Kupiłem LG42px3rva i mam problem prosze o opinie fachowców!

raflesz

New member
witam zakupiłem plazme LG na jednej z aukcji w allegro na której ogłaszał się ze sprzedażą sklep, zadzwoniłem do sklepu zapytałem o szczegóły transakcji i czy plazma jest orginalnie zapakowana Pan odpowiedział że tak.
Przyszła Plazma w orginalnym opakowaniu ale nie zabezpieczona fabrycznymi zszywaczami, odebrałem to (sprzedawca rozpieczętował pudło ponieważ musiał wyjąć gwarancję do podbicia) ale gdy wyciągłem z pudła plazme zobaczyłem na tylnej połowie podstawki kurz i to mnie zaciekawiło ponieważ jesli stała w pudle to kurz powinien rozłożyć się równomiernie a nie że z przodu tu gdzie widzi klient jest kurz wytarty a z tyłu gdzie niewidzi klient jest kurzu wiele. więc stwierdziłem że Pan sprzedał mi plazme z wystawki alebo wyciągnął z domu.
-Dwa baterie rozpieczętowane (może ktoś wie jakie daje LG w komplecie?)
-brak na wyświetlaczu nalepek z funkcjami telewizora(w sklepach widziałem że sa ponaklejane)
-pilot bez folii
-tuner w tv zaprogramowany (po uruchomieniu nie pokazało się menu instalacyjne)
Te detale mówią mi że sprzedawca wysłał mi towar niezgodny z umową.
moje pytanie brzmi czy ktoś wie jak sprawdzić ile godzin świeciła plazma ? czy jest jakiś program który po rsie sprawdza ile godzin już grał sprzęt?Czy może ktoś zopiniować mój problem?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
To co podałeś, świadczy o tym, że ktoś napewno wyjął ten odbiornik. Mógł być np z wystawy jakiegoś sklepu. O długość świecenia zapytaj w serwisie LG, oni powinni najlepiej wiedzieć, chyba, że nie będą chcieli powiedzieć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wymieniłes wszystkie braki. Nic dodać nie mogę.
Mogę Cie pocieszyć - że plazma nie jest długo na rynku. Więc długo nie grała.
Ilość godzin można sprawdzić w serwisie.
Ale spróbuj w nocy zrobić czarny ekran tzn. niech jest włączony ale obraz włączyć czarny / nie śnieg i nie niebieski/. Na tej plazmie widać jest jadłospis /poświata/ oglądanych obrazów. Jeśli są - wystąpują nawet po niewielkiej ilości godzin. Wiesz co ktoś oglądał przed tobą . Jeśli korzystał z pełnego zakresu ostrości to na białych fragmentach filmów przy zatrzymanym obrazie też będziesz widział echa spowiedzi /programow/. Mogę współczuć. Polecam sklepy sprawdzone internetowe - płacące podatki.Prawo konsumenckie które daje Ci prawo zwrotu towaru w ciągu 7-miu dni bez podania przyczyn.

To jeszcze nie jest najgorsze. Najgorsze dopiero będzie gdy sprzęt ulegnie awarii.
Musisz mieć paragon z kasy fiskalnej lub fakturę. Bez tego gwarancja jest nie ważna.
Euro gwarancja też Cię niechroni w każdej firmie. Optymalny przypadek /kilka razy się zdarzyło/ - wymiana na drodze handlowej. W wyniku awarii zwracasz plazme do sklepu on oddaje Ci kasę lub inną plazmę . W przypadku zakupów od osób prywatnych zaczynają się schody. Okazuje się ,że pozorna oszczędność przechodzi w pasmo koszmarów.

Proś o pokazy w domu - unikniesz kosztów i rozczarowań, zyskasz radość pewność i opiekę .


pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zgadza się
Ale podajemy 7 - bo jeśli się spóźnisz choć jeden dzień /np. transport/ robią się schody.
pozdrawiam
 
Do góry