalny (Pionner), może coś w samej antenie, ale stary telewizor świecił porządnie tak że nie chce mi się wierzyć w jakieś błędy w samym podłączeniu. Co powiecie?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Hitachi w Electro World!

No ja jestem za tym, żebyś podał jak to wszystko podłączyłeś no i jakie opcje włączyłeś, sądze, że łatwiej by było uzyskać jakąś opinię dopisując się do istniejącego już wątku o tym modelu pioneera a nie zakładając nowy :x
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Dziś skorzystałem z tego ,ze nie było gości umówionych.Speziłem więc trochę zasu nie na pokazach dla innych ale dla siebie. Chcąc sie podzielić wynikami ocen. Towarzyszyli mi od czasu do czasu pracownicy.
Porównywałem kilka ekranów dokładniej niż zazwyczaj.
Wykorzystywałem tez do porównań oprócz HTV z satelity - Bufallo z WMVHD , Pal z satelity , pal z anteny, komp.
Kolejny raz najlepiej wychodzi Pioneer 436. Czasami mocno dokucza konkurencji . Jaość czasami absolutnie zachwyca czystością odbioru. Liscie błyszczą zroszone na deszczu ,a sierść ma naturalną brwę z odcieniami szarości. Ilość szczegółów jest zachwycająca, drugi plan pieknie bez plam.Jeszcze wieksze różnice widać gdy na plan wchodzą duze postacie /słon , bizon, lew/ Obrazki jak z marzeń. Chciałoby się wyciagnąć rękę.
Wspaniale zaprezentowała się plazma Panasonic PV 500.
Extra / wszystko dalej po komponncie/ gra plazma Samsunga s5 H.
Wyciągneliśmy też z katronu plazmę LG Px5 . Plazma wyglada tak jakby to była plazma 50". Jest w komplecie z podstawą obrotową.
Wszystkie plazmy - mają mniejsze możliwości regulacji niż Pioneer. Warto poczytać instrukcję. Plazma Pioneera nabrała dodatkowego lasku, kontrastu i ostrości. Szzegóły w drugim planie - rewelacja.
Po przełączeniu na pal -przy słabych sygnałach różnice nieznaczne.
Ale przy mocniejszych sygnałach znów pojawiają się - róznice.
TVN , Maroko , HD forum , TV polonia.
Sprawdż sygnał , sprawdż z dvd. Jeśli na DVD będzie dobrze tzn - coś źle z anteną .może gdzieś dostaje sie woda.
Pozdrawiam
 

MaciekP

New member
Mam podobna sytuacje z Samsungiem 40M61B:)
Ustawiam obraz po prostu 4:3 tak jak jest nadawany. Pseudo 16:9 tez jesy ustawiane w trybie 4:3. Rozciaganie do 40" 16"9 ujawania slabosc i kompresje Cyfry. Masz racje: TVN , eurosport i kilka innych progamow ma bardzo dobra jakosc. Dotyczylo to takze Polsatu przed zakodowanie (lub wycofaniem). TVP1 iTVP utd maja dosc slaba jakosc. Po prostu twoj dobry i duzy sprzet ujawnia wady zrodla sygnalu. Czasami do tego stpnia jest zle, ze nie ogladam takich programow filmowych jak Cinemax czy AXN, gdyz jakosc jest jak z taniego video. Twarze jak jednorodna plama, rozmazane kontury, jakby rozdzilczosc byla na poziomie 200 linii.
Mialem ciekawe porownanie ostatniego meczu Polska -Anglia w TVP 2 i Francja -Cypr w Eurosporcie. Europsort byl genialny, piekny, czyszty, nasycony obraz, TVP2, lekko brunatny, niewyrazny itd.
Jezlei TV pokazuje wszystko dobrze tzn ze jest po prostu KIEPSKI i nie ujawnia roznic
 

machu

New member
MaciekP ma absolutną rację. Plazmy o świetnej jakości obrazu pokazują wszystko bardzo dobrze - niestety wiąże się to z uwidocznieniem wad obrazu kiepskiej jakości. 1TVP i 2TVP z C+ są fatalne i nie jest to wina plazmy! To że nie widziałeś tego na CRT było spowodowane słabą rozdzielczością kineskopowego telewizora.
Jakie jest rozwiązanie tego problemu? Niestety pozostaje nam informowanie C+, że nie jesteśmy zadowoleni z jakości obrazu (może w końcu zmniejszą kompresje...)

