KE-P42M1

mironek

New member
Witam wszystkich!
Właśnie staję kolejny raz przed problemem zakupu nowego telewizora. Do tej pory zawsze korzystałem z telewizorów CRT ale ceny znacznie spadły i pewnie dalej będą spadały więc technologia płaskich telewizorów stała się bardziej dostępna.
Przeglądałem rózne tematy tego forum ale niestety nie pozwoliło mi to na podjęcie jednoznacznej decyzji i w związku z tym zwracam się z prośbą o poradę.
Planuję na zakup przeznaczyć kwotę 7000zł; odległość oglądania 3m; źródła sygnału: 80% kabel (tv osiedlowa),20% DVD; preferowany producent: SONY (KE-P42M1).
Na chwilę obecną nie jestem zainteresowany HD.
Mój odtwarzacz wyposażony jest w wyjście component.
Intersuje mnie rozwiązanie na jakieś 5 lat - co tyle mniej więcej zmieniam telewizor.
Właściwie skłaniam się do plazm ale nurtuje mnie problem wypalania szczególnie, że programy telewizyjne obfitują w statyczne znaczki, loga itp. w różnych miejscach ekranu.
Miałem okazję oglądać w akcji Panasonica TH42pa50 i Sony KE-P42m1 i w mojej subiektywnej ocenie SONY wypadł lepiej a poza tym już przywykłem do tej marki (od 20 lat korzystam z różnych sprzętów tej firmy i jestem zadowolony).
Niestety salony w których oglądałem te telewizory mają tylko jedną zaletę - dużą powierzchnię. Brak w nich fachowego personelu mającego pełną wiedzę o sprzedawanym sprzęcie - niestety dotyczy to również CENTRUM SONY (w Gdyni) - pracownicy tegoż salonu wmawiali mi, że plazmy nie posiadają żadnych mechanizmów zabezpieczających przed wypaleniem.
Proszę o porady!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Niestety plazmy Sony nie posiadają zabezpieczenia przed wypalaniem .
Warunki które masz - należałoby sprawdzić przez pokaz w domu.
Jesli będziesz miał słaby sygnał z kabla odległość 3 metry może byż za mała dla 42".
Ja bym próbował 37" Plazmę lub 37 LCD.
W Tojej Kwocie łapie się 37 Pa 50 -za mniej niż 6000 zł
35" JVC B50 / jedyna z przesuwnym pixelem/ za 7500 zł , LCD Sharpa 37 P 50 - 7499 zł
Ale bez pokazu w domu bym nie ryzykował. Oczywiście może masz wyjatkowy sygnał - poproś na pokaz też plazmę 42" ale Samsunga S5S.
pozdrawiam
 
Do góry