Pioneer PDP-43MXE1-S co to jest ?

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
To są ekrany na rynek profesional, z tego co się orientuję mają inne zastosowanie np. jako wyświetlacze na lotniskach itp.

Ciekawe jak to odbiera normalną tv :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
a co z rozdzielczoscia??

witam
to są ekrany plazmowe
maja extra funkcje mogą się łączyć ze sobą dając duzy obraz bez konieczności dodatkowych systemów/drogich/
cena ekranu 9999 zł
są w sprzedaży

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Full HD kiedy...

witam
tam są złącza - wystarczy dokupić magnetowid za 300 zł
i masz Pioneera za 10000 zł.
pozdrawiam
 

machu

New member
Jestem posiadaczem 50MXE-1. Kupiłem tą plazmę 8 miesięcy temu. Zakup modelu MXE był spowodowany prawie 6-cio miesięczną analizą różnych modeli plazm. Zeby nie pisac wypracowania na temat zalet tej plazmy wymienie największe (w moim wypadku)

1. Plazma nie ma tunera (ani 'media box') Jest absolutnie goła i wszystko co ma to to wejście DVI, d-sub i slot na (opcjonalną kartę video). Jaka to zaleta, że nie ma media box? OLBRZYMIA!!! Co Pioneer nie bardzo reklamuje to fakt że złącze HDMI łączące media box z ekranem przesyła dane @720p!!!! To znaczy, że ekran musi obraz przeskalowac do swojej naturalnej rozdzielczosci. Nie jest to może wielka tragedia dla obrazu z DVD, ale obraz z PC bardzo na tym cierpi.
Przykład: PC wysyła obraz do Media Box @1280x768 , media box przesyła go do 50" ekranu @1280x720 a ekran musi to zmienic na 1280x768 (720 na 768) Czcionka na PC nie wygląda rewelacyjnie po tych manewrach.
Proszę mi uwierzyc, kiedy przyszli do mnie do domu pracownicy z 'dużego Hi-Endowego sklepu w dużym polskim mieście' opadła im szczena kiedy zobaczyli jakośc obrazu z PC (oni uzywali PDP 505HDE)

Brak Media Box pozwoliła mi również na eliminację sygnału analowego przy oglądaniu TV Sat (Cyfra+).
Tuner satelitarny z wyjściem SDI (cyfrowe wyjście video) jest podłączony do skalera 'Crystalio' który skaluje obraz do naturalnej rozdzielczości 1280x768 i przez DVI wysyła sygnał 'pixel by pixel' do ekranu. Efekt....trzeba to zobaczyc żeby uwierzyc.



2. MXE mają funkcję FRC (frame rate conversion).
Mode 1:
-zmienia każdy wchodzący sygnał na swoją częstotliwośc....

Mode 2:
- 50Hz zmienia na 100Hz (np: pal)
- 60Hz NIE ZMIENIA!!!!!! (np: PC)

Jest to jedyna plazma jaką znam która jest w stanie dostac DVI sygnal na 50Hz albo na 60 w natywnej rezolucji. To znaczy, że codzienna telewizja w Polsce (50Hz Pal), PC sygnał (np 60Hz), NTSC DVD albo filmy HDTV z USA (60Hz) mogą byc oglądane super płynnie.

4. Funkcja 'Orbiter' - Obraz zmienia położenie o 1px co 5 minut. Nie ma obaw o wypalenie pixeli przez 'natrętne' loga stacji telewizyjnych.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jeżeli jest tak jak piszesz to potwierdza jej profesjonalne zastosowania. Fajniutka ale dla większości przyszłych właścicieli mających problem z podłączeniem poprawnym dvd i amplitunera to sie raczej nie przyda.
 

dvd-r

New member
No to widze że Pioneer robi za debili tych co kupili normalne 436 i 506 bo bez funkcji Orbiter te plazmy trzeba po obejrzeniu 1 tydzień polskiego programu wyrzucić - żółty znaczek bedzie na zawsze.

Artur
 

sewan

New member
tam są złącza - wystarczy dokupić magnetowid za 300 zł
i masz Pioneera za 10000 zł.

Terefere

MXE nie ma złączy pozwalających podłaczyć magnetowid.
Ma je MVE, ale ma gorszą rozdzielczość, poza tym złącze to tylko kompozyt. I co to będzie za jakość??

Więc to nie takie oczywiste
 

sewan

New member
HDTV w Galerii Mokotów w Wawie...

gwoli uzupełnienia - MVE ma dodatkowo kompozyt, wiec dałoby się do n iego podłaczyc np nagrywarkę DVD.... :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
serię Pioneera M- oglądałem w Petexie w Gdyni. Obok Fujitsu , Loewe , Pioneera. Sygnał z HDTV . Na mnie olbrzymiego wrażenia nie zrobiła.
Być może to kwestia złącz lub podłączenia. Ale obraz był zyczajny.

Rzeczywiście złącza w zewnętrznym tunerze muszą posiadać:
PC inputs PDP-50MXE1
PC Input 1 Mini D-sub 15 -pin, RGB signal (G on Sync compatible)

PC Input 2 DVI-D 24-pin Digital RGB signal (DVI compliant TMDS)

PC Input 5 (With optional video card) BNC x 5 RGB signal (G on Sync compatible)
pozdrawiam
 
Do góry