Z bardzo drogich rozwiązań:
1. Algolith's Mosquito - Urządzenie do usuwania artefaktów kompresji mpg. Koszt około $2500

2. Skaler (Crystalio lub Lumagen). Urządzenie które skaluje obraz do naturalnej rozdzielczości plazmy i jednocześnie obrabia (polepsza) obraz. Koszt od $1500 - $3000.

3. Kombinacja 1 i 2...
 

sewan

New member
Ludzie!

Ja nie wiem, czego się spodziewacie?

Że obraz z PALu na matrycach 768 linii będzie idealny? On zawsze będzie przeskalowany :!:
Piksel nie trafia w piksel, więc niezależnie od jakości układów elektronicznych w plaźmie czy LCD obraz będzie gorszy od zwykłego palowskiego CRT....
I będzie tym gorszy, im gorszy jest sygnał, bo jest obrabiany za pomocą pewnych algorytmów aproksymujących. To trochę tak, jak klasyczny przykład z grą w głuchy telefon (czy ktoś to jeszcze pamięta... :lol: ) - informacja na wyjściu często w żaden sposób nie przypomina informacji na wejściu....

Ja ze swojego 436 jestem bardzo zadowolony, założyłem, że obraz z analogowej kablówki nie będzie rewelacyjny - i z tym żyję.

Radzę też uważnie przeczytać CAŁĄ instrukcję - Pioneer ma ogromne możliwości konfiguracji i ustawienie telewizji na akceptowalnym poziomie jest bez problemu możliwe.
 

bankroot

New member
od dawna wiadomo, że Pioneer WYMAGA znakomitego sygnału, żeby pokazać co potrafi.

Inicjator wątku wyraźnie stwierdza, że ocenia obraz z programów, które przedmówcy uważają za b. dobre na 3+ (rozumiem, że pozostałe na 2), co moim zdaniem oznacza, że odbiornik jest:

źle wyregulowany lub/i
podłączony za pomocą kiepskich kabli

ponownie sugeruję bezpośrednie porównanie z panelem kolegi w tych samych warunkach
 

RMarek

New member
Cała lista filmów na dzień 20.10.2005

Zgadzam się z większością wypowiedzi, może poza tym, że mój dobry CRT nigdy nie odbierał z dobrego źródła tak pięknie jak Pioneer 436 XDE. Musisz zmienić fabryczne domyślne ustawienia, bo nie są najlepsze. Podam Ci te, które ja mam, a które są zbliżone do tych jakie podają użytkownicy na zachodnich forach.
kontrast - zmniejsz do 28 - 30
jasność - około +5
nasycenie kolorów - zmniejsz od -7 do nawet - 10
ostrość - 0 do +2
W opcjach zaawansowanych:
Pure cinema - standard
DRE - Low lub nawet Off
Black Level - ON
ACL - ON
W opcji Energy Save - Save1 lub nawet Save 2 (szczególnie wieczorem nie będzie męczyć wzroku).
Jeśli to nie pomoże, to albo masz coś nie tak w instalacjach kabelkowo-antenowych, albo masz niezwykle wysokie wymagania.
Niestety sygnał TVP1 i 2 nawet przez Cyfrę+ jest delikatnie mówiąc kiepski i nie oczekuj tutaj zbyt wiele (chociaż jak dla mnie akceptowalny).
Jeśli ktoś ma jakieś pozytywne doświadczenia w kwestii parametrów regulacyjnych Pioneera 436, to napiszcie.
Pozdrawiam
 
A

artur

Guest
1. Algolith's Mosquito - Urządzenie do usuwania artefaktów kompresji mpg. Koszt około $2500

Z tego co mi wiadomo, to pioneer 436fde/xde ma juz podobny system korekcji artefaktów charakterystycznych dla kompresji mpeg pod nazwą: "MPEG NR (Noise Reduction)":
Noise Reduction


Pioneer Plasma TVs offer you clear, noise-free images, thanks to several top-notch technologies.

1) Digital Noise Reduction minimises picture noise, reproducing images true to the original.

2) MPEG Noise Reduction reduces mosquito noise typical for MPEG video images without losing detail, useful when viewing DVDs or digital TV channels.

3) When watching analogue TV, Tuner Noise Reduction, let’s you select noise reduction per TV channel. Controlled noise reduction for perfect images.

pozdrawiam,
Artur
 

dvd-r

New member
Re: Obraz jak z "bajki"!!!

ja tylko moge napisać, że obraz z TVP1 i TVP2 jest z Cyfry+ tragiczny, że brak słów.

Ale co ciekawe obraz z tunera naziemnej DVB (który jest w XDE) obraz z TVP1 i TVP2 jest tak samo kiepski, ale np. z TVP3 jest bardzo dobry, porównywalny z TVNem z Cyfry.

Dziś sprawdzę jeszcze jak wygląda obraz z analogowej naziemnej w przypadku TVP1 i TVP2.

Tak poza tym ma ktoś wejście do ludzi z TVNu? Dlaczego ci debile obniżają ten znaczek trójkąta przy filmach z czarnymi paskami? Przecież gdyby został u góry - przy powiększeniu obrazu Zoom zostałby obcięty i nie mielibyśmy problemów z oglądaniem ich hiciorów.

Artur
 

Ryszard1

New member
Można poprawić obraz stosując wysokiej jakości kable.
Początkowo nie dawałem wiary , ale po zakupie pierwszego kabla
za sporą kwotę kupiłem jescze 2.W 436 proponuję usatawienia DNR.A co do żółtych znaczków to od 2 tygodni został mi mały cień po TVN.Serwis twierdzi że po 1000 godziń wszystko się wyrówna.
Pozdrawiam.
 

dvd-r

New member
56 cali LCD rozdz. 3840 x 2160

Ryszard1 napisał:
Można poprawić obraz stosując wysokiej jakości kable.
Początkowo nie dawałem wiary , ale po zakupie pierwszego kabla
za sporą kwotę kupiłem jescze 2.W 436 proponuję usatawienia DNR.A co do żółtych znaczków to od 2 tygodni został mi mały cień po TVN.Serwis twierdzi że po 1000 godziń wszystko się wyrówna.
Pozdrawiam.

A próbowałeś wyświetlania śniegu przez kilka godzi?
Bo ja jeszcze nie i nie wiem czy to ma sens
 

piotr32

New member
mam ten sam problem.szykuję się do zakupu 436XDE,i trochę z przerażeniem czytam listy.mam Cyfrę+ i zwykłą antenę na 1TV i 2TV.zstanawiam sie jaki będę miał odbiór?czy nie należałoby jednak poprosić o prezentację w domu?ale kto przyjedzie na prowincję?
 

Ryszard1

New member
Nic mi nie wiadomo o śniegu nie próbowałe.
Ale generalnie jestem bardzo zadowolony z Pioneera
A co do TVN to wysłać im trochę e-meili
Pozdrawiam
 

sewan

New member
Tak poza tym ma ktoś wejście do ludzi z TVNu? Dlaczego ci debile obniżają ten znaczek trójkąta przy filmach z czarnymi paskami? Przecież gdyby został u góry - przy powiększeniu obrazu Zoom zostałby obcięty i nie mielibyśmy problemów z oglądaniem ich hiciorów.

To chyba nie jest wina nadawców. TVN, TV Polonia i ostatnio TVP1 i TVP2 zaczęły po prostu nadawać audycje 16:9. Problem polega na tym, że przy przekazie satelitarnym gubią się sygnały WSS, odpowiedzialne za definicję formatu obrazu. (nie wiem dlaczego) :lol: I czarne paski pozostają.

Jak właczę antenę naziemną, to wszystko jest OK.
[/quote]
 

dvd-r

New member
no to teraz mnie zaciekawiłeś.

W innym pokoiku mam TV 4:3, którym oglądam TVN z anteny naziemnej i filmy są z czarnymi paskami. Np. wczoraj "Karol...."
Gdyby nadawali w prawdziwej 16:9 wtedy obraz byłby na całym 4:3 tyle że wydłużone "gęby" i należałoby wcisnąć guziczek w TV aby TV ścieśnił obraz i wtedy powstałyby czarne pasy u góry i dołu.

A prawdziwe 16:9 nadaje czasem Pro7 Ard czy inne niemieckie wtedy plazma sama się dopasowuje i żadnego Zooma nie trzeba robić

Artur
 

k0gi

New member
a ja slyszalem opinię że na standardowej czasze od cyfry obraz ma prawo byćkiepski i jesli kupi się większątak np. 1,5m srednicy to odrazu inna jakość?

true or false ?
 

KIRAB

New member
Dzieki za podjęcie tematu.
RMarek-spróbuje Twoich propozycji ustawień menu dzięki.
A co do kiepskości sygnału to dostałem info,że tuner cyfry+ jest po prostu kiepski i zakup dobrego dekodera (proponowano mi Fergusona 7018) powinien rozwiązać problem, nie wiem czy to prawda, ale może ktos ma coś do powiedzenia w temacie?
 

RMarek

New member
Ja mam do Cyfry+ tuner Pioneera, ale postarałem się żeby taki dostać. Było to jakiś czas temu, nie wiem co w tej chwili dają, ale myślę, że możesz zażądać wymiany na inny jeśli ten ci nie odpowiada.
 
Do góry